800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySopky Jávy a Bali

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Okruh je na privátní/soukromé bázi s česky mluvícím průvodcem a k jeho uskutečnění stačí pouze 2 cestující, proto vždy garantujeme, že Vaše dovolená se uskuteční a nebude zrušena z důvodu malého počtu účastníků. Cestujete organizovaně, je o Vás postaráno a máte doprovod, přesto jste nezávislí cestovatelé.

1. den

Praha / Vídeň
Odlet z Prahy/Vídně do Denpasaru (Bali) s přestupem..

2. den

Bali
Po příletu na Bali následuje transfer do hotelu Bali Spark Resort. Zbytek dne volno, nocleh v hotelu.

3. den

Bali
Odpočinek a aklimatizace u bazénu nebo na pláži s možností výletů: do nádherných vodních zahrad Tirta Ganga, k 40m vysokému vodopádu Gitgit, k proslavenému chrámu chrámu Tayan Ayun, do "zahradního" chrámu Batukaru nebo poutního místa Tirta Empul s léčivými posvátnými prameny zdejšího chrámu. Neuvěřitelné množství dalších aktivit (potápění, rafting, jízda na koních, plavání s delfíny) a výletů (na sopku Batur, do centra balijského umění Ubudu, Bali Bird Park, Bali Safari, na okolní ostrůvky se šnorchlováním) a dalších možností, jak poznat tento krásný ostrov např. na kole nebo na motorce. Nocleh v hotelu..

4. den

Bali
Výstup na sopku Agung. Start je o půlnoci předchozího dne - návrat ve dvě hodiny odpoledne. Náročný výstup - nutná dobrá obuv a teplé oblečení. Agung je v současnosti neaktivní stratovulkán nacházející se na východním konci ostrova Bali. Jeho severozápadní okraj se nachází nedaleko kaldery Batur, severní a jižní úpatí zasahuje až k moři. S výškou 3142m se jedná o nejvyšší bod ostrova. Návrat do hotelu k přenocování.

5. den

Bali / Jáva / Banyuwangi
Cesta trajektem z Bali na Jávu Balijským průlivem (3 km, cca 45 minut) s úchvatným pohledem na mohutné jávské sopky. Návštěva náhorní plošiny Iljen a nenáročný výstup na stratovulkán Gunung Ijen (2799 m), s čarokrásným kráterovým jezerem Kawah Iljen s neuvěřitelně zelenou barvou a dělníky ručně těžícími síru. Přenocování v hotelu 3* v Banyuwangi.

6. den

Banyuwangi / Bromo
Z Banyuwangi k sopce Bromo s nenáročným výstupem na sopku. Pohled na kouřem zahalený kráter aktivního vulkánu, měřícího 2 329 m a ležícího v Národním parku Bromo Tengger Semeru je nezapomenutelný zážitek. Jméno Bromo je odvozeno od javanské výslovnosti Brahma, hinduistického Boha Stvořitele. Návrat do hotelu k přenocování.

7. den

Yogyakarta
Přejed do města Yogyakarta. Zbytek dne volno a nocleh v hotelu 3*.

8. den

Yogyakarta / Borobudur
Návštěva chrámu Borobudur. Borobudur je chrámový komplex mahájánového buddhismu přibližně 40 kilometrů severozápadně od Yogyakarty. Jedná se o významné buddhistické poutní místo - poutníci začínají svůj výstup u základny, odkud započnou v obcházení a zároveˇ'n mírném stoupání až k vrcholu. Poutníci cestou k vrcholu symbolicky projdou třemi úrovněmi světa (trilóka) vyplývajícími z buddhistické kosmologie. Cestou na vrchol provází poutníky systém schodišť a chodeb s 1 460 reliéfními panely umístěnými na zdech a balustrádách. Chrámový komplex pochází z 9. století a je zapsán na seznamu památek UNESCO. Návrat do hotelu k přenocování.

9. den

Merapi
Výstup na Merapi, aktivní stratovulkán tyčící se do výše 2 930 metrů, na jehož úpatí žijí tisíce lidí. V indonéštině znamená Merapi "ohnivá hora". Javánci přinášejí každoročně hoře obětiny a prosí ji, aby i nadále zůstala spící. Návrat do hotelu k přenocování.

10. den

Yogyakarta
Volný den v Yogyakartě na nákupy, individuální prohlídku královského paláce uprostřed města, nebo individuální výlet do Prambananu, nejkrásnějšího hinduistického chrámového komplexu v Indonésii skládajícího se z 244 chrámů. Pomalé tempo a kompaktnost tohoto ryze jávanského města vybízí k poznávání prostřednictvím pěších procházek. Nocleh v hotelu 3*.

11. den

Bali
Transfer na letiště. Letecky z Yogyakarty na Bali. Transfer z letiště, nákupy a návštěva pláže Kuta nebo (podle času příletu) možnost individuálního výletu do "Opičího" chrámu Uluwatu s balijskou hostinou a ohňovým tancem Kecak na závěr Vaší dovolené. Nocleh v hotelu Bali Spark Resort.

Transfer na letiště k odletu zpět do Prahy/Vídně s přestupem.

Přílet do Prahy/Vídně.

Počasí

Yogyakarta

30°C Polojasno

×