800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy Bali s možností výpravy za komodskými draky

Bali • Komodské ostrovy

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy do Denpasaru.

2.den

přílet na letiště v Denpasaru, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

3.den

po snídani návštěva chrámu Tanah Lot, svatyně z 16. století ležící na útesu v jihozápadní části ostrova, je častým cílem hinduistů, kteří sem přicházejí uctít bohy moře. Dále cesta pokračuje do Pacung, nocleh.

4.den

po snídani odjezd do Bedugul, který se nachází ve výšce 1200 m n. m. Zde navštívíme ovocný trh a nejvíce fotografovaný chrám na Bali, chrám Ulun Danu a Bratan Lake. Po cestě do Lovina budeme míjet jezera Buyan a Tamblingan a rýžová pole. Nocleh v Lovina Beach.

5.den

po snídani začneme den prohlídkou nádherného buddhistického chrámu. V krásné zahradě vyvěrá pramen „Air Panas“. Pramen má příjemných 38 stupňů, možnost koupání. Cesta dále pokračuje na severní pobřeží Agung Mountain, do Tulamben, nejlepší místo pro potápění. Možnost potápění k vraku lodi z druhé světové války. Přenocování v Amed.

6.den

snídaně, projížďka krásnou přírodou v oblasti, kde se nachází spousta rýžových polí a políček s místními plodinami. Dojedeme do Tirtagangga, kde navštívíme plážová střediska bývalých králů. Poté přijedeme k Putiny – k chrámu Besakih. Následuje přejezd do oblasti Kintamani, v nadmořské výšce 1450 metrů, nádherný výhled na hory a Batur. V závěru dne navštívíme Mas Woodcarving. Nocleh v Ubud.

7.den

snídaně, dopoledne volno, následně transfer do hotelu na jihu Bali. Příjezd do hotelu a zbytek dne volný čas.

8.–13.den

Individuální volno k relaxaci, možnost fakultativních výletů. Doporučujeme fakultativní výlet na Komodské ostrovy, které jsou známé svými obyvateli – tzv. komodskými draky, kteří dosahují délky až 3 m. Varianta s výpravou na Komodské ostrovy.

9.den

snídaně, transfer na letiště a odlet na Komodské ostrovy do Labuan Bajo, ostrov Flores. Zbytek dne volno a možnosti koupání a pozorování západu slunce, které je v dané oblasti jeden z nejkrásnějších.

10.den

velmi časná snídaně, transfer do přístavu a plavba na ostrov Rinca, cestou bude míjet stovky malých ostrůvků obklopených křišťálově modrou vodou. Plavba bude trvat cca 4 hodiny.. S místním průvodcem se vypravíte na lehký trekking savanou a pralesem a při této výpravě budete moci určitě pozorovat i varany – komodské draky, ale také řadu dalších místních živočichů. Oběd na pláži Pink Beach, možnosti koupání a šnorchlování, návrat do Rinca s místním průvodcem, opět se očekává pozorování komodských draků. Z nejvyššího místa ostrova budete mít krásný výhled na okolní ostrovy. Návrat do Labuan Bajo, transfer do hotelu.

11.den

snídaně v hotelu, následně dle času odletu volno nebo transfer na letiště a odlet zpět na Bali, po příletu transfer do hotelu a individuální volno.

12.–13.den

individuální pobyt na Bali.

14.den

snídaně, transfer na letiště Denpasar a následně odlet do Prahy.

14.den

snídaně, transfer na letiště Denpasar a následně odlet do Prahy.

15.den

přílet do Prahy.

Povinné příplatky

vízum (25 USD přímo na letišti po příletu, platnost víza 30 dnů) • místní odletovou taxu (cca15 USD)

Počasí

Bali

27°C Skoro jasno

Lombok

26°C Slabý déšť

Yogyakarta

30°C Převážně oblačno

×