800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Venezuely (Palm Beach)

12, 13, 14 nebo 15 denní poznávací zájezd na nejznámější místa Venezuely s pobytem na Isle Margaritě.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

12; 13 nebo 14denní letecký poznávací zájezd na nejznámější místa Venezuely s pobytem na Isla Margaritě.

  • Isla Margarita
  • delta řeky Orinoko
  • Morichal Largo
  • Národní park Canaima
  • Arekuna
  • vodopád Las Babas

Program okruhu

1. den: Praha – Isla Margarita
Odlet z Prahy na Isla Margaritu charterovým letem; přivítání na letišti v Porlamaru; transfer do vybraného pobytového hotelu a ubytování.

2. den: Isla Margarita
Volný den v hotelu vhodný k relaxaci a zároveň k přípravě na poznávání venezuelských krás.

3. den: Isla Margarita – delta řeky Orinoko – Boral
Brzy ráno transfer z hotelu na letiště a odlet do města Puerto Ordaz ležícího na soutoku řek Caroní a Orinoko. Po příletu přejezd autobusem k přístavišti na řece Morichal Largo; vstupní brány do delty Orinoka; kde začne nezapomenutelné dobrodružství v přírodě. Z přístaviště plavba na loďce do turistického kempu Boral. Delta je tvořena rozsáhlými záplavovými planinami; pokrytými hustou tropickou vegetací; která je domovem různorodých zástupců živočišné říše. Na březích spletitých toků žijí ve vesničkách postavených na kůlech domorodí indiáni kmene Warao; kteří se již po celá staletí živí lovem; rybolovem; sběrem a pěstováním místních plodin. Ubytování v kempu a oběd. Odpoledne procházka džunglí; poté následuje plavba na loďce do laguny; během které budete mít možnost ulovit si vlastní piraňu. Večeře a nocleh v kempu Boral.

4. den: Boral – národní park Canaima – Arekuna
Brzy ráno po snídani plavba zpět do přístaviště; kde bude čekat autobus. Před odjezdem možnost nákupu ručně vyráběných suvenýrů od indiánů. Odjezd zpět na letiště v Puerto Ordaz a přelet do jedné z geologicky nejstarších oblastí světa; národního parku Canaima; který se nachází na jihu Venezuely. Tato oblast je jedním z nejpozoruhodnějších míst na naší planetě; kde z bujné tropické vegetace vyčnívají až třítisícimetrové srázy mohutných stolových hor zvaných tepui. Při pohledu na tyto hory se člověku jistě vybaví Ztracený svět britského spisovatele A. C. Doyla; autora Sherloka Holmese; jenž byl horami s kolmými stěnami fascinován. Izolovanost Gran Sabany; jejíž značnou část chrání národní park Canaima; je taková; že některá místa na rozhraní Venezuely a Brazílie nejsou dosud zmapována a na některé tepui ještě nevstoupila noha člověka. Na území parku Canaima žijí v malých komunitách indiáni kmene Pemon; kteří se dokonale vyznají ve spleti místních toků; které jsou často jedinými použitelnými cestami v jinak neprostupné džungli. Po příletu do Canaimy přelet malým letadlem do cílového místa dnešního dne – turistického kempu Arekuna. Kemp se nachází na vyvýšenině v severní části parku; na soutoku řek Antabares a Caroní; přibližně 10 minut letu od Canaimy. Ubytování v kempu a oběd. Odpoledne plavba na loďce k vodopádu Las Babas a procházka po okolí s možností koupání (v závislosti na stavu vody). Během plavby zpět do kempu návštěva indiánské vesničky; kde si můžete zakoupit typický suvenýr jako vzpomínku na návštěvu těchto odlehlých míst. Večeře a nocleh v kempu Arekuna.

5. den: Arekuna – národní park Canaima (Salto Angel) – Isla Margarita
Snídaně. Během dopoledne přelet malým letadlem zpět do Canaimy. Canaima leží v ohybu řeky Carrao; která se přes vodopády Hacha a El Sapo rozlévá do pěkné laguny; a je hlavním výchozím místem pro výpravy k vodopádu Salto Angel; ať už letadlem nebo po řece. Po příletu následuje plavba po laguně k vodopádům a průchod vodopádem Hacha nebo El Sapo (v závislosti na stavu vody). Oběd v kempu v Canaimě. Odpoledne odlet zpět na Isla Margaritu (s možným mezipřistáním v Puerto Ordaz). Během zpátečního letu; v závislosti na počasí; průlet Ďáblovým kaňonem a přelet nad vodopádem Salto Angel; nejvyšším vodopádem na světě; který padá z výšky 979 metrů. Po příletu na Isla Margaritu transfer zpět do hotelu a ubytování.

6.–10./11./12. den: Isla Margarita
Dny volna a odpočinku ve vybraném hotelu na Isla Margaritě. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. Volno lze také využít k nákupům suvenýrů nebo cenově výhodným nákupům oblečení a spotřebního zboží s využitím bezcelního statutu ostrova. K dispozici je také možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

11./12./13. den: Isla Margarita – Praha
Ukončení pobytu; transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

12./13./14. den: Praha
Přílet do Prahy.

Program jednotlivých dnů se může v závislosti na počasí a politické situaci měnit/respektive prohodit. Stejně jako odjezd na okruh(nemusí být 3.den po příletu). Je třeba vystěhovat se z pokojů; zavazadla vám uloží recepce. Do počtu uhrazených nocí ve vybraném hotelu na Isla Margarita se nezapočítavají noci strávené na okruhu. Minimální počet pro realizaci zájezdu 2 osoby; min. počet pro česky hovořícího průvodce 8 osob.

Počasí

Isla Margarita

25°C Skoro jasno

×