800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPerly Indonesie

Cesta zemí pagod, chrámových komplexů, pohádkových údolí, mýtického baronga a všudypřítomných obětin vzbuzuje nádherné pocity jedinečnosti.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Jakarty.
2. den: V odpoledních hodinách přílet do Jakarty. Ubytování. Volno. Nocleh.
3.den: Snídaně, informační projížďka Jakartou se zastávkami. Transfer na letiště s odletem do Yogyakarty na ostrově Jáva. Ubytování, volno, nocleh.
4.den: Snídaně, Yogyakarta - prohlídka města: návštěva sultánského paláce Kraton, ruin vodního paláce Taman Sari a projížďka po starém městě. Po obědě návštěva hinduistické svatyně Prambanan. Návrat do hotelu. Večer možnost fakultativně navštívit taneční představení Ramajana s večeří v Pura Wisata. Nocleh.
5. den: Po snídani prohlídka chrámu Borobudur, největší buddhistické svatyně na světě. Po cestě prohlídka chrámů Candi Mendut a Candi Pawon. Po obědě se pokračuje na náhorní planinu Dieng, která patří mezi vulkanicky nejaktivnější oblasti Indonésie. Návrat do Yogyakarty se zastávkou u jezera Mehjer. Nocleh.
6. den: Po snídani odjezd vlakem do Kertosona, poté přestup na autobus do Malangu. Rozmanitá krajina se sopečnými úpatími a produktivními plantážemi rýže. Ubytování a nocleh.
7. den: Snídaně. Prohlídka horského města Malang s koloniální architekturou a s návštěvou ptačího a rybího trhu. Po obědě vyrazíte k sopce Bromo, po cestě zastávka na Taman safari. Nocleh.
8. den: Časně ráno odjezd džípem na vyhlídku Penanjakan (2770 m) na východ slunce nad sopkou Bromo, nejfotografovanější přírodní scenérii Indonésie. Cesta pokračuje jízdou na ponících k jícnu kouřícího kráteru. Návrat do hotelu. Po snídani odjezd do Kawa Ijen ležícím na východním cípu Jávy. Ubytování, nocleh.
9. den: Brzy ráno odjezd džípem kolem kávovníkových a hřebíčkových stromů do vesnice Licin, která už leží v jednom z posledních deštných pralesů Jávy. Odtud se vydáte stezkami vyšlapanými nosiči síry na asi 90 minutovou túru na vrchol sopky Ijen. Na konci cesty se otevírá výjimečný pohled na kráterové jezero a na sírové stěny kráteru. Odjezd do Ketapangu na východním pobřeží Jávy a jízda trajektem na ostrov Bali. Následuje cesta po pobřeží jihozápadního Bali. Nocleh.
10. den: Volný den na Bali.
11. den: Snídaně. Bali. Po představení legendárního tance démonů – Barong se vydáte do městečka Celuk, které je proslulé svými šperkařskými dílničkami zpracovávajícími stříbro a zlato. Tropickou přírodou přijedete do města Klungkung, kde navštívíte soudní palác Kertha Gosa. Po obědě pojedete k nejvýznamnějšímu chrámu Bali – Besakih, odkud je fascinující výhled na nejvyšší vulkán ostrova Gunung Agung. Podél terasovitých rýžových polí a salakových plantáží pojedete do vodního paláce Tirtagangga s přírodními bazénky. Nocleh v Candidasa.
12. den: Snídaně. Návštěva vesničky Tanganan, kde žijí původní obyvatelé Bali, kterým se říká Agabalijci. Cesta do netopýří jeskyně Goa Lawah. Přejezd do Ubudu – centra balijského umění. Cesta horskými údolími do vesnice Kintamani, která leží na okraji kráteru sopky Penulisan. Výhled na činný vulkán Batur. Oběd. Přejezd na severní pobřeží do letoviska Lovina, možnost odpočinku a koupání na zdejších plážích s černým vulkanickým pískem. Nocleh v Lovině.
13. den: Po snídani možnost koupání v sirných pramenech. Dále cesta pokračuje podél rýžových polí k vodnímu chrámu kráterového jezera Bratan. Zastávka na trhu s tropickým ovocem a kořením. Po obědě prohlídka královské pury Taman Ayun ve vesničce Mengwi a prohlídka mořského chrámu Tanah Lot, který je postaven na skále čnějící z moře.
14. - 15. den: Individuální volno na Bali.
16. den: Volné dopoledne. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.
17. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Bali

24°C Skoro jasno

Lombok

21°C Polojasno

Yogyakarta

23°C Polojasno

×