800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHOTEL Cesta kolem Islandu za sedm dní

Jste nezávislí cestovatelé, co by rádi poznali krásy Islandu v celé šíři tohoto magického ostrova ? Tak pro vás je určen tento okruh, který vám zaručí podrobně připravenou trasu, během které objedete celý ostrov, ale přitom si budete sami diktovat svoje tempo. Budete mít dostatek času na setkání s místními, prohlídku památek, zastavení v méně obvyklých a neturistických místech. Součástí vašeho pohodlí je, že si sami budete během pobytu řídit auto a dopředu budete mít rezervované ubytování.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

REYKJAVÍK
– po příletu na Island transfer autobusem na hotel. Ubytování, informační setkání ohledně vaší cesty, předání všech potřebných dokumentů. Následně volno v Reykjavíku, možnost prohlídky nejsevernější metropole na světě – katedrála, radnice, parlament, Perlan, národní muzeum, nákupní ulice Laugavegur. Nocleh v centru města.

2. den

ZLATÝ TROJÚHELNÍK
– vyzvednutí auta a vaše putování může začít. Přejezd do národního parku Tingvellir, který je od r. 2004 zařazen na seznam památek UNESCO. V roce 930 zde byl založen nejstarší parlament na světě. Pokračování k aktivnímu gejzíru Geysir a mohutnému vodopádu Gullfoss, který je považován za nejkrásnější na Islandu. Pozdní odpoledne pokračování na jih, ubytování v oblasti Vík.

3. den

JIŽNÍ POBŘEŽÍ
– přejezd k malebným vodopádům Seljalandsfoss a Skógarfoss. Nad nimi se tyčí sopka Eyjafjallajökull, mediálně proslavená loňský rok svojí obrovskou erupcí, která ochromila dopravu v Evropě. Pokračování podél jižního pobřeží do přírodní rezervace Dyrhólaye, kde se nacházejí jedny z nejlepších ptačích hnízdišť Islandu. Přejezd přes obrovská lávová pole v oblasti Mýrdalssandur a Eldhraun, kaňon Kirkjubaejarklaustur, který patří ke skrytým pokladům země a dojezd do slavného národního parku Skaftafell. Doporučujeme krátkou procházku k vodopádu Svartifoss, lemovanému skalními útvary z černého čediče.

4. den

VÝCHOD
- dopoledne přejezd do oblasti ledovcového jezera Jokursárlón, kde se ze ztichlé hladiny trčí obrovské ledovcové kry. Fakultativně možnost plavby po jezeře. Pokračování do vesnice Höfn, přezdívané humří hlavní město Islandu – možnost ochutnávky výtečné humří polévky. Pokračování na východní pobřeží, možnost jízdy až k přehradě Kárahnjúkar. Den zakončíte u Egilsstadiru, kde se nachází místní „vzácnost“ – největší les Islandu.

5. den

MÝVATN
- brzy ráno odjezd po silnici č. 864 k vodopádu Dettifoss, který je nejmohutnější v Evropě. Zastavení v kaňonu Ásbyrgi, kde se podle pověsti nacházel otisk Sleipnira, bájného Odinova koně. Pokračování k městu Húsavík, kde můžete pozorovat velryby. Dojezd k největšímu lákadlu tohoto dne jezeru Mývatn, kde je mnoho možností prozkoumání přírodních aktivit – sopka Krafla, oblast Dimmuborgir, plné lávových útvarů, Námaskard s bahenními a párovými krátery a neobyčejně zabarvenou půdou.

6. den

SEVER
- dopoledne možnost pokračování prohlídky okolí Mývatnu. Následně přejezd do Akureyri se zastavením u malebného vodopádu Godafoss. V Akureyri, největším městě severu země, je možné navštívit botanickou zahradu nebo geotermální koupaliště. Fakultativně možnost výletu na ostrov Grimsey nebo projížďka na jih od města do oblasti fjordu Eyjaflördur, kde jsou zemědělské farmy, krásné kostelíky, vánoční zahrada.

7. den

ZÁPAD
- brzy ráno začátek přejezdu směrem k Reykjavíku. Odpoledne dojezd – zakončení putování nezapomenutelným odpočinkem v Modré laguně. Odevzdání auta. