800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBest of Bali

Best of Bali (to nejlepší z Bali)

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – DENPASAR
Odlet z Prahy do Denpasaru, s jedním nebo dvěma přestupy dle konkrétního itineráře.

2. den

DENPASAR
Přílet do Denpasaru, přivítání na letišti místním zástupcem, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

3. den

TANEC BARONG – CELUK – KLUNGKUNG – BESAKIH – TIRTAGANGGA – CANDI DASA
Snídaně. Po snídani odjezd do vnitrozemí, kde shlédnete představení legendárního „tance démonů“ – Barong, následuje městečko Celuk, proslulé mnoha šperkařskými dílničkami zpracovávajícími stříbro a zlato. Tropickou přírodou přijedete do města Klungkung, kde navštívíte soudní palác Kertha Gosa, kde se dávní králové radili o osudu provinilců s bráhmany. Odtud pojedete typickými balijskými vesnicemi k nejvýznamnějšímu chrámu Bali – k chrámu Besakih. Zde si vychutnáte pohled na více než tři sta věžiček tohoto chrámového komplexu a majestátní vulkán na ostrově Gunung Agung. Vaše cesta povede dále kolem malebných, terasovitých rýžových polí do vesnice Selat a pak do vodního paláce Tirtagangga. Křišťálově čistá voda prýští na úbočí skal a je sváděna do bazénků, ze kterých budete mít při koupání výhled na pohádkovou krajinu Bali. Po tomto osvěžujícím zážitku se přesunete do malebné rybářské vesničky Candi Dasa. Nocleh.

4. den

TENGANAN – GOA LAWAH – MAS – UBUD – KINTAMANI – PURA BEJI – LOVINA
Snídaně. Po snídani se vydáte do vesnice Tenganan, kde žijí prapůvodní obyvatelé ostrova Bali, Agabalijci. Po tomto velmi zajímavém bodu Vašeho programu budete pokračovat romantickou krajinou kolem rybařského kraje Candi Dasa do netopýří jeskyně Goa Lawah, u které stojí malá svatyně, kolem které se prohání tisíce netopýrků. Pak navštívíte řezbářskou vesničku Mas a za krátko již budeme v Ubudu – centru balijského umění. V museu Neka shlédnete skvělou výstavu světově uznávaných malířů, kteří v Ubudu vytvořili ve třicátých letech minulého století jakousi uměleckou kolonii. Čeká Vás návštěva tradičního trhu a cesta pohořím do vesnice Kintamani na okraji kráteru sopky Penulisan. Na této obří kaldeře (průměr 12 km) se Vám naskytne fascinující pohled na 2.200 m vysoký, činný vulkán Batur, kterému se také říká Gunung Lebah (“hora v údolí”). Naše cesta povede dále na severní pobřeží ostrova k tajemná pura Beji ve vesnici Sangsit. Nakonec dojedete pobřežní cestou do idylického místa Lovina, která je proslulá pláží z černého písku. Nocleh.

5. den

LOVINA – JEZERO BRATAN – BEDUGUL – MENGWI – TANAH LOT
Snídaně. Po snídani navštívíte buddhistický klášter Vihara Buddha, poté pojedete opět tropickou přírodou a přes rýžová pole ke sladkému kráterovému jezeru Bratan, na jehož břehu stojí významná pura Ulun Danu. Nedaleko navštívíte okouzlující městečko Bedugul, které je známé svými trhy s tropickým ovocem, kořením a orchidejemi. Tady budete mít možnost doplnit svoji domácnost zásobami exotického koření a semeny vzácných květin. Odpoledne nás ve vesnici Mengwi čeká návštěva královské pury Taman Ayun z období královské dynastie Gelgel a závěrem nás čeká legenda ostrova Bali – mořský chrám Tanah Lot. Tanah Lot je malebně postaven na skále čnějící z moře asi 200 metrů od pobřeží. Poté návrat do hotelu a nocleh.

6. - 11. den

BALI
Snídaně. Volno ke koupání, opalování, šnorchlování či potápění. Nocleh v hotelu.

12. den

DENPASAR – PRAHA
Snídaně. Odhlášení z hotelu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. den

PRAHA
Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bali

27°C Skoro jasno

Lombok

26°C Polojasno

Yogyakarta

29°C Převážně oblačno

×