800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoznejte Bali a Lombok

Přeneste se byť jen na chvilku do světa gamelanů, světa tajemných pagod. Plavba vahadlovou lodí a korálový ostrov Gilli Air ještě obohatí Vaše zážitky.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy. Odbavení 2 h před odletem.

2. den

PŘÍLET NA BALI
Přílet na Bali do hlavního města Den­pasaru. Transfer do hotelu na pláži Kuta, ubytování. Volno. Nocleh.

3. den

POZNÁVÁNÍ BALI
Snídaně. Po krátké jízdě do vnitrozemí ostrova Bali zhlédnete představení legendárního tance démonů – Barong a pak se vydáte do městečka Celuk, pro­slu­lé­ho šperkařskými dílničkami. Cesta pokračuje do města Klungkung, kde navštívíte soudní palác Kertha Gosa, kde se dávní králové radili o osudu provinilců s bráhmany. Po obědě poje­dete k nej­významnějšímu chrámu Bali – chrámu Besakih, který tvoří přes 300 věžiček. Budete moci pozorovat nejvyšší vulkán na ostrově Gunung Agung. Podél malebných terasovitých rýžových polí pojedete do vesnice Selat a vodního paláce Tirtagangga. Nocleh ve vesnici Candi Dasa.

4. den

POZNÁVÁNÍ BALI
Snídaně. Návštěva vesničky Tanganan, kde žijí původní obyvatelé Bali, kterým se říká Agabalijci. Cesta do netopýří jesky­ně Goa Lawah s tisíci netopýry. Pře­jezd do Ubudu – centra balijského umě­ní, kde budete moci pozorovat řezbáře při práci. Cesta horskými údolími do vesnice Kintamani na okraji kráteru sopky Penulisan. Ohromující výhled na 2.200 metrů vysoký, činný vulkán Batur. Oběd. Přejezd na severní pobřeží do letoviska Lovina, možnost koupání na zdejších plážích s černým vulkanickým pískem. Nocleh v Lovině.

5. den

BALI - LOMBOK
Snídaně. Návštěva buddhistického kláštera Vihara Buddha a dále cesta podél rýžových polí ke sladkovodnímu kráterovému jezeru Bratan. Zastávka na trhu s tropickým ovocem, kořením a orchidejemi. Po obědě prohlídka královské pury Taman Ayun ve vesničce Mengwi a prohlídka mořského chrámu Tanah Lot, který je postaven na skále čnějící z moře. Návrat do Denpasaru a odlet do Mataramu, hlavního města nedalekého ostrova Lombok. Transfer do hotelu v Senggigi Beach. Nocleh.

6. den

LOMBOK
Snídaně. Celodenní výlet po ostrově Lombok se zastávkou v hrnčířské vesnici Penujak a dále v typických vesničkách Sengkol a Rambitan, kde žijí místní obyvatelé – Sasaci. Uvidíte zde zajímavou lombockou architektu­ru. Zastavíte se na panenské pláži Kuta v jižní části ostrova. Oběd. Návrat do hotelu v Senggigi.

7. den

LOMBOK - GILLI AIR
Snídaně. Po cestě do přístavu se zasta­ví­te ve vesničce Kadendong, kde bude pří­ležitost pozorovat výrobu palmové­ho cukru Jagerry. Plavba vahadlovou lo­dí na korálový ostrov Gilli Air s křišťá­lově čis­tým mořem. Volno na koupání, šnorchlo­vání (nutné vlastní vybavení). Odpoled­ne návrat do hotelu v Senggigi.

8. den

LOMBOK – BALI
Snídaně. Odjezd k plovoucímu paláci v Mayuře. Dříve byl součástí královského paláce, kde se konaly náboženské ri­uá­­ly. Následuje návštěva tradičního trhu Sweta a letního královského paláce Nar­­ma­dě, který dříve sloužil k odpo­činku královské balijské rodiny a k uctívání boha Šivy. Odjezd na letiště a odlet do Denpasaru. Transfer do hotelu na pláži Kuta. Možnost nákupu posledních suvenýrů. Nocleh na Bali.

9. den

ODLET ZPĚT DO PRAHY
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

10. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bali

27°C Polojasno

Lombok

26°C Bouřky

Yogyakarta

27°C Slabý déšť

×