800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVenezuela s prodloužením na Isla Margaritě

Caracas • Coro • ostrovy Corral • Tintoreo • Hato El Cedral • Mérida • El Vigía • Isla Margarita • Caracas

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Caracasu. Transfer na hotel, ubytování a nocleh.

2. den

Po snídani odjezd na letiště a přelet do Coro. Město Coro bylo v minulosti hlavním městem Venezuely a společně s královským přístavem La Vela jsou zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Centrum města tvoří budovy z koloniální a post-koloniální éry. Zde navštívíme muzeum. Národní park Los Medanos začíná hned za hranicemi města. Písečné duny tvoří většinu parku Los Medanos. Jen 45 minut cesty od NP se dostaneme k písečné pláži obklopené palmami, kde přenocujeme v hotelu. Večeře, nocleh.

3. den

Po snídani odjezd jižním směrem k pohoří Sierra de San Luis. Během cesty se okolní vegetace změní od pouštních květin po tropické deštné pralesy. Nabídne se nám pohled na vysoké stromy zalité druhy orchidejí. Navštívíme jeskyně Guarataro, které se utvořily v průběhu tisíce let dešťovou vodou. Na farmě, kde se pěstuje káva poobědváme. V této oblasti se nachází mnoho plantáží s kávou a také ovocné sady. Při cestě zpět do hotelu se zastavíme u vodopádů Hueques. Návrat na hotel, večeře a nocleh.

4. den

Brzy ráno po snídani odjezd do přístavu v NP Morrocoy, kde nás již přichystaná loď přepraví na ostrovy Corral. Během cesty uvidíme mangrovníky. Připlujeme na "ptačí ostrov", kde uvidíme mnoho ptactva žijícího v hustě osídlených koloniích v blízkosti moře. Běhěm celého dne odpočinek a relaxace na písečných plážích u křišťálově modrého moře. Oběd na ostrově. Odpoledne pojedeme do Barquisimeto. Ubytování, večeře a nocleh.

5. den

Po snídani navštívíme místní trh v Tintoreo, znám pro ručně vyráběné suvenýry, bavlnu a sítě. Odtud se přes nížinu Los Llanos vypravíme do Hato El Cedral. Zda nás čeká krátké safari. Ubytování, večeře a nocleh.

6. den

Po snídani nás čeká celodenní safari tour. Během dne uvidíte mnoho druhů exotického ptactva, krokodýly v řekách a při dobrých podmínkách i anakondu. Kapybara – největší hlodavec na světě bude také ke spatření v této oblasti Los Llanos. Po obědě začneme s druhým safari v divočině. Návrat na hotel, večeře a nocleh.

7. den

Po snídani projedeme Los Llanos směrem k Andám. V NP Sierr­a Nevada navštívíme lagunu Macubaji a nejvyšší bod této cesty Pico Águila (4125 m). Odtud uvidíme Andy v jejich celé své kráse. Přes andské vesničky se v odpoledních hodinách dostaneme až do města Mérida, kde se ubytujeme v centru města. Nocleh.

8. den

Po snídani okružní jízda Méridou s návš těvou historického centra kolem Plaza Bolívar s katedrálou a museem v koloniálním stylu. Zastavíme se v obchůdku se zmrzlinou, kde budete mít možnost vybrat si ze sto druhů této osvěžující pochutiny. Den zakončíme na místním trhu, kde si budete moci nakoupit suvenýry. Návrat na hotel, nocleh.

9. den

Po snídani odjezd na letiště v El Vigía odkud poletíme zpět do Caracasu. V hlavním městě přestup na místní let na ostrov Isla Margarita. Po příletu na Isla Margarita, ubytování a nocleh.

10. - 12. den

Individuální volno na hotelu s all inclusive.

13. den

Odjezd na letiště, přelet do Caracasu a následně odlet do Evropy.

14. den

Přílet do Prahy.

Fakultativní příplatky

Pojištění léčebných výloh (364 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (316 Kč) • 1lůžkový pokoj (6490 Kč).

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Isla Margarita

30°C Skoro jasno

×