800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZlatý trojúhelník a Mandawa s českým průvodcem

10-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet pravidelnou linkou Emirates z Prahy s přestupem v Dubaji do Dillí.

2. den

Přílet do Dillí
UBYTOVÁNÍ: Royal Plaza Delhi hotel
STRAVOVÁNÍ: Oběd v tradiční Indické restauraci Veda

Po příletu na nás bude čekat klimatizovaný transport, který nás převeze z letiště do Ramada Plaza hotelu. Po ubytování, následuje oběd v restauraci Veda a v odpoledních hodinách se přesuneme do takzvaného „Kingdom of Dreams“ - Království snů, kde uvidíme indický muzikál Zangoora v Bollywoodském střihu. Po muzikálu nás transport převeze zpět do hotelu. Noc v Royal Plaza hotelu.

KRÁLOVSTVÍ SNŮ – je indickou odpovědí na Operu v Sydney, Moulin Rouge v Paříži anebo na Londýnskou Broadway. Denně se zde hrají muzikály a jedná se o velmi oblíbenou adresu, když se někdo chce pobavit a zároveň si odpočinout.

3. den

Dillí
DOPRAVA: Dillí – Agra, 200 km (4-5 hodin), bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Ramada Plaza hotelu
UBYTOVÁNÍ: Clark Shiraz hotel

Po snídani odjezd do centra Dillí tradičním indickým taxi Ambassador, po té prohlídka nejvýznamnější stavby Starého Dillí – Červené pevnosti, dále nás čeká Jama Masjid, což je, s kapacitou až 25 000 věřících, největší mešita v celé Indii, posledním bodem je exkurze do Humajůnovi hrobky. Po prohlídce odjezd do Agry. Cestou z Dillí do Agry si budeme moci prohlédnout sídlo prezidenta a Indickou bránu. Po příjezdu do Agry se ubytujeme v Clark Shiraz hotelu.

ČERVENÁ PEVNOST - tato impozantní stavba,postavená z červeného pískovce, po obvodu dlouhá 3km je vysoká od osmnácti do třiceti metrů a patří k základním milníkům Mughalské architektury.

JAMA MASJID - jedna z největších mešit nejenom v Dillí, ale i v celé Indii. Tato mešita postavená v roce 1658 má tři brány, čtyři věže a dva 40 metrů vysoké minarety.

INDICKÁ BRÁNA - postavená z kamene, připomíná smrt 70000 indických vojáků, kteří padli v první světové válce. 13 516 jmen britských a Indických vojáků, kteří padli v roce 1919 v Afgánské válce je vyryto na klenbách a v základech.

HUMAYŮNOVA HROBKA - nechala postavit jeho manželka Haji Begun v 16. Století. Jde o ukázku rané Mughalské architektury a předchůdce Taj Mahalu. To můžeme poznat podle zavalitého tvaru, vysokých prosvětlených oblouků, cibulkovitých kupolí, zahrady rozdělené do obrazců a jednotlivých sektorů a množství jezírek a fontánek.

4. den

Agra
Den 4: Agra-Jaipur, 232 km (5-6 hodin), přesun klimatizovaným mikrobusem.
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Clark Shiraz hotelu
UBYTOVÁNÍ: Clark Shiraz hotel

Po snídani v hotelu odjezd na prohlídku moderního divu světa Taj Mahalu, který je v ranních hodinách, díky východu slunce, obzvlášť překrásný. Po Taj Mahalu si prohlédneme ukázku Mughalské architektury a to pevnost v Agře. Přes den využijeme i Tonga kočáry. V pozdních odpoledních hodinách se přesuneme do divadla na Kalikarti show – představení plné tanců a zpěvů v tradičním indickém pojetí. Po představení přesun do hotelu. Noc v Clark Shiraz hotelu.

TAJ MAHAL - tento monument je krásným příkladem spojení mnoha architektonických stylů a je jedním z moderních divů světa. Taj Mahal byl postaven v roce 1652 vládcem Shah Jahanem. Trvalo to 22 let a byla k tomu potřeba práce 20 000 šikovných pracovníků aby postavili tuto pohádku z bílého mramoru.Památník je k prohlídce nejlepší v ranních hodinách, kdy se mění jeho barvy v závislosti na východu slunce, je to opravdu nádherná podívaná.

PEVNOST AGRA - postavená panovníkem Akbarem, na západním břehu řeky Yamuna s krásnými zahradami. V dnešních dnech pevnost Agra dominuje centru města. Pevnost postavená v Mughalské éře skvěle odráží blahobyt této doby, což je vidět na mnoha zlatých palácích a bohatě zdobených pavilonech. Mimojiné jsou v pevnosti k vidění i Mohammedovi relikvie.

TONGA KOČÁRY – Pro Agru typické kočáry, které jsou bohatě zdobené a tažené koňmi.

