800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZelený ostrov Irsko - autokarem

10-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ve večerních hodinách, tranzit přes Německo a Belgii do Francie.

2. den

V ranních hodinách přejedete Eurotunelem do Velké Británie. Přejezd do střední Anglie, odpoledne zastávka v Coventry, prohlídka katedrály. Odjezd do hotelu, ubytování, nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do Walesu. Průjezd podél pobřeží severního Walesu do přístavu v Holyhead, odtud trajektem do irského Dublinu. Polodenní prohlídka nejvýznamnějších památek irského hlavního města (Trinity College – Book of Kells, Molly Mallone, O’Connell Street). Nocleh v Dublinu.

4. den

První zastávkou bude Tara, kdysi místo korunovací keltských velekrálů. Poté budete putovat k západním břehům Irska, cestou se zastavíte v palírně Kilbeggan, kde ochutnáte výbornou irskou whiskey. Při průjezdu středozemím nelze opomenout raně křesťanské centrum Irska – nádherný klášterní areál a bývalé královské město Clonmacnois, ležící na břehu největší irské řeky Shannon, kde můžete obdivovat i slavné zdobné keltské kříže. Nocleh v oblasti Galway.

5. den

Po snídani povede Vaše cesta Národním parkem Burren. Rozlehlá náhorní plošina ze šedého vápence a břidlice je v zeleném Irsku velkou zvláštností a díky své výjimečnosti je vysoce ceněna botaniky, historiky i turisty. Budete mít možnost prohlédnout si návštěvnické centrum s expozicí a vesničku Kilfenora s keltskými kříži a hluboce zakořeněnou tradiční lidovou hudbou. Následuje návštěva útesů Cliffs of Moher, které vystupují do výše více než 200 m nad Atlantikem. Nocleh v oblasti Killarney.

6. den

Okružní jízda známým Ring of Kerry, při které budete obdivovat romantické přírodní scenérie v jedné z nejkrásnějších a nejodlehlejších oblastí celé západní Evropy. Během panoramatické jízdy se zastávkami se budete kochat nádhernými pohledy na jedinečnou scenérii – vřesem pokryté hory, divoké subtropické rostlinstvo a příbojem rozedrané útesy. Cestou zpět budete projíždět půvabnou krajinou Killarnského národního parku s nejvyšší horou Irska Carantuohill a okouzlujícími horskými jezery. V případě hezkého počasí možnost procházky po zahradách šlechtického sídla Muckross House. Odjezd na ubytování, nocleh v oblasti Corku.

7. den

Prohlídka snového sídla plného pohádkových věžiček, cimbuří a hradeb Rock of Cashel, pevnosti keltských králů, nazývané též irskou Akropolí. Odpoledne věnujete návštěvě Kildare – centrum chovu irských dostihových koní. Možnost prohlídky irského národního hřebčína a malebných japonských zahrad z počátku 20. stol. Nocleh v Dublinu.

8. den

Prohlídka nejvýznamnějších památek irského hlavního města – Trinity College, katedrála sv. Patrika, Molly Mallone, O´Conell Street. Možnost návštěvy slavného pivovaru Guinness. Osobní volno k návštěvě proslulých irských hospůdek a nákupům. Nocleh v Dublinu.

9. den

Ráno trajekt zpět do Walesu, přejezd Walesem a Anglií. Nocleh v hotelu v Anglii.

10. den

Ráno přejezd trajektem zpět do Francie, tranzit Belgií a Německem, návrat v nočních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

70 EUR a 10 GBP a 10 GBP.

Počasí

Dublin

15°C Převážně oblačno

×