800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVenezuela a Kolumbie přírodní krásy a koloniální města (Dunes)

12 denní letecký poznávací zájezd za krásami Venezuely a Kolumbie zakončený koupáním na Isla Margaritě.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

12 denní letecký poznávací zájezd za krásami Venezuely a Kolumbie zakončený koupáním na Isla Margaritě

  • Chacopata
  • NP Guácharos
  • delta Orinoka
  • NP Canaima
  • Caracas
  • Bogotá
  • Cartagena
  • Rosario Island San Pedro
  • Isla Margarita

INFORMACE

Měna: kolumbijské peso (COP)
Časový posun: -6 hodin; v době platnosti letního času -7 hodin
Hlavní město: Bogotá
Telefonní předvolba: +57
Velvyslanectví České republiky v Peru (s působností pro Kolumbii)
Baltazar la Torre 398; San Isidro; Lima
tel.: +511/2643381; 2643374
web: www.mzv.cz/lima

KOLUMBIE

Kolumbie; exotická země; která dostala své jméno po Kryštofu Kolumbovi; je známá především díky produkci kvalitní kávy. Nachází se na severozápadě Jižní Ameriky a je omývána Karibským mořem na severu a Tichým oceánem na západě. Nabízí ideální kombinaci relaxace v nejkrásnějších zákoutích na pobřeží Karibiku s poznáváním rozmanité kolumbijské kultury; historických památek a nádherné přírody. Kolumbie má mnoho přírodních krás; mohutné Andy či tajemnou Amazonii; stejně tak bohaté dědictví především z dob koloniálních. Poznejte tedy její krásy v kombinaci s návštěvou sousední Venezuely a zakončete pobyt na plážích venezuelské Isla Margarity; ostrova perel.

program okruhu

1. den Praha – Isla Margarita
Odlet z Prahy na Isla Margaritu charterovým letem; přivítání na letišti v Porlamaru; transfer do hotelu. Ubytování a večeře.

2. den Isla Margarita – Chacopata – národní park Guácharos – delta řeky Orinoko
Po snídani transfer do přístavu El Faro v Porlamaru; plavba na venezuelskou pevninu do Chacopata. Odsud přejezd autobusem do Caripe del Guácharo; nazývaného také „zahrada Východu”; které leží v horách na jihu oblasti Paria. Během cesty do hor můžete pozorovat změnu okolní krajiny. Oběd (fakultativně). Návštěva národního parku Guácharos; kde se nachází nejdelší jeskyně Venezuely Cueva del Guácharo; pověstná nočními ptáky lelky jeskynními (gvačary). V parku je také pěkný vodopád Salto La Paila. Po návštěvě parku cesta pokračuje přes východní pláně Venezuely do delty řeky Orinoko. Ubytování a večeře na ranči San Andrés nebo v turistickém kempu.

3. den Delta řeky Orinoko
Po snídani možnost projet se po ranči na koních. Poté bude cesta pokračovat do delty řeky Orinoko. Ta je tvořena rozsáhlými záplavovými planinami; pokrytými hustou tropickou vegetací; která je domovem různorodých zástupců živočišné říše. Na březích spletitých toků žijí ve vesničkách postavených na kůlech domorodí indiáni kmene Warao; kteří se již po celá staletí živí lovem; rybolovem; sběrem a pěstováním místních plodin. Plavba na loďce do turistického kempu; oběd. Odpoledne procházka džunglí; plavba na loďce; během které budete mít možnost ulovit si vlastní piraňu; a návštěva indiánské komunity; kde si budete moci zakoupit ručně vyráběné suvenýry. Večeře a nocleh v kempu.

4. den Delta řeky Orinoko – národní park Canaima – Caracas
Brzy ráno po snídani plavba zpět do přístaviště a odjezd na letiště v Puerto Ordaz. Přelet do jedné z geologicky nejstarších oblastí světa; národního parku Canaima; kde z bujné tropické vegetace vyčnívají až třítisícimetrové srázy mohutných tepui. Canaima leží v ohybu řeky Carrao; která se přes vodopády Hacha a El Sapo rozlévá do pěkné laguny; a je hlavním výchozím místem pro výpravy k vodopádu Salto Angel; ať už letadlem nebo po řece. Před přistáním; v závislosti na počasí; průlet Ďáblovým kaňonem a přelet nad vodopádem Salto Angel; nejvyšším vodopádem na světě; který padá z výšky 979 metrů. Po příletu následuje plavba po laguně k vodopádům a průchod vodopádem Hacha nebo El Sapo (v závislosti na stavu vody). Oběd v kempu v Canaimě. Odpoledne přelet z Canaimy zpět do Puerto Ordaz. Odlet do Carasau. Ubytování a večeře v hotelu.

5. den Caracas – Bogotá
Po snídani půldenní prohlídka hlavního města Venezuely. Prohlédnete si centrum města; navštívíte Bolívarovo náměstí; Caracaskou katedrálu; univerzitu či Los Proceres; komplex památníků venezuelských národních hrdinů lemovaný zahradami s palmami a fontánami. Po prohlídce možnost vyjet lanovkou na vrchol El Avila. Odpoledne transfer na letiště a přelet do Bogoty. Ubytování a večeře v hotelu.

6. den Bogotá
Po snídani prohlídka historického centra Bogoty La Candelaria; zachovaného příkladu španělské koloniální architektury; s Bolívarovým náměstím; katedrálou či kapitolem. Následuje prohlídka muzea Botero a Muzea zlata; které ukrývá jednu z nejvýznamnějších sbírek na světě s 34 000 kusy zlatých předmětů a 20 000 exponáty z kamene; keramiky; polodrahokamů či textilu; které patřily 13 prehispánským kulturám. Prohlídku města zakončí jízda lanovkou na vrchol Monserrate; odkud se nabízí pěkný výhled na město s Andami v pozadí. Odpoledne možnost účasti na fakultativním výletu do Zipaquira; které leží přibližně hodinu jízdy od Bogoty a je známé především díky druhé největší solné katedrále na světě. Večeře a nocleh v hotelu.

