Zobrazit všechny nabídky
Indonésie | Bali

To nejlepší z Bali + pobyt u moře - 13 dní/10 nocí

   Poloha a popis

   1. den

   odlet z Prahy
   Odlet z Prahy s přestupem do Denpasaru

   2. den

   přílet na Bali
   Po příletu na Bali transfer do hotelu, ubytování. Dle času příletu relax na pláži

   3. den

   tanec Barong – Mas/ Celuk/ Ubud – Neka Museum / Kertha Gosa/ Klunkung – Goa Lawah – Tenganan
   Ráno Vás v hotelu vyzvedne Váš průvodce. Po krátké jízdě do vnitrozemí shlédnete představení legendárního „tance démonů“ - Barong a pak se vydáte do městečka Celuk, které je v celé Asii proslulé svými šperkařskými dílničkami zpracovávajícími stříbro a zlato. Pak navštívíte řezbářskou vesničku Mas a za krátko již budeme v Ubudu - centru balijského umění. V museu Neka shlédnete skvělou výstavu světově uznávaných malířů, kterou v Ubudu vytvořili ve třicátých letech minulého století. Čeká Vás návštěva tradičního trhu. Tropickou přírodou přijedete do města Klungkung, kde navštívíte soudní palác Kertha Gosa, kde se dávní králové radili o osudu provinilců s bráhmany. Krásně vyvedené “mravoučné” stropní malby znázorňují, co všechno hříšníky může čekat na onom světě.
   Po této zajímavé prohlídce se vydáme do netopýří jeskyně Goa Lawah, u které stojí malá svatyně, kolem které se prohání tisíce netopýrů. Na koneci dne se ještě zastavíme ve vesničce Tenganan, kde žijí prapůvodní obyvatelé ostrova Bali, kterým se říká Agabalijci. Tenganan je také pravděpodobně vůbec první lidské sídliště na Bali. Následně přejedeme do Candi Dasa, kde se ubytujeme v hotelu Candi Beach Cottages 4*.

   4. den

   Candi Dasa – Selat – Beskih Temple – Kintamani – Pura Beji – Lovina
   Po snídani v hotelu se vydáte přes terasovitá rýžová pole do vesnice Selat. Naše cesta budete pokračovat skrz typické balijske vesničky k nejvýznamějšímu chrámu na Bali – chrámu Beskih.
   Pohled na více než třista věžiček tohoto chrámového komplexu a fascinující výhled na majestátní, nejvyšší vulkán na ostrově Gunung Agung Vás přenese do jiných světů. Následuje přesun do vesnice Kintamani, která leží na okraji kráteru sopky Penulisan. Na této obří kaldeře (průměr 12 km) se Vám naskytne fascinující pohled na 2.200 m vysoký, činný vulkán Batur, kterému se také říká Gunung Lebah (“hora v údolí”). Naše cesta povede dále na severní pobřeží ostrova, kde se můžete těšit na návštěvu tajemné Pury Beji ve vesnici Sangsit. Nakonec dojedete pobřežní cestou do idylického místa Lovina, která je proslulá pláží z černého písku. Nocleh v hotelu Aneka Lovina 3* plus nebo Sunari 3* plus.

   5. den

   Lovina - Vihara Buddha - jezero Bratan / chrám Ulun Danu - Mangwi/ chrám Taman Ay - Tanah Lot
   Po snídani v hotelu navštívíte opravdovou oázu klidu a meditace - buddhistickýklášter Vihara Buddha a pak pojedete opět tropickou přírodou a všudypřítomnými rýžovými poli ke sladkému kráterovému jezeru Bratan, na jehož břehu stojí významný chrám Pura Ulun Danu. Nedaleko navštívíte okouzlující městečko Bedugul, které je po celém ostrově známé svými trhy s tropickým ovocem, zeleninou, kořením a orchidejemi. Zde budete mít možnost doplnit svoji domácnost zásobami exotického koření a semeny vzácných květin. Odpoledne nás v idylické vesnici Mengwi čeká návštěva královské pury Taman Ayun z období královské dynastie Gelgel a závěrem nás čeká ještě jeden vrchol naší okružní jízdy - mořský chrám Tanah Lot. Tanah Lot je malebně postaven na skále čnějící z moře asi 200 metrů od pobřeží. Při pohledu na jeho siluetu rýsující se v zapadajícím slunci všechno utichne, kromě spouští fotoaparátů. Poté návrat do Vašeho hotelu u moře.

   6. - 11. den

   pobyt u moře
   Pobyt u moře ve zvoleném hotelu. V těchto dnech můžete buď relaxovat na pláži nebo se vydat na některý z výletů, které vám na Bali nabídne náš zástupce

   12. den

   odlet z Bali
   Nejpozději v poledne odhlášení z hotelu (za příplatek možné zajistit pokoj až do doby odjezdu na letiště). Dle času odletu transfer na letiště v Denpasaru a odlet do Prahy (s přestupem).

   13. den

   přílet do Prahy

   Cena zahrnuje

   letenka Praha/ Denpasar/ Praha v optimálním tarifu ekonomické třídy
   aktuální letištní taxy a poplatky
   privátní transfery do/z hotelů
   program včetně vstupů
   ubytování dle programu
   stravování dle programu (10x snídaně,3x oběd)
   na okruhu anglicky (příp.německy nebo francouzsky) mluvící průvodce
   asistence místního partnera v českém jazyce
   pojištění léčebných výloh v zahraničí
   zákonné pojištění CK

   Cena nezahrnuje

   připojištění (zavazadla, odpovědnost za škody, storno zájezdu atd.) 990,- Kč/ dosp.osoba
   vízum 1.200- Kč
   odletová taxa z Bali cca 15 USD

   Poznámka

   Vydejte se s námi poznat božské Bali - jeho chrámy, terasovitá rýžová pole, krátery sopek a milé a přátelské Balijce. Užijte si 3 dny plné poznávání a pak relaxujte u moře.
   Pro pobyt u moře si sami zvolte hotel z naší nabídky, který vám bude nejvíce vyhovovat. Pobyt u moře je možné dle vašich požadavků prodloužit či zkrátit. Pro zájemce rádi zajistíme na zpáteční cestě zastávku v Singapuru, kde vám bude k dispozici česky mluvící delegátka!!!!
   Minimální počet cestujích pro realizaci zájezdu je 2 osoby.

   Počasí