800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Venezuely (Isla Caribe)

9, 10, 12 nebo 13denní letecký poznávací zájezd na nejznámější místa Venezuely s pobytem na Isla Margaritě.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

9; 10; 12 nebo 13denní letecký poznávací zájezd na nejznámější místa Venezuely s pobytem na Isla Margaritě.

  • Isla Margarita
  • delta řeky Orinoko
  • Morichal Largo
  • Národní park Canaima
  • Arekuna
  • vodopád Las Babas

program okruhu

1. den Praha – Isla Margarita
Odlet z Prahy na Isla Margaritu charterovým letem; přivítání na letišti v Porlamaru; transfer do vybraného pobytového hotelu a ubytování.

2. den Isla Margarita
Volný den v hotelu vhodný k relaxaci a zároveň k přípravě na poznávání venezuelských krás.

3. den Isla Margarita – delta řeky Orinoko – Boral
Brzy ráno transfer z hotelu na letiště a odlet do města Puerto Ordaz ležícího na soutoku řek Caroní a Orinoko. Po příletu přejezd autobusem k přístavišti na řece Morichal Largo; vstupní brány do delty Orinoka; kde začne nezapomenutelné dobrodružství v přírodě. Z přístaviště plavba na loďce do turistického kempu Boral. Delta je tvořena rozsáhlými záplavovými planinami; pokrytými hustou tropickou vegetací; která je domovem různorodých zástupců živočišné říše. Na březích spletitých toků žijí ve vesničkách postavených na kůlech domorodí indiáni kmene Warao; kteří se již po celá staletí živí lovem; rybolovem; sběrem a pěstováním místních plodin. Ubytování v kempu a oběd. Odpoledne procházka džunglí; poté následuje plavba na loďce do laguny; během které budete mít možnost ulovit si vlastní piraňu. Večeře a nocleh v kempu Boral.

4. den Boral – národní park Canaima – Arekuna
Brzy ráno po snídani plavba zpět do přístaviště; kde bude čekat autobus. Před odjezdem možnost nákupu ručně vyráběných suvenýrů od indiánů. Odjezd zpět na letiště v Puerto Ordaz a přelet do jedné z geologicky nejstarších oblastí světa; národního parku Canaima; který se nachází na jihu Venezuely. Tato oblast je jedním z nejpozoruhodnějších míst na naší planetě; kde z bujné tropické vegetace vyčnívají až třítisícimetrové srázy mohutných stolových hor zvaných tepui. Při pohledu na tyto hory se člověku jistě vybaví Ztracený svět britského spisovatele A. C. Doyla; autora Sherloka Holmese; jenž byl horami s kolmými stěnami fascinován. Izolovanost Gran Sabany; jejíž značnou část chrání národní park Canaima; je taková; že některá místa na rozhraní Venezuely a Brazílie nejsou dosud zmapována a na některé tepui ještě nevstoupila noha člověka. Na území parku Canaima žijí v malých komunitách indiáni kmene Pemon; kteří se dokonale vyznají ve spleti místních toků; které jsou často jedinými použitelnými cestami v jinak neprostupné džungli. Po příletu do Canaimy přelet malým letadlem do cílového místa dnešního dne – turistického kempu Arekuna. Kemp se nachází na vyvýšenině v severní části parku; na soutoku řek Antabares a Caroní; přibližně 10 minut letu od Canaimy. Ubytování v kempu a oběd. Odpoledne plavba na loďce k vodopádu Las Babas a procházka po okolí s možností koupání (v závislosti na stavu vody). Během plavby zpět do kempu návštěva indiánské vesničky; kde si můžete zakoupit typický suvenýr jako vzpomínku na návštěvu těchto odlehlých míst. Večeře a nocleh v kempu Arekuna.

5. den Arekuna – národní park Canaima (Salto Angel) – Isla Margarita
Snídaně. Během dopoledne přelet malým letadlem zpět do Canaimy. Canaima leží v ohybu řeky Carrao; která se přes vodopády Hacha a El Sapo rozlévá do pěkné laguny; a je hlavním výchozím místem pro výpravy k vodopádu Salto Angel; ať už letadlem nebo po řece. Po příletu následuje plavba po laguně k vodopádům a průchod vodopádem Hacha nebo El Sapo (v závislosti na stavu vody). Oběd v kempu v Canaimě. Odpoledne odlet zpět na Isla Margaritu (s možným mezipřistáním v Puerto Ordaz). Během zpátečního letu; v závislosti na počasí; průlet Ďáblovým kaňonem a přelet nad vodopádem Salto Angel; nejvyšším vodopádem na světě; který padá z výšky 979 metrů. Po příletu na Isla Margaritu transfer zpět do hotelu a ubytování.

