800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKlasický okruh střední Jávou s pobytem v jedinečném resortu Kura Kura !

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy
Odlet z Prahy do Jakarty na pravidlných linkách letecké společnosti Emirates s jedním přestupem v Dubaji.

2. den

Jakarta - Yogyakarta
Přílet do Jakarty. Transfer na místní přelet do města Yogyakarta. Po příletu přivítání místním průvodcem na letišti, transfer do hotelu, ubytování a odpočinek. Hotel Melia Purosani 4* plus.

3. den

Yogyakarta
Tento den Vás čeká volno a relaxace po dlouhé cestě, abyste nabrali síly pro Vaše další dny plné poznání a zážitků. Můžete si buď odpočinout u hotelového bazénu anebo využít příležitosti a vyjít si na nákupy na známou yogyakartskou ulici Jalan Malioboro, kde se dá nakoupit nespočet suvenýrů a starožitností.

4. den

okruh střední Jávou
Po snídani se vyráží na okružní jízdu po městě. Yogyakarta se svým asi 1 milionem obyvatel je nejen nejdůležitějším městem střední Jávy, ale množstvím uměleckých dílniček, vysokými školami, universitami, kulturními památkami a udržováním starých tradicí také hlavním centrem javánské kultury. Navštívíte mimo jiné sultánský palác Kraton a ruiny vodního paláce Taman Sari. Následovat bude prohlídka starého města s ptačím trhem Pasar Ngasem, batikářskými a šperkařskými dílnami. Yogyakarta je svými jemnými stříbrnickými a batikářskými pracemi proslulá v celé Asii. Program pokračuje návštěvou hinduistické svatyně Prambanan. Tento obrovský chrámový komplex byl vystavěn v roce 856 a je zasvěcen bohům Šivovi, Brahmovi a Višnuovi. První reliéfy začínají u východní brány a pokračují dál ve směru hodinových ručiček. Znázorňují krásně živě a poutavě starou hinduistickou ságu Ramajana. Návrat do hotelu a volný večer. Večer budete mít možnost fakultativně navštívit taneční představení Ramajana s večeří (buffet) v Pura Wisata (není zahrnuto v ceně). Hotel Melia Purosani 4*.

5. den

okruh střední Jávou
Po snídani Vás dnes z hotelu průvodce zaveze k další kulturní špičce této okružní jízdy - k chrámu Borobudur, největší buddhistické svatyni na světě. V letech 775 až 856 na něm pracovalo asi 30.000 kameníků a kamenosochařů a asi 15.000 nosičů. Jeho impozantní velikost podnes ohromuje všechny jeho návštěvníky. Navštívíte navíc ještě chrámy Candi Mendut a Candi Pawon. Po obědě budete pokračovat rýžovými poli a stoupat klikatými cestami do pohádkově krásné krajiny hor střední Jávy až na náhorní planinu Dieng, která leží ve výšce 2.600 m a řadí se mezi vulkanicky nejaktivnější oblasti Indonésie. Tady, uprostřed horké země, naleznete jedny z nejstarších hinduistických památek. Byly postaveny v 7. století v době dynastie Sanjaya v obrovské bažinaté kaldeře dávno vyhaslé sopky, obklopené příkrými a rozeklanými skalními svahy, chladnými minerálními jezery a kouřícími vukány. Po krátké zastávce u jezera Menjer, pojedete čajovníkovými plantážemi zpět do Yogyakarty. Návrat do hotelu.

6. den

okruh střední Jávou
Po časné snídani odjezd z hotelu a přesun k yogyakartskému vlakovému nádraží, kde nasednete na vlak a vystoupíte z něj v Surabayi. Asi 5 hodinová jízda Vám představí rozmanitost krajiny východní Jávy. Plodné sopečné úpatí, řeky obrostlé džunglí a produktivní plantáže. Kolem 13.00 hodiny budete v Surabayi, hlavním městě provincie východní Jáva. Následuje cesta horským světem východní Jávy k sopce Bromo (cca. 2 a ½ hodiny). Ubytování v hotelu v blízkosti sopky Bromo kolem 16 hodiny.

7. den

okruh střední Jávou
Časně ráno (cca. ve 4 hodiny) jVás čeká odjezd terénním autem na vyhlídkovou plošinu Penanjakan (2.770 m). Z tohoto místa se nabízí známý pohlednicový snímek s Mořem písku, které se rozkládá uvnitř obrovské kaldery, s horou Batok (2.440 m), aktivní sopkou Bromo (2.393 m) a aktivní, nejvyšší jávskou sopkou Mahameru (3.676 m) v pozadí. Ze skalní plošiny se nabízí nejfantastičtější pohled na barevný východ slunce, na dýmající sopky a Moře písku. Je to bezpochyby největší špička celého okruhu. Poslední úsek cesty pojedete dokonce na hřbetě poníka. Potom návrat do hotelu k vydatné snídani. Dopoledne odjezd do Surabayi, kam dorazíte v časném odpoledni, ubytujete se v hotelu přenocujete.

8. den

transfer do resortu Kura Kura
Ráno po snídani transfer na letiště a krátký přelet ( 1h ) do Semarangu. Po příletu přivítání zástupcem resortu Kura Kura a transfer do hotelu ( let 35 minut, transfer lodí 40 minut ). Po příjezdu do resortu ubytování a individuální program u moře.

9. - 12. den

Karimunjawa - pobyt u moře
Individuální pobyt u moře v resortu Kura Kura. Možnost fakultativních výletů k zakoupení přímo v resortu.

13.den

odlet do Prahy
Ráno po snídani odhlášení z hotelu, poté transfer zpět do Semarangu. Po příjezdu do Semarangu chvíle oddychu a poté krátký let do Jakarty, zde pak přestup na dálkový let s leteckou společností Emirates zpět do Prahy s přestupem v Dubaji.

14. den

přílet do Prahy
Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bali

25°C Slabý déšť

Lombok

25°C Polojasno

Yogyakarta

25°C Převážně oblačno

×