800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBali a Jáva + Pobyt u moře - 13 dní/10 nocí

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy
Odlet z Prahy s přestupem do Denpasaru

2. den

přílet na Bali
Po příletu na Bali transfer do hotelu, ubytování. Dle času příletu relax na pláži

3. den

tanec Barong – Mas/ Celuk/ Ubud – Neka Museum / Kertha Gosa/ Klunkung – Goa Lawah – Tenganan
Ráno Vás v hotelu vyzvedne Váš průvodce. Po krátké jízdě do vnitrozemí shlédnete představení legendárního „tance démonů“ - Barong a pak se vydáte do městečka Celuk, které je v celé Asii proslulé svými šperkařskými dílničkami zpracovávajícími stříbro a zlato. Pak navštívíte řezbářskou vesničku Mas a za krátko již budeme v Ubudu - centru balijského umění. V museu Neka shlédnete skvělou výstavu světově uznávaných malířů, kterou v Ubudu vytvořili ve třicátých letech minulého století. Čeká Vás návštěva tradičního trhu. Tropickou přírodou přijedete do města Klungkung, kde navštívíte soudní palác Kertha Gosa, kde se dávní králové radili o osudu provinilců s bráhmany. Krásně vyvedené “mravoučné” stropní malby znázorňují, co všechno hříšníky může čekat na onom světě.
Po této zajímavé prohlídce se vydáme do netopýří jeskyně Goa Lawah, u které stojí malá svatyně, kolem které se prohání tisíce netopýrů. Na koneci dne se ještě zastavíme ve vesničce Tenganan, kde žijí prapůvodní obyvatelé ostrova Bali, kterým se říká Agabalijci. Tenganan je také pravděpodobně vůbec první lidské sídliště na Bali. Následně přejedeme do Candi Dasa, kde se ubytujeme v hotelu Candi Beach Cottages 4*.

4. den

Candi Dasa – Selat – Beskih Temple – Kintamani – Pura Beji – Lovina
Po snídani v hotelu se vydáte přes terasovitá rýžová pole do vesnice Selat. Naše cesta budete pokračovat skrz typické balijske vesničky k nejvýznamějšímu chrámu na Bali – chrámu Beskih.
Pohled na více než třista věžiček tohoto chrámového komplexu a fascinující výhled na majestátní, nejvyšší vulkán na ostrově Gunung Agung Vás přenese do jiných světů. Následuje přesun do vesnice Kintamani, která leží na okraji kráteru sopky Penulisan. Na této obří kaldeře (průměr 12 km) se Vám naskytne fascinující pohled na 2.200 m vysoký, činný vulkán Batur, kterému se také říká Gunung Lebah (“hora v údolí”). Naše cesta povede dále na severní pobřeží ostrova, kde se můžete těšit na návštěvu tajemné Pury Beji ve vesnici Sangsit. Nakonec dojedete pobřežní cestou do idylického místa Lovina, která je proslulá pláží z černého písku. Nocleh v hotelu Aneka Lovina 3* plus nebo Sunari 3* plus.

5. den

Lovina - Vihara Buddha - jezero Bratan / chrám Ulun Danu - Mangwi/ chrám Taman Ay - Tanah Lot
Po snídani v hotelu navštívíte opravdovou oázu klidu a meditace - buddhistickýklášter Vihara Buddha a pak pojedete opět tropickou přírodou a všudypřítomnými rýžovými poli ke sladkému kráterovému jezeru Bratan, na jehož břehu stojí významný chrám Pura Ulun Danu. Nedaleko navštívíte okouzlující městečko Bedugul, které je po celém ostrově známé svými trhy s tropickým ovocem, zeleninou, kořením a orchidejemi. Zde budete mít možnost doplnit svoji domácnost zásobami exotického koření a semeny vzácných květin. Odpoledne nás v idylické vesnici Mengwi čeká návštěva královské pury Taman Ayun z období královské dynastie Gelgel a závěrem nás čeká ještě jeden vrchol naší okružní jízdy - mořský chrám Tanah Lot. Tanah Lot je malebně postaven na skále čnějící z moře asi 200 metrů od pobřeží. Při pohledu na jeho siluetu rýsující se v zapadajícím slunci všechno utichne, kromě spouští fotoaparátů. Poté návrat do Vašeho hotelu u moře.

6. - 9. den

pobyt u moře
Pobyt u moře ve zvoleném hotelu. V těchto dnech můžete buď relaxovat na pláži nebo se vydat na některý z výletů, které vám na Bali nabídne náš zástupce.

10. den

přelet z Bali na Jávu
Nejpozději v poledne odhlášení z hotelu a transfer n aletiště pro odlet do Yogyakarty. Po příletu do Yogyakarty transfer do hotelu Melia Purosani.
Ubytování a nocleh.

11. den

Jáva - chrám Prambanan a prohlídka města
Dopoledne navštívíte chrám Prambanan, hinduistické svaté místo, které místní nazývají také „Loro Jonggrang“ (Štíhlá paní). Tento velká chrámový komplex byl dokončen v roce 856 a byl postaven pro bohy Shivu, Brahmu a Vishnu. U východní brány začíná příběh legendy Ramayana o králi Ramovi a jeho manželce Sitě, který je ve směru hodinových ručiček vyobrazen na stěnách jednotlivých staveb. Po prohlídce tohoto jedinečného komplexu se vrátíte do Yogyakarty, města s přibližně milionem obyvatel a nejdůležitějšího kulturního centra Jávy. Během prohlídky města navštívíte Kraton (v jávštině královský palác) a také ruiny vodního chrámu Taman Sari. Navštívíte také tržiště ve staré části města, manufakturu na batiku a na výrobky ze stříbra. Výrobky ze stříbra a batika proslavily Yogyakartu po celé Asii.
Nocleh v hotelu Melia Purosani.

12. den

Jáva - Borobudur, odlet z Jávy
Po snídani odhlášení z hotelu a přejezd k hlavní památce této oblasti – chrámu Borobudur, největší buddhistické svátosti na světě. Okolo 30.000 kameníků a sochařů a 15.000 nosičů pracovalo mezi lety 775 a 856 na výstavbě tohoto překrásného chrámu. Jeho velikost udivuje návštěvníky i dnes. Po obědě dojedete na Jalan Malioboro, hlavní nákupní třídu Yogyakarty, kde budete mít krátký prostor pro nákupy. Pak již budete mít zajištěný transfer na letiště pro odlet z Jávy.

13. den

přílet do Prahy

Počasí

Bali

27°C Skoro jasno

Lombok

26°C Polojasno

Yogyakarta

24°C Převážně oblačno

×