800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIndonésie - Papua (Irian Jaya) - 15ti denní zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy. Odbavení 2 h před odletem.

2. den PŘÍLET DO JAKARTY

Přílet do Jakarty v odpoledních hodinách. Přestup na vnitrostátní let a pokračování v cestě do Jayapury.

3. den PŘÍLET DO JAYAPURY

V dopoledních hodinách přílet na letiště Santani Jayapura, transfer do hotelu. Ubytování, volný program - aklimatizace, večeře. Nocleh.

4. den JAYAPURA - WAMENA

V brzkých ranních hodinách transfer na letiště Trigana, let do Wamena. Po příletu transfer auty do hotelu, uložení zavazadel. Celodenní prohlídka údolí Baliem, strategického místa pro veškerý styk s okolním světem, návštěva místního trhu s jedinečnou atmosférou a rozmanitým sortimentem rukodělných výrobků. Přechod řeky Baliem po visutém mostě Sinatma. Po obědě návštěva okolí vesnice Wesaput a společenství kmene Daniů s typickými domky Honai. Ženy z kmene Daniů nosí sukénky z rákosových vláken a muži pouzdra na přirození. Návrat do hotelu, ubytování, večeře.

5. den WAMENA – SOGOKMO – KILISE

Po snídani odjezd s nosiči do Sogokmo. Celodenní trek Baliemským údolím. Po obdržení vstupního povolení výstup do horské vesnice Kilise. Setkání s horskými Papuánci kmene Daniů. Večeře, přenocování v místních domech.

6. den KILISE - SYOKOSIMO

Ráno pěší výlet k divoké řece Baliem, následný trek bujnou tropickou vegetací k řece Mugi. Po zaslouženém obědě na břehu řeky výstup do vesnice Syokosimo. Cestou spatříte množství pestrobarevných vysokohorských orchidejí, zázvoru, rododendronu a až 13 druhů rajky. Nocleh ve vesnici Syokosimo.

7. den SYOKOSIMO - HITUGI

Výstup do horské vesnice Hitugi, kde se seznámíte s tradičním způsobem místního života. Cestou do Hitugi zastavíte u malého vodopádu v blízkosti řeky Mugi. Odpoledne procházka do vesnice Yuarima, která je zároveň poslední vesnicí kmene Daniů v Baliemském údolí. Návrat do Hitugi. Večeře. Nocleh.

8. den HITUGI - SOGOKMO - WAMENA

Půldenní trek zpět do vesnice Sogokmo, během kterého navštívíte horské vesnice Ugem a Seina. Ze Sogokmo odjezd zpět do civilizace, do města Ramena, oběd v restauraci ve městě. Před návratem do hotelu ještě navštívíte vesnice v okolí hory Napua, z jejíhož úpatí se skýtá nádherný výhled na městečko Ramena. Večeře, nocleh.

9. den WAMENA - KURULU - WAMENA

Snídaně v hotelu. Přesun auty na Kurulu/Jiwik, návštěva vesnice Sumpaima s možností spatřit 350 let staré mumie, slavné muže kmene Daniů. Strmý výšlap k solnému jezírku Iluerainma, kde tradičním způsobem luhováním banánovníkových stvolů ze solných jezírek získávají původní obyvatelé sůl. Procházka k nedaleko vzdálené vesnici Anemoigi, kde Vás čeká neopakovatelný zážitek v podobě tradičního bojového rituálu příslušníků kmene Daniů. Další z netradičních zážitků je místní zabijačka. Návrat do města Wamena. Nocleh v hotelu.

10. den WAMENA - JAYAPURA

Odlet do Jayapury, návštěva památníku generála Mc Artura na vrchu hory Ifar Gunung. Krátká plavba po jezeře Šejtani s návštěvou rybářské vesnice Assey. Oběd v restauraci na břehu jezera. Poslední možnost nákupu ručně vyráběných místních suvenýrů jako upomínku na tento krásný ostrov. Večeře, nocleh.

11. den JAYAPURA - BALI

Snídaně. Transfer z hotelu na letiště, odbavení a odlet na Bali. Transfer do hotelu, relaxace, koupání, volný čas.

12. – 13. den BALI

Volný program. Relaxace. Možnost fakultativních výletů či prodloužení pobytu.

14. den ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

15. den PŘÍLET DO PRAHY

Možnosti ubytování

Počasí

Bali

27°C Skoro jasno

Lombok

26°C Slabý déšť

Yogyakarta

30°C Převážně oblačno

Podobné hotely v této lokalitě

×