800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh přírodou Venezuely (La Flamboyant)

13. nebo 14. denní poznávací zájezd za krásou Venezuely s pobytem u moře na Isla Margaritě nebo na Isla Coche.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

10; 12 nebo 13denní poznávací zájezd za krásou Venezuely s pobytem u moře na Isla Margaritě

  • Chacopata
  • NP Guácharos
  • delta Orinoka
  • Puerto Ordaz
  • Gran Sabana
  • Kamoirán
  • Santa Elena de Uarién
  • NP Canaima

program okruhu

1. den Praha – Isla Margarita
Odlet z Prahy na Isla Margaritu charterovým letem; přivítání na letišti v Porlamaru; transfer do hotelu. Ubytování a večeře.

2. den Isla Margarita – Chacopata – národní park Guácharos – delta řeky Orinoko
Po snídani transfer z hotelu do přístavu El Faro v Porlamaru; plavba na venezuelskou pevninu do Chacopata. Odsud přejezd autobusem do Caripe del Guácharo; nazývaného také „zahrada Východu”; které leží v horách na jihu oblasti Paria. Během cesty do hor můžete pozorovat změnu okolní krajiny. Oběd (fakultativně). Po obědě návštěva národního parku Guácharos; kde se nachází nejdelší jeskyně Venezuely Cueva del Guácharo; pověstná nočními ptáky lelky jeskynními (gvačary). V parku je také pěkný vodopád Salto La Paila. Po návštěvě parku sjedete z hor a budete pokračovat přes východní pláně Venezuely do delty řeky Orinoko. Ubytování a večeře na ranči San Andrés nebo v turistickém kempu.

3. den Delta řeky Orinoko – Puerto Ordaz
Snídaně. Po snídani možnost projet se po ranči na koních. Poté bude cesta pokračovat do delty řeky Orinoko. Delta je tvořena rozsáhlými záplavovými planinami; pokrytými hustou tropickou vegetací; která je domovem různorodých zástupců živočišné říše. Plavba na loďce po jednom z kanálů a návštěva indiánů kmene Warao; kde si budete moci zakoupit ručně vyráběné suvenýry. Indiáni žijí ve vesničkách postavených na kůlech a již po celá staletí se živí lovem; rybolovem; sběrem a pěstováním místních plodin. Během dne oběd (fakultativně). Poté přejezd do města Puerto Ordaz ležícího na soutoku řek Caroní a Orinoko. Ubytování a večeře v hotelu.

4. den Puerto Ordaz – Gran Sabana – Kamoirán
Po snídani odjezd směrem do Gran Sabany; travnaté náhorní plošiny svažující se z nadmořské výšky 1 300 m na severu až na 800 m v Santa Elena de Uairén; jejímuž obzoru vévodí stolové hory zvané tepui. 25 z nich bylo prohlášeno za přírodní památku a vznikl zde národní park. Během cesty projedete městy jako San Felix (staré dělnické město na pravém břehu řeky Caroní založené roku 1576); Upata; Guasipati; El Callao; Tumeremo; El Dorado a Las Claritas (město s největším zlatým dolem v Jižní Americe) a zastavíte na několika zajímavých místech (např. most přes řeku Cuyuni; kde začíná nultý kilometr pro vzdálenosti měřené na silnici; která prochází Gran Sabanou). V typické místní restauraci bude zastávka na oběd (fakultativně). Večer příjezd do turistického kempu; ubytování a večeře.

5. den Gran Sabana – Santa Elena de Uairén
Brzy ráno po snídani odjezd a přejezd Gran Sabany až do Santa Elena de Uairén; pohraničního města ležícího 15 km od Brazílie. Cestou zastávky u nejzajímavějších vodopádů – Kawi; Kama; Pacheco; Yuruaní a Jaspe s možností krátké procházky po okolí a koupání. Oběd v typické místní restauraci (fakultativně). Odpoledne zastávka v La Linea; městečku ležícím na hranici Venezuely a Brazílie; kde si můžete zakoupit typické místní suvenýry ruční výroby. Ubytování a večeře v hotelu nebo v turistickém kempu v Santa Elena de Uairén.

6. den Santa Elena de Uairén – (národní park Canaima) – Puerto Ordaz
Brzy ráno po snídani možnost účasti na fakultativním výletu do národního parku Canaima; geologicky nejstarší oblasti světa; kde z bujné tropické vegetace vyčnívají až třítisícimetrové srázy mohutných tepui. Odjezd na letiště Luepa a přelet do Canaimy. Canaima leží v ohybu řeky Carrao; která se přes vodopády Hacha a El Sapo rozlévá do pěkné laguny; a je hlavním výchozím místem pro výpravy k vodopádu Salto Angel; ať už letadlem nebo po řece. Před přistáním; v závislosti na počasí; průlet Ďáblovým kaňonem a přelet nad vodopádem Salto Angel; nejvyšším vodopádem na světě; který padá z výšky 979 metrů. Po příletu následuje plavba po laguně k vodopádům a průchod vodopádem Hacha nebo El Sapo (v závislosti na stavu vody). Oběd v kempu v Canaimě. Odpoledne přelet z Canaimy do Puerto Ordaz. Ubytování a večeře v hotelu v Puerto Ordaz. Účastníci poznávacího okruhu; kteří nepoletí na fakultativní výlet do Canaimy; pojedou autobusem ze Santa Elena de Uairén do Puerto Ordaz. Během cesty zastávka na oběd (fakultativně).