6.–7./8./10./11. den Isla Margarita
Dny volna a odpočinku ve vybraném hotelu na Isla Margaritě. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. Volno lze také využít k nákupům suvenýrů nebo cenově výhodným nákupům oblečení a spotřebního zboží s využitím bezcelního statutu ostrova. K dispozici je také možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

8./9./11./12. den Isla Margarita – Praha
Ukončení pobytu; transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

9./10./12./13. den Praha
Přílet do Prahy.

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu jsou 2 osoby.

V ceně zájezdu je zahrnuto:
Letecká doprava Praha – Porlamar – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; veškeré transfery na místě klimatizovaným autobusem a nebo místními loďkami a nebo menšími letadly dle programu; česky mluvící průvodce po celou dobu poznávacího okruhu (při účasti min. 8 osob); místní odborní průvodci v angličtině; 7/8/10/11 noclehů v ubytování dle programu (2 noclehy v turistickém kempu se snídaní; 3 obědy a 2 večeře během poznávacího okruhu; 5/6/8/9 noclehů s programem all inclusive ve vybraném pobytovém hotelu na Isla Margaritě); pobytová taxa; popsaný program s výjimkou fakultativních služeb; služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto>
Odletová taxa při zpátečním letu z Porlamaru (taxa se skládá z taxy letištní a vládní v celkové výši 98 USD* za osobu od 2 let; splatné v hotovosti u delegáta); letištní taxa na vnitrostátním letu a vstup do národního parku Canaima (40 USD*/ osoba); nápoje během poznávacího okruhu; doporučený příplatek za cestovní pojištění 670 Kč/pobyt/dospělá osoba do 70 let; 1 005 Kč/dospělá osoba od 70 let; 470 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete v popisu destinace); spropitné a fakultativní služby.
*) výše letištních tax a poplatků se může během sezóny měnit (výše taxy je uvedena k 1.7.2013; aktuální informaci o její výši vám sdělí na požádání prodejce).

UPOZORNĚNÍ
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu jsou 2 osoby. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu s českým průvodcem je 8 osob. Minimální věk dítěte je 7 let. Maximální počet účastníků 20 osob. Na vyžádání je možné program zorganizovat pro skupiny i v jiném termínu. Program je určen zájemcům o poznání tropické přírody v deltě řeky Orinoko a v národním parku Canaima. Poznávací program je koncipován s ohledem na to; aby jej mohli absolvovat zájemci všech věkových kategorií. Přesto je třeba nepodceňovat fyzickou náročnost programu. Je třeba dávat pozor na dodržování pitného režimu a nezbytné míry hygieny. Při rozhodování o účasti na poznávacích zájezdech je třeba také brát v úvahu odlišnosti místních přírodních; ekonomických a sociálních podmínek; stejně jako jinou kulturu; myšlení a chování místního obyvatelstva. Pochopení; tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu; aby bylo možné si nabízený program co nejvíce vychutnat. Nedotčenost exotické přírody je provázena nižší úrovní místního rozvoje a malou dostupností obvyklých vymožeností civilizace – např. dodávky elektrické energie či teplé vody mohou být omezené. Stejně tak možnosti přepravy a program se mohou měnit v důsledku změny přírodních; klimatických; povětrnostních; ale i dalších místních podmínek a v krajním případě si mohou vynutit i změnu časového nebo věcného programu zájezdu. V navštívených místech nejsou k dispozici moderně vybavené nemocnice; banky nebo směnárny. Ubytování je velmi jednoduché; ale obvykle s možností sprchy a ventilátoru v pokoji. Jídlo je obvykle podáváno formou servírovaného menu. Zavazadlo během poznávací části zájezdu může vážit max. 10 kg. Zbytek zavazadel je možné ponechat v pobytovém hotelu na Isla Margaritě (peníze v hotovosti; šperky; foto a videozařízení a elektrické přístroje nejsou pojištěny). Na poznávací cestu lze doporučit vzít s sebou: pohodlnou pevnou sportovní obuv; sandály; ponožky a podkolenky; lehkou bundu s dlouhým rukávem a kalhoty s dlouhými nohavicemi; pláštěnku; pokrývku hlavy; krém na opalování; ochranný repelent proti hmyzu; plavky; ručník; baterku; voděodolný obal na fotoaparát; osobní dokumenty; užívané a doporučené léky. Při cestách do Venezuely není povinné žádné očkování; nicméně se při plánovaných cestách na venezuelskou pevninu doporučuje očkování proti žloutence typu A a B a žluté zimnici a dále přibalení antimalarik.

Počasí

Isla Margarita

28°C Převážně oblačno

×