800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Venezuely + Portofino

12., 13., 14., 15. nebo 16. denní poznávací zájezd Venezuelou s pobytem u moře na Isla Margaritě

Praha – Isla Margarita - Delta řeky Orinoko - Maturín - Embarcadero Morichal Largo - Národní park Canaima (Salto Angel) - Arecuna
Porlamar (Isla Margarita)

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

12.; 13.; 14.; 15. nebo 16. denní poznávací zájezd Venezuelou s pobytem u moře na Isla Margaritě

 • Praha – Isla Margarita
 • Delta řeky Orinoko
 • Maturín
 • Embarcadero Morichal Largo
 • Národní park Canaima (Salto Angel)
 • Arecuna
 • Porlamar (Isla Margarita)
Den 1. Praha - Isla Margarita
 • Odlet z Prahy na Isla Margaritu charterovým letem Travel Service. Přivítání na letišti v Porlamaru. Transfer do hotelu na úrovni ***. Ubytování se snídaní. Po zbytek dne volno.
Den 2. Isla Margarita – Delta řeky Orinoko
 • Po snídani transfer z hotelu na letiště a odlet z Porlamaru do města Maturín v oblasti delty řeky Orinoko. Po příletu transfer k přístavišti Embarcadero Morichal Largo. Odtud dále na domorodé loďce spletí řečišť v ohromné deltě veletoku. Delta je tvořena rozsáhlými záplavovými planinami; pokrytými hustou tropickou vegetací; která je domovem různorodých zástupců živočišné říše. Na březích spletitých toků sídlí ve vesničkách na kůlech; domorodí indiáni kmene Warao; kteří se živí lovem; rybolovem; sběrem a pěstováním místních plodin. Jejich způsob života je neměnný po celá staletí. Budete mít příležitost zastavit se na břehu; projít se džunglí a pokusit se ulovit vlastní piraňu; případně zakoupit rukodělný suvenýr; většinou pletený z místního rákosu a síťovin. Po prvním nezapomenutelném dnu v přírodě se ubytujete v turistickém Boral Campu. Během dne oběd. Večeře a nocleh v Campu.
Den 3. Delta řeky Orinoko – Národní park Canaima
 • Po snídani se v malém vyhlídkovém letounu vydáme do jedné z geologicky nejstarších oblastí světa – nad pralesy a savany Guayanské vysočiny. Jedno z nejpozoruhodnějších míst na naší planetě; kde z bujné tropické vegetace vyčnívají až třítisícimetrové srázy mohutných stolových hor zvaných tepuis. Odlehlost; nedostupnost a tajuplnost zdejšího prostředí odedávna vedla vědce i fabulátory k nejrůznějším vědecko-fantastických spekulacím. Za jejich svébytný vrchol lze považovat úvahu autora Sherloka Holmese; britského spisovatele A. C. Doyla; který na jednu ze zdejších hor umístil svůj Ztracený svět; v němž měli přežít nejen dávní dinosauři; ale i prehistoričtí lidé. Izolovanost Gran Sabany; jejíž značnou část chrání Národní park Canaima; je taková; že některá místa na rozhraní Venezuely a Brazílie nejsou dosud zmapována a na některé tepui ještě nevstoupila noha člověka. Vzhledem k charakteru zdejšího klimatu se však dosud nalezené endemické druhy omezují jen na hmyz a některé obojživelníky. Na území parku Canaima žijí v malých komunitách indiáni kmene Pemon; kteří se dokonale vyznají ve spleti místních toků; které jsou často jedinými použitelnými cestami v jinak neprostupné džungli. Přelet nad Andělským vodopádem je možný pouze v případě příznivých povětrnostních podmínek. Andělský vodopád - Salto Angel; který padá z vrcholku jedné ze stolových hor do hloubky skoro 1 000 metrů; je nejvyšším vodopádem světa.
 • Příznivých povětrnostních podmínek. Po přistání se v indiánských kanoích vydáme k mohutným vodopádum El Sapo a nedaleko poobědváme. Den bude pokračovat čtvrthodinovým přeletem do turistického tábora Arecuna; který leží v severní části parku u soutoku řek Antabares a Caroní. Camp leží na malé vyvýšenině; která nabízí nádherné panoramatické pohledy na stolové hory. Ubytování a večeře v Arecuna Camp. Nocleh v jednoduše zařízených pokojích s výhledem na řeku Caroní.
Den 4. Arecuna – Isla Margarita
 • Po snídani se plavbou po řece Caroní dostaneme k vodopádu Salto Las Babas; kde je jedinečná příležitost vykoupat se v křištálově čisté vodě; plynoucí odtud do řečiště Orinoka. Následuje návštěva vesničky indiánského kmene Pemon; kde si budete moci zakoupit typický místní suvenýr jako vzpomínku na návštěvu těchto odlehlých míst. Po obědě zpáteční let do Porlamaru na Ostrově Isla Margarita. Po příletu transfer do vybraného pobytového hotelu.
Den 5.-10./11./12. Isla Margarita
 • Dny volna a odpočinku ve vybraném hotelu na Isla Margaritě. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. Volno lze také využít k nákupům suvenýrů nebo cenově výhodným nákupům oblečení a spotřebního zboží s využitím bezcelního statutu ostrova. K dispozici zvídavým je možnost zúčastnit se fakultativních výletů.
Den 11./12./13. Isla Margarita – Praha
 • Ukončení pobytu; transfer na letiště. Odlet z letiště v Porlamaru do Prahy charterovým letem Travel Service.
Den 12./13./14. Praha
 • Přílet do Prahy.

Změna programu vyhrazena.

Počasí

Isla Margarita

29°C Polojasno

×