800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Jávy a Bali + pobyt u moře

To nejlepší z Jávy a Bali + pobyt u moře.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy či Vídně do Indonésie.

2. den

Yogyakarta
Přílet do Solo nebo Yogyakarta. Uvítání na letišti, transfer do hotelu v Yogyakarta. Volno, večeře v hotelu.

3. den

Candi Mendut a Candi Pawon / Borobudur / Yogyakarta
Návštěva chrámů Candi Mendut a Candi Pawon. Poté vrchol dne - prohlídka chrámu Borobudur, který je největší buddhistickou stúpou na světě. Na stavbě této náboženské památky mezi lety 775 až 856 pracovalo asi 30 000 kamenořezbářů a sochařů a 15 000 nosičů. Poté se seznámíte s výrobou tradičních doutníků (rodinná produkce). Oběd se bude podávat v restauraci, která se specializuje na místní jídla (formou bufetu). Odpoledne prohlídka města Yogyakarta, během níž uvidíte královský palác Kraton a ruiny vodního hradu Taman Sari. Nakonec se dostanete do Starého města, kde se koná trh s tradičními výrobky (mj. batika, stříbrné sošky). Návrat do hotelu, čas na osvěžení. Ve večerních hodinách rikšou dojedete do tradiční jávanské restaurace v centru města Yogyakarta. Po večeři zpět do hotelu autobusem.

4. den

Dieng Plateau
Cesta podél krásných rýžových polí a po serpentinách do úžasné horské krajiny střední Jávy. Jedná se o jednu nejaktivnějších sopečných oblastí v Indonésii. Přijedete na náhorní plošinu Dieng Plateau ve výšce přes 2 000 m n.m., mystické místo s komplexem hinduistických svatyní cca ze 7. století, ale i kouřícími prameny či bublajícím bahnem. Oběd se podává v typické indonéské restaurace ve Wonosobo. Po návratu do hotelu čas k osvěžení, poté shlédnutí tradičního historického tance a večeře.

5. den

Prambanan
Návštěva chrámu Prambanan, svatého místa pro hinduisty. Tento velký chrámový komplex byl dokončen v roce 856 pro bohy Shiva, Brahma a Vishnu. Základní reliéfy vyprávějí vzrušující legendu Ramayana, která začíná u východní brány a pokračuje ve směru hodinových ručiček. Oběd a odlet z Yogyakarta/Solo na Bali. Přílet do Denpasaru, ubytování.

6. den

Celuk / Mas / Ubud / Klungkung / Goa Lawah / Tenganan
Jízda do centra Bali, návštěva legendárního tance démonů - Barong. Poté se dopravíte do obce Celuk, která je známá v celé Asii výrobou stříbrných šperků. Navštívíte řezbářství ve vesnici Mas. V Ubudu prohlídka známého Neka muzea s velkou sbírkou balijských maleb. Pak máte možnost navštívit tradiční trh. Odjezd do města Klungkung na prohlídku historické soudní haly Kerta Gosa. Dále cesta bude pokračoval k jeskyni Goa Lawah, kde jsou tisíce netopýrů a malý chrám. Na konci dne navštívíte domorodou vesnici Tenganan. Pravděpodobně se jednalo o první místo, kde si lidé usadili na Bali. Ubytování v hotelu v Candidasa.

7. den

Besakih / Kintamani / Pura Beji
Po snídani pojedete přes rýžové terasy a typické balijské vesnice k největšímu chrámu na Bali, Besakih. Skládá se z množství věží a nabízí krásný výhled na sopku Gunung Agung. Poté budete pokračovat do hor do vesnice Kintamani ke kráteru sopky Penulisan. Od okraje kráteru (12 km průměr) je fantastický výhled na 2 200 m vysoký aktivní vulkán Batur. Cesta krásnou krajinou na sever Bali k moři. Zastávka u mystického chrámu Pura Beji u obce Sangsit. Podél severního pobřeží dojedete do idylického místa zvaného Lovina. Přenocování v Lovina.

8. den

Vihara Buddha / Pura Ulun Danu / Bedugul / Pura Taman Ayun / Tanah Lot
Prohlídka Vihara Buddha, buddhistického kláštera a centra meditace. Dále se pokračuje přes tropickou vegetaci a rýžová pole ke kráterovému jezeru Bratan. Na vodě je zde umístěný chrám Pura Ulun Danu. Návštěva trhu v Bedugul, kde se dá nakoupit koření, orchideje, ovoce nebo zelenina. V odpoledních hodinách královský chrám Pura Taman Ayun v idylické obci Mengwi. Zlatým hřebem dne je vidět chrám Tanah Lot, který je umístěn na skále v moři, při západu slunce. Odjezd do vybraného hotelu pro plážový pobyt.

9. - 11./16. den

Bali
Pobyt u moře, volný program. Odlet zpět.

12./17. den

Přílet do Prahy či Vídně.

V ceně programu

veškeré transfery klimatizovaným vozem, anglicky mluvící průvodce, 3x ubytování s plnou penzí na Jávě během poznávacího okruhu, 3x ubytování se snídaní a obědy na Bali během poznávacího okruhu, 3/8x ubytování se snídaní na Bali při pobytu u moře, vstupy, česky mluvící delegát na Bali, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax

Uvidíte/zažijete

2 památky chráněné UNESCO (Borobudur, Prambanan), královské město Yogyakarta, sopečná pohoří, malebná rýžová políčka, staré hinduistické chrámy, netopýří jeskyně, tradiční tržiště, řemesla, výrobky i tance, koupání na Bali

Počasí

Bali

27°C Skoro jasno

Lombok

27°C Skoro jasno

Yogyakarta

25°C Převážně oblačno

×