800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGrand tour Indonésí: Sumatra - Jáva - Bali

  • 15 denní obsáhlý poznávací zájezd
  • Opravdu nezapomenutelný zážitek

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den:

odlet z Prahy.

2. den:

přílet do Jakarty, transfer do hotelu a ubytování.

3. den:

snídaně, ráno odlet do Medanu. Prohlídka města - Sultan palác, mešita, Čínský klášter. Přejezd do Bohoroku, cestou návštěva krokodýlí farmy. Dále přejezd do Bukit Lawang se zastávkou na plantážích. Ubytování v hotelu.

4. den:

snídaně, výlet do džungle, pozorování orangutanů v přírodě. Budete moci pozorovat orangutany během krmení uprostřed pralesa. Trekking džunglí trvá cca 3 hodiny. Přejezd do hotelu v Brastagi, ubytování.

5. den:

snídaně. Odjezd do Prapat, návštěva parku Lhumbini s Shwedagon Pagodou, návštěva ovocného trhu a výhled na sopku Gundaling. Návštěva tradiční vesnice Batak Karo, podíváte se na tradiční karobatacké domy. Zastavíme u vodopádu Sipisopiso a nakonec navštívíte vesnici – skanzen kmenů Pamatang Purba a výhledy na jezero Toba. Přejezd lodí na ostrov Samosir uprostřed jezera Toba, které vzniklo po zatopení sopečného kráteru.

6. den:

snídaně. Projížďka po jezeře, prohlídka místních vesniček s vyřezávanými malovanými domy, podíváte se, jak zde žijí místní lidé – Batakové, kteří provozovali rituální kanibalismus. Památkou na krvavé rituály jsou obětní stoly a poradní křesla. Uvidíte i kamenné hrobky místních králů a taneční vystoupení Bataků. Místní vesnice Ambarita a Tomok jsou ideální pro nákup suvenýrů. Odjezd do Medanu, ubytování v hotelu.

7. den

: snídaně, odlet ranním letem z Medanu do Yogyakarty. Transfer do hotelu. Prohlídka starého města, návštěva sultánského paláce Keraton, který je postavený v tradiční jávské architektuře, v roce 1755 zde bylo centrum jávské kultury, návštěva manufaktury, dále hinduistická svatyně Prambanan, postavená v 5.-9. stoletím. Do jeho zdí je vytesán poutavý příběh „Rámájana“. Večer možnost návštěvy známého obchodního centra Malioboro. Fakultativní večeře s tanečním vystoupením Ramayana. Nocleh v hotelu.

8. den:

snídaně, brzy ráno odjezd do nadmořské výšky 2 000 m na náhorní plošinu Dieng Plateau s horkými prameny, gejzíry, mnohobarevným jezerem a zbytky chrámových komplexů z 10. století. Cesta povede přes Magelang, návštěva chrámu Borobudur, největšího buddhistického chrámového komplexu, prohlídka chrámů Candi Mendut a Candi Pawon. Nocleh v Yogyakartě.

9. den

: snídaně, přejezd vlakem do Mojekorta, cesta potrvá cca 5 hodin. Cestou výhledy na okolní krajinu, hory a řeky. Ubytování v oblasti Bromo.

1

0. den: den začneme velmi brzo, jeepy vystoupáme na vulkán Mount Bromo a budeme pozorovat východ slunce a hinduistický chrám, vychutnáte si výhledy na vulkán. Přejezd do Ketapang a odjezd lodí na Bali. Ubytování v oblasti Lovina.

11. den

: po snídani návštěva ovocného trhu, jezero Bedugul, výhledy na okolí. Návštěva chrámu Ulun Danu, přejezd přes horské vesničky k vodopádům Gitgit. Nocleh v oblasti Lovina.

12. den

: brzy ráno výlet na moře a pozorování delfínů a východu slunce. Návrat na snídani do hotelu. Odjezd do vesnice Kintamani, která leží na okraji kráteru Penulisan. Výhled na vulkán Batur a jezero. Fakultativně jízda na kolech do vesničky Ubud. Návštěva chrámu Tirta, přejezd přes rýžová pole do Ubudu. Nocleh.

13. den:

snídaně, tradiční trhy a vesničky v oblasti Ubud, návštěva manufaktur, odpoledne přejezd k chrámu Tanah Loh. Ubytování v oblasti Kuta.

14. den:

celodenní volno, možnost odpočinku, koupání.

15. den:

snídaně, dle letových řádů transfer na letiště a odlet do Evropy.

16. den:

přílet do Prahy.

Počasí

Bali

29°C Skoro jasno

Lombok

30°C Skoro jasno

Yogyakarta

31°C Mlžný opar

×