800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIndonésie - Papua (Irian Jaya)

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Jakarty.
2. den: Přílet do Jakarty v odpoledeních hodinách. Přestup na vnitrostátní let a pokračování v cestě do Jayapury.
3. den: V dopoledních hodinách přílet na letiště Santani Jayapura, transfer do hotelu. Ubytování, volný program k aklimatizaci, večeře. Nocleh.
4. den: V brzkých ranních hodinách transfer na letiště Trigana, let do Wamena. Po příletu transfer auty do hotelu, uložení zavazadel. Celodenní prohlídka údolí Baliem, strategického místa pro veškerý styk s okolním světem, návštěva místního trhu s jedinečnou atmosférou a rozmanitým sortimentem rukodělných výrobků. Přechod řeky Baliem po visutém mostě Sinatma. Po obědě návštěva okolí vesnice Wesaput a společenství kmene Daniů s typickými domky Honai. Ženy z kmene Daniů nosí sukénky z rákosových vláken a muži pouzdra na přirození. Návrat do hotelu, ubytování, večeře.
5. den: Po snídani odjezd s nosiči do Sogokmo. Celodenní trek Baliemským údolím. Po obdržení vstupního povolení výstup do horské vesnice Kilise. Setkání s horskými Papuánci kmene Daniů. Večeře, přenocování v místních domech.
6. den: Ráno pěší výlet k divoké řece Baiem, následný trek bujnou tropickou vegetací k řece Mugi. Po zaslouženém obědě na břehu řeky výstup do vesnice Syokosimo. Cestou spatříte množství pestrobarevných vysokohorských orchidejí, zázvoru, rododendronu a až 13ti druhů rajky. Nocleh ve vesnici Syokosimo.
7. den: Výstup do horské vesnice Hitugi, kde se seznámíte se s tradičním způsobem místního života. Cestou do Hitugi zastavíte u malého vodopádu v blízkosti řeky Mugi. Odpoledne procházka do vesnice Yuarima, která je zároveň poslední vesnicí kmene Daniů v Baliemském údolí. Návrat do Hitugi. Večeře. Nocleh.
8. den: Půldenní trek zpět do vesnice Sogokmo, během kterého navštívíte horské vesnice Ugem a Seina. Ze Sogokmo odjezd zpět do civilizace, do města Ramena, oběd v restauraci ve městě. Před návratem do hotelu ještě navštívíte vesnice v okolí hory Napua, z jejíhož úpatí se skýtá nádherný výhled na městečko Ramena. Večeře, nocleh.
9. den: Snídaně v hotelu. Přesun auty na Kurulu/Jiwik, návštěva vesnice Sumpaima s možností spatřit 350 let staré mumie, slavné muže kmene Daniů. Strmý výšlap k solnému jezírku Iluerainma, kde tradičním způsobem luhováním banánovníkových stvolů ze solných jezírek získávají původní obyvatelé sůl. Procházka k nedaleko vzdálené vesnici Anemoigi, kde Vás čeká neopakovatelný zážitek v podobě tradičního bojového rituálu příslušníků kmene Daniů. Další z netradičních zážitků je místní zabijačka. Návrat do města Wamena. Nocleh v hotelu.
10. den: Odlet do Jayapury, návštěva památníku generála Mc Artura na vrchu hory Ifar Gunung. Krátká plavba po jezeře Šejtani s návštěvou rybářské vesnice Assey. Oběd v restauraci na břehu jezera. Poslední možnost nákupu ručně vyráběných místních suvenýrů jako upomínku na tento krásný ostrov. Večeře, nocleh.
11. den: Snídaně. Transfer z hotelu na letiště, odbavení a odlet na Bali. Transfer do hotelu, relaxace, koupání, volný čas.
12. – 13.den: Volný program na Bali. Relaxace. Možnost fakultativních výletů či prodloužení pobytu.
14.den: Transfer na letiště a odlet do Prahy.
15. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Bali

28°C Skoro jasno

Lombok

26°C Polojasno

Yogyakarta

33°C Převážně oblačno

×