7. den Puerto Ordaz – Isla Margarita
Snídaně. Odjezd autobusem z Puerto Ordaz do přístavu v Puerto la Cruz nebo v Cumana. Během cesty zastávka na oběd (fakultativně). Odpoledne nalodění a plavba zpět na Isla Margaritu. Transfer do vybraného pobytového hotelu a ubytování.

8. den/ 8.–10./11. den Isla Margarita
Dny volna a odpočinku ve vybraném hotelu na Isla Margaritě. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. Volno lze také využít k nákupům suvenýrů nebo cenově výhodným nákupům oblečení a spotřebního zboží s využitím bezcelního statutu ostrova. K dispozici je také možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

9./11./12. den Isla Margarita – Praha
Ukončení pobytu; transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

10./12./13. den Praha
Přílet do Prahy.

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto:
Letecká doprava Praha – Porlamar – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; veškeré transfery na místě klimatizovaným autobusem a nebo terénními vozidly bez klimatizace a nebo místními loďkami a nebo trajektem dle programu; česky mluvící průvodce po celou dobu poznávacího okruhu; 8/10/11 noclehů v ubytování dle programu (jeden nocleh v hotelu na Isla Margaritě se snídaní a večeří; 5 noclehů se snídaní a 5 večeří během poznávacího okruhu; 2/4/5 noclehů s programem all inclusive ve vybraném pobytovém hotelu na Isla Margaritě; pobytová taxa; popsaný program s výjimkou fakultativních služeb; služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto:
Odletová taxa při zpátečním letu z Porlamaru (taxa se skládá z taxy letištní a vládní v celkové výši 98 USD* za osobu od 2 let; splatné v hotovosti u delegáta); letištní taxa na vnitrostátním letu a vstup do národního parku Canaima (40 USD*/ osoba); nápoje během poznávacího okruhu; doporučený příplatek za cestovní pojištění 670 Kč/pobyt/dospělá osoba do 70 let; 1 005 Kč/dospělá osoba od 70 let; 470 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete v popisu destinace); spropitné a fakultativní služby (obědy během poznávacího okruhu 100 USD*/ osoba; projížďka na koni 25 USD*/osoba; letecký výlet do národního parku Canaima 360 USD*/ osoba; letištní taxa na vnitrostátním letu a vstup do národního parku Canaima 45 USD*/osoba).
*) výše letištních tax a poplatků se může během sezóny měnit (výše taxy je uvedena k 1.7.2013; aktuální informaci o její výši vám sdělí na požádání prodejce).

UPOZORNĚNÍ
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob. Maximální počet účastníků 40 osob. Na vyžádání je možné program zorganizovat pro skupiny i v jiném termínu. Program je určen zájemcům o poznání přírody v pevninské části Venezuely; tropické přírody v deltě řeky Orinoko a v národním parku Canaima. Poznávací program je koncipován s ohledem na to; aby jej mohli absolvovat zájemci všech věkových kategorií. Přesto je třeba nepodceňovat fyzickou náročnost programu. Je třeba dávat pozor na dodržování pitného režimu a nezbytné míry hygieny. Při rozhodování o účasti na poznávacích zájezdech je třeba také brát v úvahu odlišnosti místních přírodních; ekonomických a sociálních podmínek; stejně jako jinou kulturu; myšlení a chování místního obyvatelstva. Pochopení; tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu; aby bylo možné si nabízený program co nejvíce vychutnat. Nedotčenost exotické přírody je provázena nižší úrovní místního rozvoje a malou dostupností obvyklých vymožeností civilizace – např. dodávky elektrické energie či teplé vody mohou být omezené. Stejně tak možnosti přepravy a program se mohou měnit v důsledku změny přírodních; klimatických; povětrnostních; ale i dalších místních podmínek a v krajním případě si mohou vynutit i změnu časového nebo věcného programu zájezdu. V navštívených místech nejsou k dispozici moderně vybavené nemocnice; banky nebo směnárny. Ubytování je velmi jednoduché; ale obvykle s možností sprchy a ventilátoru v pokoji. Jídlo je obvykle podáváno formou servírovaného menu. Na poznávací cestu lze doporučit vzít s sebou: pohodlnou pevnou sportovní obuv; sandály; ponožky a podkolenky; lehkou bundu s dlouhým rukávem a kalhoty s dlouhými nohavicemi; pláštěnku; pokrývku hlavy; krém na opalování; ochranný repelent proti hmyzu; plavky; ručník; baterku; voděodolný obal na fotoaparát; osobní dokumenty; užívané a doporučené léky. Při cestách do Venezuely není povinné žádné očkování; nicméně se při plánovaných cestách na venezuelskou pevninu doporučuje očkování proti žloutence typu A a B a žluté zimnici a dále přibalení antimalarik.

×