MOHABAT THE TAJ – Sága lásky. Jeden z příběhů líčící sílu lásky, životní příběh a pravou, nefalšovanou lásku Shajana k Mumtaj Mahale-jeho krásné ženě.

5. den

Agra - Fatehpur Sikrí - Abhaneri - Jaipur
Den 4: Agra-Jaipur, 232 km (5-6 hodin), přesun klimatizovaným mikrobusem.
DOPRAVA: Agra-Jaipur, 232 km (5-6 hodin), bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Clark Shiraz
UBYTOVÁNÍ: Country Inn hotel

Po snídani odjezd do růžového města Jaipuru. Cestou se zastavíme v opuštěném, avšak dokonale zachovalém, palácovém komplexu, Fatehpur Sikrí, které bývalo panovníkovým sídlem. Kolem poledních hodin pokračujeme v přesunu. Před příjezdem do Jaipuru, máme ještě v plánu zastávku v Abhaneri – palácovém komplexu, který je znám díky svým zdem, které jsou posety schodišti. Po prohlídce pokračujeme v cestě. Po příjezdu a ubytování v Jaipuru máme večer na programu návštěvu kina, konkrétně uvidíme Bollywoodský film. Kino díky atmosféře a film pro typické zpracování jsou velkým zážitkem. Po filmu transport do hotelu. Noc v Country Inn hotelu.

FATEHPUR SIKRÍ- krásné, pouštní středověké město. Toto město bylo postaveno Akbarem Velkým v 16. století, mělo sloužit jako hlavní město Akbarovi říše. Město se skládá z náboženských, obytných a administrativních budov. Mešita v Fatehpur Sikrí je považována za kopii mešity v Mecce, je velmi elegantní a můžeme na ní vidět detaily Perského a Hindu umění.

ABHANERI- Malé město, ležící zhruba 90 kilometrů od Jaipuru je známé díky svým zdem, které jsou pokryty velkým množstvím schodišť, tato schodiště byla vytvořena kvůli odvodům vody při monzunových deštích. Název města, které bylo založeno králem Rajou Chandem, je odvozen od slov Abha Nagri, což znamená jas.

JAIPUR - město, které nechal založit Maháradža Jai Sing II (1693-1743) a na typicky růžovo nechal namalovat Maháradža Man Sing II. Ten tak učinil po návštěvě Prince z Walesu Edwarda VII v roce 1876. Turisticky je Jaipur zajímavý především díky typické architektuře a rozmanité kultuře. Růžová barva je symbolem pohostinnosti, která vládla v době Rajputské kultury. Jaipur je rušné město a centrum businessu se všemi aspekty moderní metropole, ale zároveň si ponechává starý šarm a kouzlo, které překvapí nejednoho cestovatele.

BOLLYWOODSKÝ FILM – název odkazuje na spojení města Bombaje, kde tyto filmy vznikají a slova Hollywood. Filmy jsou typické velkou pestrostí barev, tancem a zpěvem, téměř každý film je muzikál.

6. den

Jaipur
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Country Inn
UBYTOVÁNÍ: Country Inn hotel
Po snídani nabízíme možnost fakultativního letu balonem nad probouzejícím se Jaipurem. Dopoledne se přesuneme k Ambérské pevnosti, která se tyčí na skalnatém hřebenu. Cestu na Amberskou pevnost absolvujeme na hřbetech slonů. Po prohlídce Amberu následuje cesta zpět do Jaipuru. Cestou zpět si budeme moci prohlédnout Hawa Mahal – Palác Větrů. Po příjezdu absolvujeme prohlídku v Jaipurském městském paláci, kde je k vidění mnoho muzeí a královských domů. Po této exkurzi nás čeká poslední bod programu a to Jantar Mantar – královská observatoř, kde jsou vrcholem programu sluneční hodiny, se střední částí 27 metrů vysokou. Po prohlídce se přesuneme do hotelu. Noc v Country Inn hotelu.

PEVNOST AMBER - postavena v roce 1592 Radžou Man Singhem a je jednou z nejlepších ukázek Rajputské architektury. Poskytuje rozsáhlý výhled přes hluboké a úzké údolí na roviny v dálce. Pevnost byla dostavena v 18. století a byla hlavním městem Minaských kmenů, které byly považovány za původní obyvatele tohoto regionu. Pevnost, která je obklopena Maotským jezerem se skládá z množství bran, nádvoří, schodišť, sloupoví a paláců které ukazují dřívější slávu a bohatství tohoto regionu.

JÍZDA NA SLONECH – jízda potrvá zhruba 20 minut a cestou si budeme moci užít krásné výhledy do nížin, ale i houpavou sloní chůzi.

HAWA MAHAL – Palác větrů je pětipatrová budova z 18. století ve které je 953 oken, které jsou postaveny tak, aby ženy z královské rodiny mohly pozorovat ruch na ulici, ale při tom nebyly viděny.

