800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGrand tour Indonésií: Sumatra - Jáva - Bali

Medan • Bukit Lawang • jezero Toba • Jakarta • Yogyakarta • Borobudur • Prambanan • Bali • Kintamani Tour • Tanah Lot

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy.

2.den

odpoledne přílet do Medanu. Cesta do vesnice Bukit Lawang na okraji tropického pralesa. Zde přeplujete přes říčku Bohorok do národního parku s rehabilitačním centrem pro orangutany. Máte zde jedinečnou možnost vidět ve volné přírodě orangutany, kteří se schází ke krmící ploše. Ubytování.

3.den

časně ráno snídaně. Další cesta povede přes Pematang Siantar do Medanu. Cestou zastavíte u kávových a olejových plantáží, podíváte se, jak se získává přírodní kaučuk. Noc v hotelu v nadmořské výšce 900 m na břehu jezera Toba.

4.den

snídaně. Po snídani poplujete lodí na ostrov Samosir uprostřed jezera Toba, které vzniklo po zatopení sopečného kráteru. Prohlídka místních vesniček s vyřezávanými malovanými domy, podíváte se, jak zde žijí místní lidé – Batakové, kteří provozovali rituální kanibalismus. Památkou na krvavé rituály jsou obětní stoly a poradní křesla. Uvidíte i kamenné hrobky místních králů a tanečního vystoupení Bataků. Místní vesnice Ambarita a Tomok jsou ideální pro nákup suvenýrů. Noc v hotelu.

5.den

cesta povede přes Berastagi, nad nímž dýmá sopka Sibayak, podíváte se na tradiční karobatacké domy. Zastavíme u vodopádu Sipisopiso a nakonec navštívíte vesnici – skanzen Pamatang Purba. Noc v hotelu v Medanu.

6.den

ráno odlet na Jávu do hlavního města Jakarty – okružní jízda městem – náměstí Merdeka s monumentem Monas, stará Batávie, která byla centrem holandských guvernérů. Odpoledne přelet do města umělců Yogyakarty. Transfer do hotelu.

7.den

brzy ráno odjezd do výšky 2000 m na náhorní plošinu – Dieng Plateau s horkými prameny, gejzíry, mnohobarevným jezerem a zbytky chrámových komplexů z 10. století. Cesta povede přes Madelang a Wonosobo – nejkrásnější scenérie v centrální Jávě s vyhlídkou na sopky Merapi a Sumbing. Odpoledne prohlídka největšího buddhistického chrámového komplexu – Borobudur. Noc v Yogyakartě.

8.den

návštěva sultánského paláce Kraton a ptačího trhu. Prohlídka hinduistického chrámového komplexu Prambanan, do jehož zdí je vytesán poutavý příběh "Ramajana". Pokud zbyde čas, návštěva místních manufaktur na výrobu batiky, proslulých stínových javánských loutek, stříbra. Transfer na letiště. Odlet do Denpasaru. Po příletu transfer do vybraného hotelu v jižní části Bali.

9.den

první den na rajském ostrově Bali se můžete koupat v moři a odpočívat.

10.den

Kintamani tour – objevíte krásy vnitrozemí ostrova, vyšplháte do výšky 1000 m, odkud je krásný výhled na jezero a vulkán Batur. Návštěva 3 vesnic – Celuk, proslulé zejména stříbrotepci, Kemenuh se zručnými uměleckými řezbáři a Ubud, vesnička umělců. Dále prohlídka Sloní jeskyně, chrámu Posvátných pramenů – Tirta Empul.

11.den

snídaně, volný program. Odpoledne návštěva opičího lesa, můžete buráky nakrmit malé opice. Prohlédnete si Mengwi chrám, který patří mezi největší chrámy na Bali. Dále bude cesta pokračovat k chrámu Tanah Lot, který je postaven přímo na břehu moře a budete zde moci počkat a zhlédnout nejhezčí západ slunce v západní části Bali.

12.–13.den

volno můžete využít na některý z dalších fakultativních výletů nebo odpočívat u moře.

14.den

snídaně, odpoledne transfer na letiště v Denpasaru a odlet do Evropy.

15.den

návrat do Prahy.

Povinné příplatky

vízum (25 USD přímo na letišti po příletu, platnost víza 30 dnů) • místní odletovou taxu (cca 15 USD)

Počasí

Bali

26°C Polojasno

Lombok

23°C Jasno

Yogyakarta

28°C Převážně oblačno

×