800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPřírodou Irska

Pokud patříte mezi ty, které láká dovolená v Irsku s aktivnějším pojetím a dáváte přednost letecké dopravě před dlouhou cestou autobusem, je tento zájezd určen právě Vám.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Pokud patříte mezi ty, které láká dovolená v aktivnějším pojetí, a dáváte přednost letadlu před dlouhoucestou autobusem, je tento zájezd určen právě vám. Z naší nabídky nabízí nejvíce času stráveného v příroděa také nejnižší cenu. V pokojích hostelů budou ubytovány max. 4 osoby, obsazení pokoje dvěmaosobami za příplatek. Irsko je pro lehčí turistiku jako stvořené. Navštívíme NP Wicklow, Killarney a Connemara,ve kterých budeme podnikat túry a procházky. Budeme se kochat krásnými výhledy z pohoří Brandon na poloostrově Dingle a vystoupáme na Diamond Hill. V Dublinu a v Galway můžete díky ubytovánív centru vyrážet za noční zábavou a seznámit se s místními lidmi a puby. Nevynechámeani nejznámější místa ostrova, mezi která patří Mohérské útesy nebo Rockof Cashel. V Locke´s Distillery v Kilbeggan můžete ochutnat irskou whiskey.

Program zájezdu

1. den: Odpoledne odlet z Prahydo Dublinu (svoz z Brna zajištěn).Po příletu se přesuneme na ubytovánído oblasti národního parkuWicklow, asi 50 km jižně od Dublinu.

2. den: Tento den začneme túrouv okolí jezer, které daly tomuto místujméno. Irsky znamená „GleannDá Loch“, právě „Údolí dvou jezer“.Navštívíme ruiny raně křesťanskéhokláštera v Glendalough. Prohlédnemesi válcovou věž, trosky katedrály,několik kamenných kostelů a jednyz nejzachovalejších zdobených křížův Irsku. Poté opustíme Wicklow a vydámese na přejezd do západní částiostrova. Cestou si prohlédneme Rockof Cashel – nejzachovalejší románskýkostel v Irsku s obří katedráloua věžovým hradem. Dále budeme pokračovatdo města Killarney v hrabstvíKerry. Ubytování (3 noci). 3. den: Podnikneme okružní jízdu„Ring of Dingle“ po pobřeží stejnojmennéhopoloostrova, který sivás jistě získá nejen krásnými výhledyna moře, strmými pastvinami a divokýmiútesy, ale i svými majestátnímihorami. Zastavíme se v malebnémrybářském městečku Dingle a navštívímeGallarus oratory – nejlépedochované oratorium v Irsku. Běhemdne se budeme věnovat turistice v pohoříBrandon. Návrat na ubytování.

4. den: Tento den strávíme v okolíKillarney. Nejdříve se přesunemena místo zvané Lady´s view, s krásnýmvýhledem na jezera Lough Leanea Lough Uachtarach. Odtud se vydámeasi na 10 km dlouhou, ne přílišnáročnou túru pohořím Mangerton,kolem malého vodopádu Torc ažk jezeru Muckross lake. Zde se můžemeprojít krásnými parky a zahradamipanství Muckross, navštívit troskyopatství, samotnou hlavní budovupanství nebo muzeum tradičních irskýchhospodářství Muckross Farm.Návrat na ubytování.

5. den: Přejezd do hrabství Clare, cestou se přeplavíme trajektem přes řeku Shannon. Nejprve se krátce zastavíme na nejnavštěvovanějším místě v Irsku – Mohérských útesech. Pohled z útesů, které se tyčí až do výšky 200 metrů, je úžasný. Poté se vydáme na túru oblastí Burren, která je většinou tvořena kamenitým, zvrásněným vápencovým povrchem. Ubytování v centru Galway (2 noci). Doporučujeme návštěvu některého z místních pubů, Galway je totiž vyhlášeným centrem noční zábavy a hudby na západním pobřeží..

6. den: Tento den strávíme v oblasti Connemara s úžasně rozlehlou a divokou krajinou, které dominují dva horské hřebeny národního parku. Nejprve navštívíme opatství Kyllemore Abbey, romanticky vyhlížející stavbu na břehu jezera obehnanou hradbami s cimbuřím a krásnými zahradami. Poté podnikneme výstup na horu Diamond Hill v NP Connemara. Pro méně zdatné jsou v parku i méně náročné a dobře značené trasy, a tak si vybere každý dle své fyzické zdatnosti.

7. den: Tento den začneme přejezdem do Dublinu. Cestou navštívíme muzeum Locke´s Distillery v Kilbeggans ochutnávkou irské whiskey. Odpoledne prohlídka hlavního města Irska. Navštívíme národní katedrálu irské protestantské církve – katedrálu sv. Patrika, budete moci spatřit známá místa jako irskou univerzitu Trinity College, nábřeží řeky Liffey, O´Connell Street a další. Volno na nákupy a návštěvu pamětihodností dle vlastního výběru. Ubytování v centru města. Možnost večerní procházky a návštěvy vyhlášené dublinské čtvrti Temple bar s bezpočtem pubů s hudební produkcí. 8. den: Po snídani krátký transfer na letiště v Dublinu, odlet do Prahy (svoz do Brna zajištěn).

Turistická náročnost

Turistická náročnost tohoto zájezd je označen modrou botičkou, což je po zelené druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinovýpobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Příplatky

- 2lůžkový pokoj: 1 900 Kč
- 4x snídaně (2x kontinentální, 2x irské): 690 Kč

Minimální počet účastníků

25

Počasí

Dublin

15°C Převážně oblačno

×