800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZlatý indický trojúhelník s prodloužením na Srí Lance

Delhi • Jaipur • Fatehpur Sikri • Agra • Delhi • Srí Lanka – Colombo
• Sigiriya • Polonnaruwa • Dambulla • Matale • Kandy • Peradeniya
• Pinnawela • Nuwara Eliya • Kitulgala • Colombo • Hendala • Colombo

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Dle letového řádu odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Delhi. Po vstupních formalitách transfer do hotelu a ubytování. Celodenní prohlídka Nového a Starého města (New Delhi – Qutub Minar, památník válečných obětí India Gate a chrámový komplex Laxmina­rayan, Rashtrapati Bhawan – ­oficiální residence prezidenta Indie. Old Delhi – Červená pevnost Red Fort, největší mešita Jama Masjid a další pamětihodnosti včetně Raj Ghat – památníku "otce národa" Mahatma Gandhího). Nocleh v Delhi.

3. den

Snídaně a přejezd do Jaipuru (260 km). Příjezd, ubytování a prohlídka tzv. Růžového města, hlavního města státu Rádžasthán. Ulice domů typické růžové barvy s mřížovými okny tvoří kolorit místa, které je nejkrásnější při západu slunce. Ubytování a nocleh.

4. den

Snídaně a výprava na prohlídku nedaleké pevnosti Amber Fort – dle možností jízda do pevnosti na slonech (jinak výjezd jeepy). Amber je klasická, romantická pevnostní rezidence Rádžasthánu s řadou paláců s miniaturním zdobením stěn dokonale zhotovené z drahých kamenů a zrcadel. Prohlídka Jag Mandir a Hall of Victory, Sheesh Mahal. Odpoledne city tour Jaipurem a návštěva maharádžova městského paláce, bývalé královské rezidence. Dále návštěva Jantar Mantar – nejrozlehlejší kamenné observatoře na světě a dalších zajímavých míst. Nocleh.

5. den

Po snídani odjezd z Jaipuru do Agry (232 km). Cestou návštěva Fatehpur Sikri (cca 37 km od Agry), bývalého hlavního města Munghálské říše. Zde prohlídka budov starého města s mešitou Jama Mashid a Panch Mahal – stupňovitý palác. Pokračování do Agry – města, které bylo vybudováno na pravém břehu řeky Yamuna. Pro milovníky umění a pro návštěvníky, putujícími za divy Indie, je Agra hlavním cílem putování a jejími nejhlavnějšími svatyněmi jsou velkolepý Taj Mahal a pevnost Agra Fort. Ubytování a nocleh.

6. den

Po časné snídani výprava k Taj Mahalu při úsvitu. Světoznámý architektonický klenot, který dal vystavět mughálský vládce Shahjahan jako mauzoleum pro svou milovanou královnu Mumtaz Mahal. Zdejší neopakovatelnou atmosféru vytvářejí nerozlučně architektura stavby a použitý světloprostupný materiál, díky kterému je Taj Mahal v každou denní i roční dobu odlišný. Na výzdobu interiéru byly použity překrásné drahokamy a polodrahokamy. Odpoledne zamíříte do pevnosti v Agře, vybudované vládcem Akbarem na západním břehu řeky Yamuna a zvelebené paláci a zahradami. Nocleh.

7. den

Snídaně a odjezd z Agry do Delhi (204 km). Cestou návštěva města Mathura, které je rodištěm Kršny a poutního místa Vrindavan. Příjezd do Delhi, ubytování a nocleh.

8. den

Snídaně, poté dokončení prohlídky hlavního města Dillí. V ulicích budete moci vidět skutečný život indického velkoměsta, dopravní vřavu i kolorit života místních obyvatel. Navštívíte také známé tržiště, kde si budete moci zakoupit suvenýry či světoznámé indické koření a uchovat si tak vzpomínku na vaši výpravu. Večeře na rozloučenou bude zajištěna v typické indické restauraci (fakultativně). Zde si budete moci užít dobrého jídla a pití a načerpat síly před vaším návratem. V pozdních nočních hodinách transfer na letiště v Dillí k odbavení před odletem.

