800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIrsko - ostrov svatého Patrika

Nejznámější místa obou států v jednom zájezdu! Dublin, Belfast, Galway, Londonderry, hrobka v Knowthu, Obrův chodník, Mohérské útesy a mnohé další.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Náročnost zájezdu

•Tento zájezd je označený „zelenou botičkou“, která reprezentuje zájezdy u nichž můžete zpravidla očekávat převahu cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jednu až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Nebývá potřeba jiná speciální obuv, než boty bez podpatku.
•Označení botičkou prosím berte jako pomocné vodítko, aby jste se neocitli na náročnějším zájezdu, než co máte v úmyslu! Náročnost je těžko změřitelný fakt co je pro jednoho červené, může být pro druhé již černé…
•Přesnější informace najdete v instrukcích k odjezdu, nebo se můžete obrátit na pracovníky naší kanceláře.

1. den

Odpoledne odlet z Prahy do Dublinu (svoz z Brna zajištěn). Podvečerní prohlídka Dublinu. Ubytování v centru města. Možnost večerní procházky a návštěvy vyhlášené čtvrti Temple bar s bezpočtem pubů s hudební produkcí.

2. den

Dopoledne navštívíme bývalou palírnu irské whiskey – muzeum Jameson Distillery - průvodcovaná prohlídka bude zakončena ochutnávkou. Následně se přesuneme na prohlídku megalitické mohyly v Knowthu, skoro 5000 let staré chodbové hrobky nacházející se v malebném údolí řeky Boyne. Účel této stavby, která je starší než egyptské pyramidy není dodnes zcela zřejmý. Odpoledne budeme pokračovat do Belfastu - hlavního města Severního Irska. Uvidíte budovu radnice na náměstí Donegal Square, katedrálu sv. Anny, operu, můžete se projít po „Golden Mile“ ulici Great Victoria Street i spletí úzkých uliček s nejlepšími puby a restauracemi ve městě ve čtvrti Entries. Ubytování přímo v centru, možnost večerní procházky středem města.

3. den

Dopoledne dokončíme prohlídku Belfastu. Přesuneme se na severní pobřeží k Obrovu Chodníku (Giants Causeway), až neuvěřitelnému přírodnímu útvaru, který byl vytvořen ztuhnutím čediče po podzemním výbuchu. Projedeme vesničkou Bushmills s nejstarší palírnou whisky na světě. Navštívíme zříceninu hradu Dunluce Castle, který se tyčí na jednom z mnoha útesů severního pobřeží. Podvečerní prohlídka Derry, druhého největšího severoirského města s dochovaným opevněním a hradbami. Ubytování v centru města.

4. den

Dopoledne se přesuneme do Omagh, kde navštívíme Ulstersko-americký národní park věnovaný Irům, kteří emigrovali do Severní Ameriky. Odpoledne se v městečku Enniskillen přeplavíme lodí na malý ostrůvek Devenish Island, kde si prohlédneme zbytky kláštera st.Molaise. Přejezd na ubytování.

5. den

Tento den strávíme v oblasti Connemara s rozlehlou a divokou krajinou, které dominují dva horské hřebeny národního parku, na západě s množstvím ostrůvků a pláží s bílým pískem. Zastavíme se pod nejznámější irskou poutní horou Croagh Patrick. Navštívíme opatství Kyllemore Abbey, romanticky vyhlížející stavbu rozkládající se na břehu jezera, obehnanou hradbami s cimbuřím a krásnými zahradami. Odpoledne si prohlédneme centrum západního pobřeží, městečko Galway. Ubytování.

6. den

Oblastí Burren, která je tvořena kamenitým, zvrásněným vápencovým povrchem připomínajícím obří dlažbu se vydáme k dolmenu Poulnabron, megalitické stavbě tvořené z několika stojících kamenů, která sloužila zřejmě jako primitivní svatyně a obětiště. Zastavíme se v Kilfenoře, kde si prohlédneme zbytky katedrály a nedávno restaurované irské kříže. Poté přejedeme k jednomu z nejnavštěvovanějších míst v Irsku - Mohérským útesům, které se tyčí až do výšky 200 metrů nad mořem. Poté budeme pokračovat do vesničky Adare, ležící nedaleko Limericku, kde uvidíme domky s typickými doškovými střechami. Přejezd na ubytování.

7. den

Dopoledne navštívíme státní hřebčín u Kildare, kde budete mít mimo jiné možnost si prohlédnout muzeum koní a přilehlé zahrady. Poté se vydáme do Dublinu , kde dokončíme prohlídku centra města. Budete moci navštívit rozsáhlé a moderně vybudované muzeum Guinessova pivovaru, katedrálu sv. Patrika a další památky nebo obchody v centru města. Ubytování v hotelu u letiště.

8. den

Dopoledne odlet do Prahy. (Rozvoz do Brna zajištěn).

Příplatky

jednolůžkový pokoj: 4 900 Kč

Počasí

Dublin

9°C Převážně oblačno

×