800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIrsko - zelený ostrov

Okruh, který vás dovede do míst, jež jsou neobyčejnou kombinací drsné přírody, starobylých měst a lidí s velmi osobitou kulturou, tradicí a muzikou. Zelená perla, která je umístěna mezi vodami Atlantiku, Irského a Keltského moře. Součástí programu je i seznámení s pokladem irské gastronomie, jednou z whiskey, jež má na etiketě nejvyššího psa na světě – irského vlkodava. A důvod? Protože ctí to, co irský lid – věrnost, sílu a přátelství.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

DEN – DUBLIN
– odlet z Prahy do Dublinu, přejezd do města na panoramatickou projížďku – domy gregoriánského stylu z pol. 18. st., Trinity College, nejstarší irská univerzita, katedrála sv. Patrika, největší katedrála Irska a centrum protestantské církve, trojlodní románská katedrála Christ Church, postavená r. 1172, park Phoenix s mnoha monumenty včetně papežského kříže. Návrat do centra kolem pivovaru Guiness, volno na procházku. Ubytování.

2. den

GALWAY – TULLAMORE DEW
– odjezd do palírny Tullamore Dew, postavené r. 1897. Prohlídka vás zavede do jednotlivých částí výrobny a dozvíte se všechna tajemství, jak vzniká jemná irská whiskey, také se seznámíte s historií města Tullamore, spojeného s Dublinem Velkým kanálem, který umožňoval čilé obchodní styky. Součástí návštěvy je ochutnávka. Odpoledne přejezd do města Galway, středověké pevnosti Anglonormanů. Romantické univerzitní město s úzkými uličkami, starými kamennými a dřevěnými fasádami domů, potulnými muzikanty a umělci. Možnost navštívit katedrálu postavenou v histo rizujícím stylu, která vznikla v 2. pol. 20. st. na místě původního vězení. Neobyčejný interiér s krásnými vitrážovými okny.

3. den

CONNEMARA – OPATSTVÍ KYLEMORE
– přejezd do oblasti jezer, řek, hor a starých keltských vesnic, kde se jakoby zastavil čas. Celá oblast je od r. 1980 národním parkem, který je domovem známých divokých poníků. Volno na procházku. Pokračování do středu národního parku k neogotickému hradu Kylemore Abbey. Krásná viktoriánská zahrada s květinovými záhony. Prohlídka.

4. den

BURREN – MOHERSKÉ ÚTESY
– průjezd nádherným vápencovým územím na plošině Burren, jehož pověstné menhiry pamatují dobu před 5 000 lety. Místo plné pozůstatků nejrůznějších kruhových pevností, dolmenů, megalitických hrobů, keltských křížů a pobořeného cisterciáckého opatství z 12. st. Zdejší květena je kombinací arktické a středozemní, takže můžete vidět vedle sebe hořce a orchideje. Pokračování k Moherským útesům na pobřeží Atlantického oceánu, které jsou největší v zemi. Na nejvyšším bodě je postavena O´Brienova věž, sloužící jako rozhledna..

5. den

POLOOSTROV DINGLE – GALLARUS
– celodenní výlet do oblasti útesů v jihozápadní části Irska. V této oblasti je plno keltských, předkřesťanských i křesťanských památek. Město Dingle je rybářskou osadou s typickými hospůdkami, úzkými uličkami a přístavem. Přejezd k ostrovům Skelling, kde se nachází pozůstatky raně křesťanského kláštera. Návštěva oratoře Gallarus, nejpůsobivější raně křesťanské památky v oblasti. Jedná se o malou kapli cca 1 200 let starou, postavenou v přístavní zátoce. Má tvar převrácené lodi a vytvořena byla unikátní metodou z kamenů kladených na sucho na sebe.

6. den

CASHEL – KILKENNY
– přejezd k hradu Rock of Cashel, postavenému na místě, kde sv. Patrik r. 450 pokřtil krále Aenguse. Prohlídka – Cormacova kaple z 12. st., kruhová věž, katedrála. Pokračování do Kilkenny, nejkrásnějšího a nejlépe zachovalého středověkého města Irska. Město je zajímavé architektonicky, na jeho stavbu byl použit místní vápenec, přezdívaný kilkennský mramor, a proto se městu přezdívá mramorové.

7. den

POHOŘÍ WICKLOW – GLENDALOUGH
– přejezd nejteplejší oblastí země, pro niž je charakteristické husté osídlení a úrodná půda. Do dnešních dní se zde zachovalo mnoho hradů a obranných tvrzí. Průjezd Glendalough, což znamená údolí dvou jezer, kde byl v 6. st. založen klášter. Prohlídka návštěvnického centra. Návrat zpět do Dublinu.

8. den

volno do transferu na letiště, odlet zpět do ČR.

Fakultativní příplatky

jednolůžkový pokoj 6 400 Kč - večeře (7x) 2 300 Kč

Počasí

Dublin

17°C Slabý déšť

×