800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNepoznaná krása Severního Irska

  • Týdenní poznávací zájezd
  • Irsko je drsnou, přesto krásnou zemí
  • Objevujte s námi

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Dublinu. Transfer na hotel. Nocleh.

2. den:

po snídani vyrazíte na sever Irska a zastavíte u jednoho z nejvýznamnějších klášterních komplexů z 5. století – Monasterboice. Budete obdivovat nádherné irské kamenné kříže a další jedinečné křesťanské památky typické pro Irsko. Poté navštívíte okázalé šlechtické sídlo rodu Londonderryů Mount Stewart House s překvapivými interiéry a nádherně upravenými zahradami. Přejezd do Belfastu a prohlídka hlavního města Severního Irska spojená s návštěvou expozice v Titanic Exhibition Centre. Nocleh.

3. den:

snídaně. Tento den se vydáte obdivovat Antrimské pobřeží, dostanete se k nejmalebnějšímu úseku této pobřežní oblasti, kde útesy lemují půvabné rybářské vesničky a nedozírné písečné pláže. Foto zastávky u městečka Ballycastle a Carrick A-Rede Bridge - jeden metr široký provazový most nad 30metrovou propastí. Určitě nesmíte vynechat Giants Causeway (Obrův chodník), strhující čedičový skalní útvar smáčený mořskými vlnami, který opravdu vypadá jako dílo obrů a je právem zapsán na seznamu UNESCO. Krátká zastávka u romantických ruin hradu Dunluce Castle a na závěr dne si prohlédnete druhé největší severoirské město Derry, jehož městské hradby jsou jedním z nejlépe zachovalých obranných systémů v Evropě. Nocleh.

4. den:

snídaně. Nejprve navštívíte druhý největší národní park Glenveagh v Irsku, ve kterém jsou skalnaté vršky, porostlé převážně borovicemi a rododendrony, ale najdete zde i velice exotické rostliny. Od stejnojmenného panství z 19. století, které se nachází na břehu jezera a kde si můžete vychutnat koláčky s hutnou smetanou, můžete také vyrazit na krátkou procházku po zahradách a okolí jezera. Odpoledne přejedete k utajenému irskému drahokamu, k útesům Slieve League, o kterých místní tvrdí, že jsou nejvyššími mořskými útesy v Evropě. Po pěší procházka po útesech, které šplhají do výšky 600 metrů vám možná přijde vhod pravá irská káva. Nocleh.

5. den:

snídaně. Dopoledne navštívíte porcelánku Belleek Pottery, kde se dostanete zpět do r. 1857, kdy byla tato nejstarší keramická dílna v Irsku otevřena. Po prohlídce provozu si lze prohlédnou muzeum a křehký porcelán zakoupit. Přejezd do Drumcliffu, kde je pohřbený velký irský básník W. B. Yeats. Návštěva města Sligo - místo oplývající lasturami, a návštěva jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v Carrowmore, kde můžete projít mezi kamennými kruhy, dolmeny a hrobkami. Nocleh.

6. den:

po snídani navštívíte palírnu Kilbeggan, kde vás seznámí s historií a výrobou, a budete moci ochutnat zlatavě jantarovou irskou whiskey. Dojezd do Dublinu a okružní jízda, při které uvidíte nejvýznamnější památky hlavního města, např. Trinity College, katedrálu sv. Patrika, Molly Mallone či O´Connell Street. Nocleh.

7. den:

po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Dublin

10°C Slabý déšť

×