7. den Bogotá – Cartagena
Po snídani odjezd na letiště a přelet do Cartageny; jež je považována za klenot španělské architektury. Prohlídka historického centra města; kostela Santo Domingo; katedrály či muzea městského opevnění. Ubytování a večeře v hotelu.

8. den Cartagena – Rosario Island San Pedro – Cartagena
Po snídani odjezd na celodenní lodní výlet do národního parku Rosario; který leží západně od Cartageny a je vytvořen z korálových ostrůvků obklopených průzračným mořem. Užijte si odpočinkový den; kdy budete mít čas na relaxaci či šnorchlování. Během výletu oběd. Návrat do Cartageny; večeře a nocleh v hotelu.

9. den Cartagena – Isla Margarita
Po snídani transfer na letiště a přelet zpět do Bogoty. Z Bogoty odlet přes Caracas na Isla Margaritu. Transfer do vybraného pobytového hotelu a ubytování.

10. den Isla Margarita
Odpočinek ve vybraném hotelu na Isla Margaritě.

11. den Isla Margarita – Praha
Ukončení pobytu; transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

12. den Praha
Přílet do Prahy.

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto:
Letecká doprava Praha – Porlamar – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; veškeré transfery na místě klimatizovaným autobusem a nebo terénními vozidly bez klimatizace a nebo místními loďkami a nebo trajektem a nebo menšími letadly dle programu; česky mluvící průvodce po celou dobu poznávacího okruhu; 10 noclehů v ubytování dle programu (jeden nocleh v hotelu na Isla Margaritě se snídaní a večeří; 7 noclehů se snídaní; 3 obědy a 7 večeří během poznávacího okruhu; 2 noclehy s programem all inclusive ve vybraném pobytovém hotelu na Isla Margaritě; pobytová taxa; popsaný program s výjimkou fakultativních služeb; služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto>
Odletová taxa při zpátečním letu z Porlamaru (taxa se skládá z taxy letištní a vládní v celkové výši 98 USD* za osobu od 2 let; splatné v hotovosti u delegáta); letištní taxa na vnitrostátním letu a vstup do národního parku Canaima (40 USD*/ osoba); nápoje během poznávacího okruhu; doporučený příplatek za cestovní pojištění 670 Kč/pobyt/dospělá osoba do 70 let; 1 005 Kč/dospělá osoba od 70 let; 470 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete v popisu destinace); spropitné a fakultativní služby (obědy během poznávacího okruhu 160 USD*/ osob; projížďka na koni 25 USD*/osoba; výlet do Zipaquira 80 USD*/osoba; letištní taxa na vnitrostátním letu a vstup do národního parku Canaima 90 USD*/osoba).
*) výše letištních tax a poplatků se může během sezóny měnit (výše taxy je uvedena k 1.7.2013; aktuální informaci o její výši vám sdělí na požádání prodejce).

UPOZORNĚNÍ
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob. Minimální věk dítěte je 7 let. Na vyžádání je možné program zorganizovat pro skupiny i v jiném termínu. Program je určen zájemcům o poznání přírody v pevninské části Venezuely; tropické přírody v deltě řeky Orinoko a v národním parku Canaima; dále hlavního města Venezuely s návštěvou sousední Kolumbie. Poznávací program je koncipován s ohledem na to; aby jej mohli absolvovat zájemci všech věkových kategorií. Přesto je třeba nepodceňovat fyzickou náročnost programu. Je třeba dávat pozor na dodržování pitného režimu a nezbytné míry hygieny. Při rozhodování o účasti na poznávacích zájezdech je třeba také brát v úvahu odlišnosti místních přírodních; ekonomických a sociálních podmínek; stejně jako jinou kulturu; myšlení a chování místního obyvatelstva. Pochopení; tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu; aby bylo možné si nabízený program co nejvíce vychutnat. Nedotčenost exotické přírody je provázena nižší úrovní místního rozvoje a malou dostupností obvyklých vymožeností civilizace – např. dodávky elektrické energie či teplé vody mohou být omezené. Stejně tak možnosti přepravy a program se mohou měnit v důsledku změny přírodních; klimatických; povětrnostních; ale i dalších místních podmínek a v krajním případě si mohou vynutit i změnu časového nebo věcného programu zájezdu. V navštívených místech nejsou k dispozici moderně vybavené nemocnice; banky nebo směnárny. Ubytování je velmi jednoduché; ale obvykle s možností sprchy a ventilátoru v pokoji. Jídlo je obvykle podáváno formou servírovaného menu. Na poznávací cestu lze doporučit vzít s sebou: pohodlnou pevnou sportovní obuv; sandály; ponožky a podkolenky; lehkou bundu s dlouhým rukávem a kalhoty s dlouhými nohavicemi; pokrývku hlavy; krém na opalování; ochranný repelent proti hmyzu; plavky; ručník; baterku; adaptér; voděodolný obal na fotoaparát; osobní dokumenty; užívané a doporučené léky. Při cestách do Venezuely/Kolumbie není povinné žádné očkování; nicméně se při plánovaných cestách na pevninu doporučuje očkování proti žloutence typu A a B a žluté zimnici a dále přibalení antimalarik. Při turistických cestách do Kolumbie není vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR vstupní vízum; při vstupu je nutné požádat o vstupní razítko. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Počasí

Isla Margarita

26°C Polojasno

×