MĚSTSKÝ PALÁC - Městský palác se rozkládá v centru Jaipuru a skládá se z královských domů a muzeí se sbírkami textilů, kostýmů, vojenské výbavy,maleb. Zajímavostí je, že některé králocké domy jsou stále členy královské rodiny obývány.

JANTAR MANTAR - Královská observatoř, postavena (1728-1734) královým astrologem Jai Singem II. Přístroje jsou postaveny z mramoru aby odrážely sjednocení s nebesy. Každý přístroj má svojí přesnou funkci a slouží k přesnému výkladu vesmírných pohybů.

LET HORKOVZDUŠNÝM BALONEM – ranní let balonem nad proubouzejícím se Jaipurem je při východu slunce nezapomenutelným zážitkem. Záleží však na počasí a povětrnostních podmínkách.

7. den

Mandawa
DOPRAVA: Jaipur – Mandawa, 205 km (4-5 hodin), bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Country Inn hotelu
UBYTOVÁNÍ: Castle Mandawa hotel

Po snídani přesun do Mandawy, srdce Rajasthánu a krásného polopouštního města. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu Castle Mandawa, což je bývalý palác a sídlo maháradžů a samotný pobyt v tomto hotelu je velkým zážitkem. Po ubytování si prohlédneme město, fresky a malby v ulicích nebo například mnohé zahrady, kam se slétají pávy. Po prohlídce následuje noc v paláci maháradžů – v Castle Mandawa hotelu.

MANDAWA - malé krásné město situované do srdce Shekhawatijského regionu, který je především znám díky svým pevnostem. Mandawa by se dala označit za kulturní a společenský středobod celého regionu. Na tomto místě je stále co objevovat, například téměř každé cimbuří nabízí nádherné výhledy na město a především na zahrady které jsou navštěvovány krásnými pávy. Mandawa je také známa jako otevřená galerie Rajastanu a to především díky malbám a freskám v ulicích. Tato oblast je unikátní díky tomu, že nikde jinde na světě není taková koncentrace chrámů, pevností a studen.

8. den

Mandawa - Dillí
DOPRAVA: Mandawa-Dillí, 257 km ( 5-6 hodin), bus
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Castle Mandawa hotelu
UBYTOVÁNÍ: Park Premier hotel

Po snídani v paláci je prostor pro odpočinek, doporučujeme krásný venkovní hotelový bazén. Transport z Mandawy do Dillí je naplánovaný na brzké odpoledne. Po příjezdu ve večerních hodinách se ubytujeme. Noc v Park Premier hotelu.

9. den

Dillí
STRAVOVÁNÍ: Snídaně v Park Premier hotelu Po snídani dle nálady je možný transport do centra Dillí, zde je v plánu návštěva trhů a možnost zakoupení dárkových předmětů a suvenýrů. Zároveň se nám naskytne šance si naposledy v rámci zájezdu užít atmosféru indické metropole. Po nákupech, v odpoledních hodinách, odvoz zpět do hotelu. Noc v Park Premier hotelu.

10. den

Návrat do Prahy
Okolo jedné hodiny ranní transport na letiště a odlet pravidelnou linkou Dillí-Dubaj-Praha zpět do ČR. Přílet po druhé hodině odpoledne.

Cena zahrnuje:

- Letenky včetně všech letištních poplatků s Emirates v economy class
- Služby česky mluvícího průvodce, pracovníka CK Marco Polo
- Ubytování v kvalitních 4* prověřených hotelech
- Snídaně
- Veškeré služby, aktivity a vstupy dle programu
- Dopravu klimatizovaným minibusem

Cena nezahrnuje:

- Vízum (na Vaši žádost zajistíme)
- Volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu): 990 Kč/os

Poznámka:

Zlatý trojúhelník se řadí k nejoblíbenějším poznávacím okruhům v oblasti severní Indie. K vidění jsou krásná rozmanitá města, paláce, památky, mešity a samozřejmě slavný Taj Mahal. Náš okruh obsahuje mimo základního schématu Dillí - Agra - Jaipur ještě zastávky ve Fatehpur Sikrí, Abhaneri a Mandawě. Všechna tato tři místa jsou velmi zajímavá a svým způsobem poměrně netradiční a proto je máme zařazená v programu. Kromě poznávání Vám nabízíme i pestrý kulturní a zábavný program jako je například návštěva muzikálu nebo jízda na slonech. Doufáme, že tato drobná zpestření udělají z Vašeho zájezdu nezapomenutelný zážitek.

Termíny jsou pouze orientační, na Vaši žádost rádi vše přizpůsobíme Vašim požadavkům.

Počasí

Margao

31°C Mlžný opar

Tiruvanantapuram

30°C Polojasno

×