800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější místa Indonésie s možností výletu

Bali • Gilli • ostrovy Komodo a Rinca • Bromo • Sumatra

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy do Indonésie – Denpasaru.

2. den

: přílet na Bali do Denpasaru, transfer do hotelu v oblasti jižní části Bali - Sanur, ubytování.

3. den

: snídaně, následuje výlet do chrámu na útesu Uluwatu na poloostrově Pecatu. Tradiční opičí tanec Kecak na útesu při západu slunce, pozorování stád opic v chrámu Uluwatu. Prohlídka úchvatného pobřeží, které je rájem surfařů. Návštěva tajemné jeskyně v Uluwatu, která nás zavede na skrytou pláž. Úžasné výhledy na oceán. Koupání na pláži Padang. Nocleh v oblasti Sanur nebo Pecatu Rea.

4. den

: snídaně. Abychom si náležitě užili vyhlášenou balijskou kulturu, poznali místní umění a senzitivní tvář Bali, vyrazíme do vnitrozemí. Navštívíme městečko Ubud, které je známým uměleckým a kulturním centrem Bali. Procházka mezi rýžovými poli na kopcích nad Ubudem, kde ochutnáme místní speciality v originální restauraci přímo mezi rýžovými políčky. Navštívíme slavné rýžové terasy, jedny z nejrozlehlejších a nejhezčích na Bali. Nezapomeneme na opičí les. Cestou do Ubudu si prohlédneme dílny tradičních řezbářských mistrů v městečku Mas. Nocleh v Ubud.

5. den:

snídaně a následuje průzkum okolí sopky Bali. Mezi vrcholy dne bude patřit výlet na raftech na svaté řece Telaga. Při plavbě na raftech (fakultativně) budete moci obdivovat pralesní scenerie a malebné balijské vesničky na úpatí hory Agung. Navštívíme také slavné rýžové terasy v údolí královen s pradávnými monolity a jedny z nejrozlehlejších a nejhezčích na Bali a ochutnáme místní kavu nebo čaj přímo v na kávové a čajové plantáže. Nocleh v Ubud.

6. den:

snídaně, cestou na severní pobřeží navštívíme největší chrámový komplex Besakih na úpatí majestátní sopky Agung– matku všech hinduistických chrámů na Bali a královské koupele Tirtaganga s unikátní architekturou. Zbytek dne věnujeme odpočinku na kouzelném severním pobřeží v městečku Amed a jeho okolí. Místo je známé pohodovou atmosférou a neporušenými korály. Nocleh v okolí městečka Amed.

7. den:

po snídani odjezd lodí na ostrůvky Gilli. Písečné ostrůvky nad ostrovem Lombok obývají příslušníci kmene Sasaků známí svojí radostnou povahou a pohostinností. Pohodový odpočinek na panenských plážích Gilli, možnost šnorchlování a potápění a ochutnávka tradiční kuchyně Sasaků.  Nocleh na Gilli.

8. den

: snídaně a volný program na Gilli.

9. den

po snídani odjezd zpět na Bali. Následně se vydáme na návštěvu slavného vodního chrámu Tanah Loh a svaté jeskyně. Cestou zpět budeme obdivovat pobřeží v oblasti zvané Caangu, ubytování na Bali.

10. den

: individuální program na Bali do 12. dne. Nebo fakultativně výlet na Komodo

10. – 12. den

: v časných ranních hodinách odlet na ostrovy Komodo a Rinca, které jsou známé unikátním výskytem největšího žijícího ještěra na světě Komodského draka. Po přeletu na ostrov Flores se na lodi vydáme k národnímu parku Komodo. Po 2 dny navštívíme společně s průvodcem národní park Komodo a malý ostrůvek Rinca, kde budeme pozorovat tyto obry ve volné přírodě. Čeká nás také úžasné šnorchlování na pláži Red Beach a návštěva okolní oblasti města Labuan Bajo na ostrově Flores. Jedinečná plavba na lodi mezi panenskými ostrovy Komodo a Rinca.

13. den:

volný pogram a odpočinek na pláži nebo v případě výletu návrat na Bali, odpočinek. Večer společně pro oba programy návštěva rybí restaurace na pláži, kde ochutnáme místní speciality (večeře není v ceně).

14. den:

VARIANTA A : odlet do Prahy a 15. den návrat do ČR. VARIANTA B: letecký přelet do oblasti národného parku Tengger – Bromo – Semeru. Národní park je unikátní svým umístěním a také měsíční krajinou, která se kolem sopek rozprosítírá. Odpoledne podnikneme procházku  v písečném moři na dně kráteru Tengger, kde budeme procházet pod sopkami a navštívíme hinduistický chrám přímo v kráteru. Po výstupu na samotný okraj Bromo se nám naskytne úchvatný pohled do nitra sopky a ojedinělou krajinu plnou pouštních trav a kvítí.

15. den

: snídaně, další den se brzy ráno se vydáme na nezapomenutelný východ slunce nad sopkami. Opravdu úchvatný pohled se nám naskytne, až slunce začne paprsky pomalu osvěcovat krátery. Uchvátí Vás nevšední pohled na zvrásněný kužel sopky Batok, aktivní, síru plivající vulkán Bromo a v pozadí ohromnou dýmající sopku Semeru. Vulkány jsou součástí obrovského kráteru Tengger, jehož dno je z části vyplněno obrovským písečným polem. Odpolední přesun na do Surabaya spojená s krátkou návštěvou města.

16. den

: snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy, přílet 17. den.

VARIANTA C: 16. den

pokračování na Sumatru, přelet do Medanu. Následuje přesun do vesničky Bukit Lawang, která je ideálním výchozím místem pro pozorování orangutanů ve volné přírodě a leží na okraji Národního parku Gunung Leuser. V Bukit Lawang  se nachází rehabilitační středisko pro orangutany, které navracejí zpět do volné přírody. A za zvuků jungle budeme usínat uprostřed deštného pralesa.

17. den:

  snídaně, tento den nás čeká trek do pravé tropické jungle. Ráno se vydáme s místním průvodcem na výpravu junglí, kde uvidíme exotická zvířata ve volné přírodě na vlastní oči.  Nad hlavami se nám budou houpat orangutani, gibboni, makaci nebo krásné šedo-černo-bílé opičky Thomas Leaf. Uvidíme volně žijící orangutany v pralese. Nocovat budeme v přímo na okraji pralesa. Možnost vyjíždky na gumových člunech po místní řece Bohorok.

18. den

: snídaně, druhý den nás čeká návštěva orangutání stanice, kde se místní ochránci přirody snaží o vrácení orangutanů zpět do volné přírody. Následně se vydáme zpět do koloniálního města Medan. Medan je největší město na Sumatře, v němž se dochovaly stavby z doby nizozemské nadvlády. Po příjezdu nás čeká vyjížďka do města v netradičních místních vozítkách podobným tuk tuk. Ubytování v hotelu.

19. den:

odlet do Prahy.

20. den:

přílet do ČR.

Povinné příplatky

• vízum do Indonésie (25 USD, platba po příletu na letišti) • odletové taxy z Indonésie 15 USD

Počasí

Bali

28°C Skoro jasno

Lombok

27°C Polojasno

Yogyakarta

26°C Slabý déšť

×