800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHOTEL Jávou ze západu na východ

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet Praha/Vídeň.

2. den

přílet do Jakarty. Přivítání anglicky / německy / česky mluvícím průvodcem na letišti a transfer do hotelu 4*. Po cestě návštěva starého přístavu Sunda Kelapa a rušné čínské čtvrti. Odpoledne volný program (večeře).

3. den

po snídani odjezd do Bogoru. Přejezd horským průsmykem Puncak, proslulým čajovníkovými plantážemi. Po obědě transfer do Bandungu, představení hry na tradiční bambusové nástroje angklung. Ubytování v hotelu 4* v Bandungu. (snídaně, oběd).

4. den

po snídani nástup na vlak Argowilis Executive z Bandungu do Kutoarjo, přestup do minibusu, a transfer do Wonosobo na úpatí náhorní planiny Dieng. Ubytování v hotelu 4*. (snídaně, oběd formou balíčku).

5. den

po snídani odjezd a stoupání do hor střední Jávy až na náhorní planinu Dieng, která leží ve výšce 2.100 m a řadí se mezi vulkanicky nejaktivnější oblasti Indonésie. Nachází se zde také jedny z nejstarších hinduistických památek ze 7. století. Transfer k chámu Borobudur (UNESCO), největší buddhistický chrám na světě a jeho prohlídka. Dále návštěva chrámů Candi Mendut a Candi Pawon. Transfer do Yogyakarty a ubytování 4*. (snídaně, oběd).

6. den

po snídani okružní jízda po městě Yogyakarta – hlavním centru jávanské kultury – sultánský palác Kraton, ruiny vodního paláce Taman Sari, prohlídka starého města s ptačím trhem Pasar Ngasem a batikářské a šperkařské dílny. Po obědě návštěva hinduistického chrámu Prambanan (UNESCO). Transfer do královského města Solo, ubytování v hotelu 4*. (snídaně, oběd).

7. den

po snídani návštěva sultánského paláce Mangkunegaran a starého trhu. Transfer 60 minut do hor k chrámu Ceto z 15. století z hinduistické dynastie Majapahit. Návštěva nedalekého chrámu Sukuh. Přejezd k vodopádu Jumog s asi 15 min. procházkou. Návrat do hotelu v Solo. (snídaně, oběd).

8. den

po snídani odjezd vlakem do Jombanu, pokračování minibusem do oblasti sopky Bromo. Ubytování v hotelu 2*plus. (snídaně, oběd).

9. den

Ve 4.00 hodiny odjezd k okraji kráteru do místa zvaného Penanjakan ve výšce 2.700 m. Východ slunce s výhledem na horu Batok (2440 m) a aktivní sopky Bromo (2393 m) a Mahameru (3676 m). Pokračování cesty dolů do kráteru – poslední kousek je nutno vyjít pěšky nebo dojet na poníkovi, návrat do hotelu ke snídani. Transfer do Surabayi na letiště k odletu Jakarta – Praha (snídaně, oběd).

10. den

přílet Praha/Vídeň.

12. den

víza 1150 Kč (pas + foto, vyřízení cca týden), nebo 25 USD po příletu na letišti, odletovou taxu splatnou při odletu z Jávy 150.000 Rp (cca 350 Kč), pojištění léčebných výloh (nabízíme ECP 760 Kč).

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bali

26°C Polojasno

Lombok

22°C Skoro jasno

Yogyakarta

27°C Převážně oblačno

×