800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZA KULTUROU STŘEDNÍ JÁVY

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet Praha/Vídeň.

2. den

přílet do Denpasaru, transfer do hotelu Inna Grand Bali Beach 3* PLUS.

3. den

snídaně, individuální volno, odpočinek u moře.

4. den

snídaně, odlet do Yogyakarty (60 min.). Transfer do hote­lu 4*. Volné odpoledne, nákupy na známé ulici Jalan Malioboro s možností nákupů suvenýrů a starožitností.

5. den

snídaně, okružní jízda městem. Yogyakarta s cca 1 miliónem obyvatel je nejen nejdůležitějším městem střední Jávy, ale množstvím uměleckých dílniček, vysokými školami, univerzitami, kulturními památkami a udržováním starých tradic také hlavním centrem javánské kultury. Návštěva sultánského paláce Kraton, ruiny vodního paláce Taman Sari, ptačího trhu Pasar Ngasem, batikářské a šperkařské dílny. Po obědě prohlídka hinduistické svatyně Prambanan z roku 856. Večer možnost fakultativně navštívit představení Ramajana s večeří v Pura Wisata, ubytování v hotelu 4*.

6. den

snídaně, návštěva chrámu Borobudur, největší buddhistické svatyně na světě z let 775-856. Návštěva chrámů Candi Mendut a Candi Pawon. Po obědě přejezd mezi rýžovými poli a stoupání klikatými cestami až do pohádkově krásné krajiny hor střední Jávy na náhorní planinu Dieng, která leží ve výšce 2600 m a řadí se mezi vulkanicky nejaktivnější oblasti Indonésie. Po krátké zastávce u jezera Menjer průjezd čajovníkovými plantážemi zpět do Yogyakarty. Ubytování v hotelu 4*.

7. den

snídaně, z yogyakartského vlakového nádraží cesta do Surabayi (cca 5 hodin). Po cestě možnost sledovat krajinu východní Jávy. Kolem 13.00 příjezd do Surabayi. Následuje cesta k sopce Bromo (cca dvě a půl hodiny). Ubytování v hotelu v blízkosti sopky Bromo.

8. den

časně ráno (cca ve 4 hodiny) odjezd terénním autem na vyhlídkovou plošinu Penanjakan (2770 m). Východ slunce s fantastickým výhledem na Moře písku rozkládající se uvnitř velké kaldery, na horu Batok (2440 m), aktivní sopku Bromo (2393 m) a nejvyšší, také aktivní jávskou sopkou Mahameru (3676 m) v pozadí. Poslední úsek jízdy na hřbetě poníka. Návrat do hotelu na snídani a následný transfer do města Surabaya na letiště, přelet do Denpasaru, transfer do hotelu Inna Grand Bali Beach 3* PLUS.

9. - 13. den

snídaně, individuální volno na ostrově Bali, možnost fakultativních výletů s česky, anglicky nebo německy mluvícím průvodcem. Ubytování v hotelu Inna Grand Bali Beach 3* PLUS.

14. den

snídaně, transfer na letiště, odlet. Přílet Praha/Vídeň.

Info

Změna zájezdu vyhrazena, zájezd se uskuteční při minimálním počtu 2 osob.

Počasí

Bali

29°C Polojasno

Lombok

29°C Polojasno

Yogyakarta

35°C Mlžný opar

×