800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBali Highlights

Bali Highlights (vše z Bali) s pobytem na pláži

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – DENPASAR
Odlet z Prahy do Denpasaru, s jedním nebo dvěma přestupy dle konkrétního itineráře.

2. den

DENPASAR
Přílet do Denpasaru, přivítání na letišti místním zástupcem, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

3. den

TANEC BARONG – CELUK – UBUD – GOA GAJAH – UBUD
Snídaně. Odjezd do vnitrozemí, kde shlédnete představení legendárního „tance démonů“ – Barong. Pak se vydáte do městečka Celuk, které je proslulé svými šperkařskými dílničkami. Po krátké jízdě ne sever navštívíte v Ubudu známé umělecké tržiště a v museu Neka shlédnete výstavu světově uznávaných malířů, kteří zde vytvořili ve 30. letech minulého století uměleckou kolonii. Poté navštívíte sloní jeskyni Goa Gajah s vypodobněním boha Ganéši a linggamyoni (symboly tvořivých přírodních sil) a v pozdním odpoledni se ubytujete v hotelu v Ubudu. Nocleh.

4. den

TANAH LOT – MENGWI – TREKKING V UBUDU
Snídaně. Odjezd k legendárnímu mořskému chrámu Tanah Lot a dále do vnitrozemí, kde navštívíte v Mengwi bývalý královský chrám dynastie Gelgel – puru Taman Ayun. Odtud se vrátíte zpět do Ubudu, kde program pokračuje trekkingem v okolí Ubudu (1,5 h). Posilnění v podobě smažených banánů (známé pisang goreng), balijských sladkostí a originální balijské kávy dostanete v jednom tradičním „warungu“. Návrat do hotelu v Ubudu a volné odpoledne. Nocleh.

5. den

UBUD – BEDUGUL – MUNDUK – VIHARA BUDDHA – BANJAR – PEMUTERAN
Snídaně. Odjezd do vnitrozemí, budete stoupat přímo do Bedugulského průsmyku. Na březích chladného jezera Bratan stojí mystická pura Ulun Danu. Následuje cesta přes horské sedlo, dále přes kávovníkové a hřebíčkové plantáže k vodopádu Munduk, k němuž budete scházet asi 15 minut strmou cestou pod gigantickými, stromovými kapradinami. Na severním pobřeží nad vesnicí Banjar navštívíte oázu klidu a meditace – buddhistický klášter Vihara Buddha. Poté budete mít možnost smočit se v nedalekých horkých sirných pramenech. V pozdních odpoledních hodinách pokračování po severním pobřeží do místa Pemuteran. Nocleh.

6. den

PEMUTERAN – OSTROV MENJANGAN – PULAKI – LOVINA
Snídaně. Odjezd do přístaviště Labuan Lalang a přejezd na Jelení ostrov (Menjangan), proslulý svým podmořským světem a korálovou stěnou. Dopoledne strávíte šnorchlováním (šnorchlovací výbava je k dispozici), poté se vydáte zpět do Pemuteranu, možnost sprchy v hotelu a odjezd k návštěvě opičího chrámu Pulaki. Nocleh v Lovina.

7. den

LOVINA – SANGSIT – KINTAMANI – BESAKIH – SELAT – CANDI DASA
Snídaně. Odjezd severním pobřežím, po cestě zastávka v unikátním chrámu Pura Beji v místě Sangsit. Horskými, klikatícími se cestami vyjedete k vulkánu Kintamani, kde se Vám naskytne velkolepý pohled na kráterové jezero a činný, mohutný vulkán Batur (1.717 m). Poté budete pokračovat k opravdovému Pupku balijského světa – největšímu horskému chrámovému komplexu Besakih, což je nejdůležitější hindubalijská svatyně, která tvoří se sopkou Gunung Agung pomyslný střed ostrova. Kolem mystického sídla bohů, vulkánu Agungu, se vydáte směr Candi Dasa. Cestou kolem vesnice Selat si můžete vychutnávat pohled na rýžové terasy. Nocleh v Candi Dasa.

8. den

CANDI DASA – TENGANAN – GOA LAWAH – KLUNGKUNG – JIŽNÍ BALI
Snídaně. Odjezd do vesnice Tenganan, kde žijí prapůvodní obyvatelé ostrova Bali, Agabalijci. Poté pokračování romantickou krajinou kolem rybařského kraje Candi Dasa do netopýří jeskyně Goa Lawah. V nedalekém místě Klungkung pak navštívíte soudní halu Kertha Gosa, kde se dávní králové radili o osudu provinilců s bráhmany. Návrat do hotelu, ubytování a nocleh.

9. - 11. den

BALI
Snídaně. Volno ke koupání, opalování, šnorchlování či potápění. Nocleh v hotelu.

12. den

DENPASAR – PRAHA
Snídaně. Odhlášení z hotelu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. den

PRAHA
Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bali

26°C Polojasno

Lombok

24°C Jasno

Yogyakarta

24°C Polojasno

×