800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBrunej a velké putování po ostrově Jáva s pobytem na Bali

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy, Vídně či Frankfurtu do Bruneje.

2. den

Kolem poledne přílet do hlavního města Bruneje – Bandar Seri Begawan, na ostrově Borneo, transfer do hotelu v centru, ubytování na 2 noci se snídaní, odpoledne volno k procházce po městě.

3. den

Poznáte jeden z nejmenších a nejbohatších států v Asii, jeho historii, kulturu, náboženství i každodenní život. Návštěva Royal Regalia Museum a Brunei Museum, prohlídka mešity Jame Asr Hassanil Bolkiah. Oběd v místní restauraci. Návštěva Kampong Ayer – největší vesnice na světě postavená na kůlech na řece Brunei se školami, obytnými domy atd. s více než 30 000 obyvateli (necelých 10 % všech obyvatel sultanátu Brunej), vybudovaná ve 14. století. Odpočinek. Odjezd z hotelu cca v 18:30 hod. na večeři v tradiční restauraci, projížďka po řece, prohlídka večerního města a návštěva největšího večerního tržiště pod širým nebem.

4. den

Ráno transfer na letiště, přílet do Jakarty, transfer do hotelu, odpoledne volný program – možnost nákupů nebo odpočinek. Noc v Jakartě.

5. den

Návštěva parku s tradičními domy ze všech 27 provincií Indonésie, odjezd do městečka Bogor s jednou z nejkrásnějších a největších botanických zahrad světa, oběd. Poté přejezd průsmykem Puncak do horského městečka Bandung, ubytování a odpočinek.

6. den

Panoramatická cesta (překrásné výhledy na jávské hory, vesnice a rýžové terasy) přes pohoří Lembang ke kráteru sopky Tangkuban Perahu a návštěva horkých pramenů. Oběd v tradiční restauraci, přejezd do vesničky Padusuka - vystoupení s tradičními bambusovými nástroji. Noc v hotelu.

7. den

Odjezd k jezeru Cangkuang, návštěva nejstaršího chrámu na západní Jávě, postavenému na malém ostrůvku, kam se přeplavíte na bambusovém voru. Cesta vede do Tasikmalaya, oběd, návštěva místního tržiště. Přejezd do centrální Jávy. Noc v Baturaden.

8. den

Cesta do Wonosobo, návštěva náhorní plošiny Dieng Plateau (cca 2 200 m n.m.), návštěva jednoho z nejstarších chrámů na Jávě, oběd. Přejezd do Yogyakarty, ubytování (2 noci), volno.

9. den

Den začíná okružní jízdou po Yogyakartě. Shlédnete mj. i sultánský palác Kraton a stříbrnickou dílnu v Kota Gede. Oběd. Vrcholem dne je návštěva největší buddhistické stúpy na světě – chrámu Borobudur postavené v období 750–850 n.l.

10. den

Malebnou krajinou s malými vesničkami dorazíte do královského města Solo (Surabaya), po cestě navštívíte hinduistický chrám z 9. stol. Prambanan. Oběd, odpoledne vyrazíte směr východní Jáva. Přes známou oblast Batu přijedete do pohádkové oblasti v okolí Malangu. Ubytování a odpočinek.

11. den

Prohlídka Malangu, města proslulého koloniální architekturou a zelenými parky. Oběd, odpoledne návštěva vesnice Sukapura na svazích vulkánu Bromo, ubytování v hotelu, odpočinek.

12. den

Časně ráno odjezd terénním autem na vyhlídkovou plošinu Penanjakan (2 770 m n.m.), odkud se nabízí patrně nejfotografovanější přírodní scenérie Indonésie – východ slunce s aktivními sopkami Bromo (2 393 m n.m.) a Mahamera (nejvyšší jávská sopka 3 676 m n.m.). Před návratem do hotelu k vydatné snídani můžete nahlédnout do kouřícího jícnu kráteru Bromo. Odjezd nádhernou krajinou východní Jávy na její nejvýchodnější cíp. Přejezd lodí (ferry cca 40 min.) na bájný ostrov bohů – Bali. Příjezd do hotelu a ubytování na 4 noci.

13. - 15. den

Individuální program – odpočinek a koupání, doporučujeme využít alespoň jeden či dva výlety k poznání nejzajímavějších míst ostrova.

16. den

Individuální program, po poledni transfer na letiště, odlet zpět do Evropy.

17. den

Přílet do Frankfurtu, Vídně či Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bali

26°C Skoro jasno

Lombok

26°C Skoro jasno

Yogyakarta

27°C Skoro jasno

×