800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIrsko zelený ostrov 3*

Pobyt určený těm, kteří si Irsko chtějí projet nezávisle a svým tempem. Okruh, kde si sami budete řídit auto a užívat si toho, že trasu a zázemí-ubytování máte dopředu zajištěno.Putování vás dovede do míst, která jsou neobyčejnou kombinací drsné přírody, často skalnaté a podléhající vlivům podnebí, starobylým městům a lidem s velmi osobitou kulturou, tradicí a muzikou. Zelená perla, jak se zemi přezdívá, je umístěna mezi vodami Atlantiku, Irského a Keltského moře. Během pobytu můžete ochutnat pokladem irské gastronomie, jednu z whiskey, která má na etiketě nejvyššího psa na světě - irského vlkodava. A důvod? Protože má stejné vlastnosti jako irský lid – věrnost, dědictví, sílu, tradici a přátelství.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

– přílet do Dublinu, vyzvednutí auta a vaše cesta může začít. Přejezd do města, prohlídka města – domy v gregoriánském stylu z pol.18.st., Trinity College, nejstarší irská universita, katedrála sv. Patrika-největší katedrála Irska a centrum protestantské církve, trojlodní románská katedrála Christ Church, postavená r. 1172, park Phoenix s mnoha monumenty včetně papežského kříže. Možnost návštěvy pivovaru Guiness nebo Národního muzea Irska (vstup zdarma). Ubytování v Dublinu.

2. den

Dublin, Galway
– dopoledne pokračování prohlídky Dublinu, možnost návštěvy palírny Old Jameson Distillery, která se nachází v části starého městského tržiště Smithfield. V místě je možno využít audio výklad, který vám vysvětlí celý proces výroby tohoto lahodného moku. Součástí prohlídky je ochutnávka. Odpoledne přejezd do oblasti Galway, ubytování.

3. den

Connemara
– dnešní den vás zavede do malebné oblasti jezer, řek, hor a starých keltských vesnic Connemara, kde se jakoby zastavil čas. Pro tuto oblast je typický kontrast žulových hor obydlených ovcemi, kde tisíce jezírek tvoří ráj pro rybáře. Malebnost místa, které je od r. 1980 národním parkem, doplňují kamenné farmářské domky a divocí poníci. Cesta bude pokračovat do Galway, středověké pevnosti anglonormanů. Toto romantické univerzitní město s úzkými uličkami, starými kamennými a dřevěnými fasádami domů, je plné potulných muzikantů a umělců. Možnost navštívit katedrálu, postavenou v historizujícím stylu. Vznikla v 2.pol.20.stol. na místě původního vězení. Neobyčejný interiér s krásnými vitrážovými okny. Návrat do Galway.

4. den

Kerry
– dopoledne přejezd do Kerry, průjezd nádherným vápencovým územím na plošině Burren, jehož pověstné menhiry pamatují dobu před 5000 lety. Místo plné ostatků nejrůznějších kruhových pevností, dolmenů, megalitických hrobů, keltských křížů a pobořeného cisterciáckého opatství z 12.st. Květena je kombinací arktické a středozemní, takže zde můžete vidět vedle sebe hořce a orchideje. Pokračování k Mohérským útesům na pobřeží Atlantického oceánu, které jsou největší v zemi. Na nejvyšším bodě je postavena O´Brienova věž, která slouží jako rozhledna a odkud můžete vidět galwajský záliv. Pokračování farmářským krajem Limerick do Kerry. Ubytování v Killarney.

5. den

Ring of Kerry
– tento den je věnovaný 179 km dlouhému turistickému okruhu v hrabství Kerry v jihovýchodní části Irska. Začíná v obci Killarney a vede kolem poloostrova Iveragh. Projíždí přes Kenmare, vesnici Sneem s barevnými domky, Waterville, Cahersiveen a Killorglin. Mezi nejoblíbenější místa okruhu patří Muckross House, kamenná pevnost Staigue a Derrynane House, rodiště národního hrdiny Daniela O‘Connella. Cesta končí u slavných jezer v Killarney. Návrat do Killarney.

6. den

Poloostrov Dingle a Limerick
– celodenní výlet do oblasti útesů v jihozápadní části Irska. V této oblasti je plno keltských, předkřesťanských i křesťanských památek, hojně je tu používán původní jazyk. Město Dingle je rybářskou osadou s typickými hospůdkami, úzkými uličkami a přístavem. Místo bylo díky svojí malebnosti mnohokrát využito filmaři, např. pro slavný film s N.Kidman a T.Cruisem Navždy a daleko. Ubytování v Limericku.

7. den

Dublin
– přesun do Dublinu – dle volby poslední prohlídka venkova v okolí Dublinu nebo přejezd do města – prohlídka pamětihodností, na které nezbyl čas na začátku pobytu, volno na nákupy.

8. den

– transfer na letiště, navrácení auta, odlet zpět do ČR.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj 3* – 4 500 Kč

Počasí

Dublin

9°C Skoro jasno

×