800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze střední a východní Jávy

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Indonésie.

2. den

Přílet na letiště v Yogyakarta, transfer do hotelu (3 noci). Po zbytek dne individuální program – doporučujeme např. nákupy na ulici Jalan Malioboro nebo relaxaci u hotelového bazénu.

3. den

Okružní jízda městem Yogyakarta (hlavní centrum jávanské kultury), spojená s návštěvou sultánského paláce Kraton a ruin vodního paláce Taman Sari. Dále prohlídka starého města s ptačím trhem a po ní oběd. Program pokračuje návštěvou hinduistické svatyně Prambanan z roku 856. Po návratu do hotelu následuje volný večer – doporučujeme taneční představení Ramayana spojené s večeří v Pura Wisata.

4. den

Odjezd k impozantnímu chrámu Borodur – největší buddhistické stúpě na světě, na které v letech 775-856 společně s 15.000 nosiči pracovalo 30.000 kameníků a sochařů. Po obědě budete pokračovat klikatými cestami mezi rýžovými poli a stoupat do pohádkové krajiny hor střední Jávy až na vulkanickou náhorní planinu Dieng, kde se ve výšce 2.600 m nachází jedny z nejstarších hinduistických památek země. Po zastávce u jezera Mehjer se cestou čajovníkovými plantážemi vrátíte zpět do Yogyakarta.

5. den

Cesta do Sola (Surabaya) – dvojčete Yogyakarta, prohlídka sultánského paláce Kasunan. Po obědě odjezd na sopku Bromo cestou horským světem východní Jávy kolem tabákových plantáží a polí s cukrovou třtinou. Ubytování v hotelu Bromo.

6. den

Časně ráno odjezd terénním autem na vyhlídkovou plošinu Penanjakan (2.770 m), odkud se nabízí nejfantastičtější pohled na východ tropického slunce s dýmajícími aktivními sopkami Bromo (2.393 m) a Mahamera (nejvyšší jávská sopka 3.676 m). Návrat do hotelu k vydatné snídani následovaný odjezdem na letiště v Surabaya. Odlet na Bali.

7 - 9. den

Pobyt v plážovém hotelu na Bali.

10. den

Celý den volno. Večer transfer na letiště a odlet do Evropy.

11. den

Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bali

24°C Dešťové přeháňky

Lombok

25°C Převážně oblačno

Yogyakarta

24°C Oblačno

×