800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Irsko a Skotsko - Velká cesta

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Nově jsme pro vás připravili zájezd, ve kterém propojujeme Irsko, Severní Irsko a Skotsko. Země, které jsou si v mnohém podobné, i když od nepaměti vždy usilovalyo svoji svébytnost. Nejdelší zájezd z naší nabídky na Britských ostrovech vám umožní návštěvu všech tříhlavních měst, historických památek a také nejznámějších míst jednotlivých oblastí, jako jsou Mohérskéútesy, Aranské ostrovy, Obrův chodník, údolí Glen Coe nebo jezero Loch Ness. Čeká nás také plavba trajektemz Belfastu do skotského přístavu Cairnryan, prohlídka doků, ve kterých byl postaven Titanic, návštěvapalírny whisky i vyhlášené prodejny s vlněnými výrobky. Ubytování je zajištěno ve 3* hotelích, v ceně zájezdu je 6x večeře, další jsou možné za příplatek. Vybrali jsme to podstatné z každé země, tak abychom zachovali příjemné tempo zájezdu.

Program zájezdu

1. den: Odpoledne odlet z Prahy do Dublinu. Ubytování a večeře.

2. den: Den zahájíme prohlídkou hlavního města Irska – Dublinu. Navštívíme národní katedrálu irské protestantské církve – katedrálu sv. Patrika. Můžete spatřit známá místa jako irskou univerzitu Trinity Collegese slavnou knihovnou, nábřeží řeky Liffey, O´Connell Street a další. Přejezd na západ ostrova. Cestou se zastavíme u hradu Rock of Cashel s románskou kaplí, zbytky obří katedrály a věžovým hradem. Poté navštívíme jedno z nejznámějších míst Irska – Mohérské útesy, které se tyčí až do výšky200 m n. m. Ubytování a večeře.

3. den: Přejezd oblastí Burren, která je tvořena kamenitým, zvrásněným vápencovým povrchem. Zastavíme se v historické vesnici Kilfenora a také u dolmenu Poulnabron – megalitické stavby tvořené několika stojícími kameny.Z přístaviště Rossaveel poplujeme trajektem na Aranské ostrovy– jízdné je v ceně zájezdu. Navštívíme ostrov „Inis Mór“ s obrovskými útesy na jedné straně a písečnýmiplážemi na straně opačné. Možnost půjčení kola nebo projížďky mikrobusem s místním průvodcem. Po návratu do přístaviště krátký přejezd na ubytování a večeře.

4. den: Tento den se nejprve vydáme do oblasti Connemara s úžasně rozlehlou a divokou krajinou, které dominují dva horské hřebeny národního parku. Během dne navštívíme opatství Kylemore Abbey, romanticky vyhlížející stavbu na břehu jezera obehnanou hradbami s cimbuřím a krásnými zahradami. Podnikneme procházku v NP Connemara. Trasy jsou odstupňovány dle náročnosti,a tak si vybere každý. Poté se krátce zastavíme u hory svatého Patrika a pak budeme pokračovat na ubytování do města Sligo. Večeře.

5. den: Dopoledne se vydáme do Omagh, kde navštívíme Ulstersko-americký národní park věnovan ýIrům, kteří emigrovali do Severní Ameriky. Budeme si moci prohlédnout stavby z různých období a mimo jiné taky loď, na které se emigranti plavili přes Atlantik. Pak se přesuneme k severnímu pobřeží, pojedeme kolem zříceniny hradu Dunluce Castle, který se tyčí na jednom z mnoha útesů. Hlavním bodem programu tohoto dne bude procházka k Obrovu chodníku(Giants Causeway), až neuvěřitelnému přírodnímu útvaru, který byl vytvořen ztuhnutím čediče po sopečné erupci.Přejezd na ubytování do Belfastu.

6. den:Tento den začneme prohlídkou Belfastu – hlavního města Severního Irska. Uvidíme budovu radnice na náměstí Donegal Square, katedrálu sv.Anny, operu, můžeme se projít po „GoldenMile“. Navštívíme také muzeum Titaniku. Odpoledne se přeplavíme trajektem (bez autobusu) do Skotska– jízdné je v ceně zájezdu. Přejezd na ubytování, večeře.

7. den: Na uvítanou ve Skotsku nejprve ochutnáme místní whisky v palírně Auchentoshean. Poté navštívíme Walaceův monument, symbol středověkého městečka Stirling, proslulého vítěznými bitvami Skotů pod vedením lidového hrdiny Williama Wallace. Pak už vyrazíme do proslulé Skotské vysočiny.Přejedeme po vyhlídkové silnici přes rozsáhlé vřesoviště Rannoch Moor a malebné údolí Glen Coe do městečka Fort William, ležícího na úpatí nejvyšší hory Velké Británie Ben Nevis. Ubytování (2 noci). Večeře.

8. den: Dopoledne navštívíme jednu z nejznámějších skotských památek,historický hrad Eilean Donan Castle. Ve Fort Augustus si prohlédneme soustavu zdymadel, která je součástí Kaledonského kanálu, nejdelšího vodního kanálu ve Skotsku, spojujícího Severní moře a Atlantský oceán. Podél nejznámějšího skotského jezera Loch Ness a přes Inverness se přesuneme ke zřícenině hradu Urguhard Castle,ze které je pěkný výhled na jezero. Cestou zpět do Fort William se zastavíme u památníku Commando Memorialve Spean Bridge a navštívíme prodejnu s vlněnými výrobky.

9. den: Z Fort William pojedeme malebným pohořím Grampian a kolem jezera Loch Laggan do Blair Athollnedaleko Pitlochry, kde navštívíme hrad Blair Castle. Zámek je vyhlášený jak svými zajímavými interiéry,tak krásnými zahradami. Pak už se přesuneme do Edinburghu. Nejprve se vydáme na Calton Hill, odkud budeme mít celé město jako na dlani.Projdeme se po ulici Royal Mile,která vede od impozantního hradu postaveného na vysoké čedičové skále až ke královské rezidenci Holyroodhouse a parku, jehož součástí jei kopec sopečného původu nazývaný„Artušův trůn“. Ubytování.

10. den: Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

- 3x večeře (5., 8. a 9. den, min. 20 osob): 1 500 Kč
- 1lůžkový pokoj: 8 800 Kč
- polohovací sedačka na trajektu (do Skotska): 420 Kč

Minimální počet účastníků

25

Počasí

Dublin

8°C Skoro jasno

×