800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZelený ostrov Irsko

7-denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Dublinu. Transfer do centra města, po připojení ke skupině následuje polodenní prohlídka Dublinu. Odjezd na hotel. Nocleh.

2. den

První zastávkou bude Tara, kdysi místo korunovací keltských velekrálů. Poté budete putovat k západním břehům Irska, cestou se zastavíte v palírně Kilbeggan, kde ochutnáte výbornou irskou whiskey. Při průjezdu středozemím nelze opomenout raně křesťanské centrum Irska – nádherný klášterní areál a bývalé královské město Clonmacnois, ležící na břehu největší irské řeky Shannon, kde můžete obdivovat i slavné zdobné keltské kříže. Nocleh v oblasti Galway.

3. den

Po snídani povede Vaše cesta Národním parkem Burren. Rozlehlá náhorní plošina ze šedého vápence a břidlice je v zeleném Irsku velkou zvláštností a díky své výjimečnosti je vysoce ceněna botaniky, historiky i turisty. Budete mít možnost prohlédnout si návštěvnické centrum s expozicí a vesničku Kilfenora s keltskými kříži a hluboce zakořeněnou tradiční lidovou hudbou. Následuje návštěva útesů Cliffs of Moher, které vystupují do výše více než 200 m nad Atlantikem. Nocleh v oblasti Killarney.

4. den

Okružní jízda známým Ring of Kerry, při které budete obdivovat romantické přírodní scenérie v jedné z nejkrásnějších a nejodlehlejších oblastí celé západní Evropy. Během panoramatické jízdy se zastávkami se budete kochat nádhernými pohledy na jedinečnou scenérii – vřesem pokryté hory, divoké subtropické rostlinstvo a příbojem rozedrané útesy. Cestou zpět budete projíždět půvabnou krajinou Killarnského národního parku s nejvyšší horou Irska Carantuohill a okouzlujícími horskými jezery. V případě hezkého počasí možnost procházky po zahradách šlechtického sídla Muckross House. Odjezd na ubytování, nocleh v oblasti Corku.

5. den

Prohlídka snového sídla plného pohádkových věžiček, cimbuří a hradeb Rock of Cashel, pevnosti keltských králů, nazývané též irskou Akropolí. Odpoledne věnujete návštěvě Kildare – centrum chovu irských dostihových koní. Možnost prohlídky irského národního hřebčína a malebných japonských zahrad z počátku 20. stol. Nocleh v Dublinu.

6. den

Dopoledne návštěva katedrály sv. Patrika, hradu a možnost prohlídky slavného pivovaru Guinness. Odpoledne osobní volno k návštěvě galerií, proslulých irských hospůdek a nákupům. Nocleh v Dublinu.

7. den

Snídaně. Transfer na letiště. Odlet do ČR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Dublin

12°C Převážně oblačno

×