9. den

Dle letového řádu transfer na letiště a přelet do Colomba. Po vstupních formalitách transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

10. den

Snídaně, individuální volno určené na odpočinek a aklimatizaci, večeře a nocleh.

11. den

Snídaně a výstup na skalní věž Sigiriya se zbytky paláce z 5. stol. s fantastickým výhledem do krajiny na rezervoáry, ke kterým chodí pít divocí sloni. Odpoledne přejezd do královského města k prohlídce Polonnaruwy, zapsané na prestižním seznamu UNESCO. Návrat do hotelu a nocleh.

12. den

Po snídani odjezd na prohlídku Dambully – nádherného kláštera se svatyněmi v jeskyních. Najdete zde kolem 150 zpodobnění Budhy a jedinečné nástěnné malby. Následuje přejezd do Kandy. Cestou zastávka v zahradě s kořením v Matale (uvidíte, jak roste např. hřebíček, vanilka, aloe vera či kakaovník). Odpoledne příjezd do Kandy, posledního hlavního města sinhálských králů, dnes nazývaného "hlavním městem vysočiny". Při prohlídce uvidíte zdejší jezero s chrámem Dalada Maligawa (s nejdůležitější buddhistickou relikvií – Buddhovým zubem), dále návštěva městského bazaru, centra umění a řemesel, muzea drahokamů. V podvečer se zúčastníte zajímavé kulturní show s ukázkami tradičních srílanských tanců a chůze po žhavém uhlí. Ubytování a nocleh v hotelu v Kandy.

13. den

Po snídani se vydáte do Pinnawely, kde navštívíte útulek pro slony. Založen byl v r. 1975 na ochranu opuštěných nebo osiřelých divokých slonů a dnes je domovem více než 40 jedinců různého stáří. Poté přejezd do Peradeniya a návštěva Královské botanické zahrady. Svou rozlohou 60 ha je největší na Srí Lance a disponuje mimo obrovského množství rostlin i rozsáhlou sbírkou orchideí. Největší atrakcí je obří fíkovník, jehož koruna pokrývá 1600 m plochy. Návrat do hotelu a nocleh.

14. den

Po snídani přejezd půvabnou krajinou vysočiny do Nuwara Eliya. Město leží 1889 m n. m. Dodnes je zde patrný britský vliv, projevující se na podobě kulturní krajiny i v architektuře. Město je nazýváno "malá Anglie" a kromě venkovských sídel anglického typu je zde i 18jamkové golfové hřiště a dostihová dráha. Především je ale Nuwara Eliya srdcem oblasti, kde se pěstuje světoznámý cejlonský čaj. Zavítáte na plantáže a v továrně na zpracování čaje uvidíte proces jeho zpracování. Ubytování a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

15. den

Po snídani odjezd do Kitulgaly. Místo proslulo díky oscarovému filmu režiséra Davida Leana "Most přes řeku Kwai". Přejezd na prohlídku Colomba, hlavního města ostrova. K vidění jsou buddhistické a hinduistické chrámy, mnoho budov vystavěných v době kolonizace Brity, známý bazar Pettah, kde budete mít možnost nakoupit suvenýry. Kontrastem jsou pak moderní čtvrti s vysokými mrakodrapy. Krátký přejezd do Hendala, ubytování a nocleh.

16. den

Snídaně, individuální volno v hotelu v blízkosti pláže.

17. den

Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Fakultativní příplatky

Pojištění léčebných výloh (364 Kč) • pojištění storna - výhodně s balíčkem dalších služeb (316 Kč) • jednolůžkový pokoj (10990 Kč) • večeře v Indii (2490 Kč).

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Margao

25°C Převážně oblačno

Tiruvanantapuram

27°C Převážně oblačno

×