800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBorneo – dobrodružství se Sandokanem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy, přestup v Evropě a pokračování na Dálný východ.

2. den

Ranní přílet do Singapuru, přestup a let do Kuchingu, hlavního města státu Sarawak. Uvítání na letišti a transfer do hotelu Kuching Hilton na malebné říční promenádě s panoramatickým výhledem. Zbytek dne volno

3. den

Objevujeme říční město Kuching, které založil „Bílý Rádža“ James Brook – koloniální budovy, čínské chrámy, barvité trhy. Navštívíme Sarawacké muzeum s bohatými etnologickými a archeologickými sbírkami. Nocleh Kuching Hilton

4. den

Odjezd do národního parku Batang Ai. Cestou oběd v místní restauraci. Na březích sladkovodního jezera, obklopeného horami a deštným pralesem leží hotel Hilton, vystavěný z tropických dřev ve stylu domorodých dlouhých domů. Volno, večeře.

5. den

Brzo ráno plavba přes jezero a po řece Ai, přes peřeje až k sídlu strážců parku. Dvou- až tříhodinová procházka s pozorováním života – park je domovem orangutanů, gibbonů, zoborožců aj. Pozdní oběd v dlouhém domě Tibu, seznámení s domorodou kuchyní a zvyky. Návrat do hotelu, večeře.

6. den

Po snídani návrat zpět do Kuchingu, oběd cestou, ubytování Kuching Hilton.

7. den

Po snídani odjezd na letiště, odlet do Kota Kinabalu. Přesun do přímořského resortu Shangri-La Tanjung Aru, ubytování, využívání všech nabídek tohoto luxusního hotelu.

8. den

Volný den v hlavním městě státu Sabah k využití pro fakultativní aktivity – návštěvu filipínské tržnice, potápění, šnorchlování nebo opalování na ostrůvcích národního parku Tunku Abdul Rahman, výlet do domorodého kampungu na kůlech nad vodou.

9. den

Ráno centrum ochrany orangutanů Sepilok – krmení, seznámení s rehabilitačním programem. Plavba po řece, oběd v restauraci v džungli, pokračování po řece Menanggul s pozorováním ptáků a opic až do říční osady Kinabatangan k večeři a noclehu

10. den

Před snídaní časná ranní projížďka po slepém rameni řeky a procházka hustým deštným pralesem. Po snídani návštěva rozlehlých jeskyní Gomatong s ptačími hnízdy. Plavba po dalších přítocích řeky, cestou oběd. Návrat do osady Kinabatangan na večeři a nocleh

11. den

Po snídani odjezd lodí do Sandakanu, přesun na letiště a přelet do Kota Kinabalu. Přihlášení se v hotelu Shangri-La Tanjung Rhu, volno, nocleh.

12. den

Časně ráno odjezd do národního parku Kota Kinabalu. Dvou- tříhodinová procházka se strážcem parku, oběd v místní restauraci, seznámení s horskou květenou a nádherné výhledy na horu, 4095 m.n.m. Návrat večer do Shangri-La Tanjung Aru.

13. den

V poledne odhlášení z hotelu, přesun na letiště, odlet přes Singapur do Evropy

14. den

Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bali

26°C Polojasno

Lombok

22°C Skoro jasno

Yogyakarta

27°C Převážně oblačno

×