800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTropická pohádka

Indonésie je ostrovní země, kterou ze západu omývají vlny Indického oceánu a z východu Tichý oceán.Je to země, kde se snoubí komfort moderní civilizace s tradiční starobylou kulturou. K nejvyhledávanějším ostrovům Indonésie patří bezesporu Bali, ostrov sopečného původu, který se stal posledním sídlem indonéské královské dynastie. Svoji odlišnost od zbytku země si zachoval dodnes. Ostrov je typický kouzelným pobřežím, které obklopuje teplé azurové moře.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA/VÍDEŇ - DENPASAR
Setkání skupiny na letišti v Praze nebo Vídni, odbavení. Odlet do Denpasaru s přestupy. Občerstvení během letů.

2. den

DENPASAR
Pokračování letu do Denpasaru. Po příletu setkání se zástupcem místní CK, transfer do hotelu. Nocleh.

3. - 8. den

DEN BALI
Snídaně. Volné dny ke koupání a opalování a využívání výletů podle programu. Nocleh.

VÝLETY NA BALI

KRÁSY KINTAMANI – cesta za uměním

Celodenní výlet. Tento výlet vás seznámí s uměním a tradičními tanci ostrova Bali. Nejdříve se zastavíte ve vesnici Batibulan, kde shlédnete ukázky balijského tance Barong a Kris, které zobrazují věčnou válku dobra a zla. Následuje zastávka v centrech stříbrotepectví a dřevořezbářství, vesnicích Mas a Celuk, odkud si můžete odnést atraktivní suvenýry. Dále cesta pokračuje k horské oblasti Kintamani, kde se nachází impozantní sopka Batur. Poslední zastávka bude u posvátného pramenu Tampaksiring.

MYSTICKÉ BALI – VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ

Celodenní výlet. První zastávkou je vesnice Kemenuh, kde uvidíte ukázky tradičních dřevořezbářských prací. Dále vás cesta zavede do Klungung, hlavního města stejnojmenné provincie. Zde si prohlédnete malby na stropě soudního dvora ze 17. století v paláci Puri Agung. Pak pojedete do chrámového komplexu Besakih. Ve vesnici Punhkuran se seznámíte s fascinujícími zvyky místních kmenů Bali Aga.

TANAH LOT - NEZAPOMENUTELNÝ ZÁPAD SLUNCE

Půldenní výlet. Tento výlet vás zavede ke chrámu Pura Taman Ayun ze 17. století, který patří k nejkrásnějším chrámům na Bali. Dále se zastavíte v Alas Kedaton, lese obydleném opicemi. Poslední zastávkou je Tanah Lot, chrám, který stojí osaměle na vrcholu skály v moři. Přístup k chrámu je možný pouze během odlivu. Za příznivého počasí bude pohled na siluetu chrámu na pozadí zapadajícího slunce jedním z nejkrásnějších zážitků vašeho pobytu na ostrově.

9. den

BALI – GILI TRAWANGAN
Snídaně. Volný čas do transferu do přístavu. Odjezd lodí na ostrov Gili Trawangan. Transfer do hotelu. Ubytování, nocleh.

10. - 11. den

GILI TRAWANGAN
Snídaně. Volné dny k odpočinku a relaxaci s možností fakultativních výletů k poznání ostrova, největšího a také nejnavštěvovanějšího ze tří ostrovů Gili, které leží nedaleko od ostrova Lombok. Gili Trawangan je vyhlášený svými bílými plážemi, azurovým mořem a panenskou přírodou. Právě díky průzračně čisté vodě je vyhledávaným místem pro potápění a šnorchlování. Ostrov je možné projít pěšky anebo si najmout cidomo – typický místní dopravní prostředek - povoz tažený oslem. Nocleh.

12. den

GILI TRAWANGAN – LOMBOK
Snídaně. Transfer do přístavu a odjezd lodí na ostrov Lombok. Transfer do hotelu. Ubytování a nocleh.

13. den

LOMBOK
Snídaně. Volný den ke koupání a opalování s možností fakultativního výletu po ostrově, který je tak trochu konkurentem známějšího ostrova Bali s tím rozdílem, že turismus zde ještě není tak výrazný jako právě na Bali, a proto je zdejší příroda téměř neporušená a místní obyvatelé žijí tradičním způsobem života. Za návštěvu rozhodně stojí oblast Senggigi s hlavním městem ostrova Mataram nebo nádherné pláže, které ostrov obklopují, a ten je proto vyhledávaným cílem potápěčů. Známé jsou také perlové farmy, kde se vyrábějí nádherné šperky. Ty jsou pak k dostání v některém z místních obchodů. Za zmínku stojí také místní kuchyně, kterou určitě musíte ochutnat. Nocleh.

14. den

LOMBOK – PRAHA/VÍDEŇ
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Evropy. Občerstvení během letu.

15. den

PRAHA/VÍDEŇ
Pokračování v letu do Evropy. Přílet do Prahy nebo Vídně. Konec programu.

Počasí

Bali

26°C Skoro jasno

Lombok

24°C Skoro jasno

Yogyakarta

25°C Polojasno

×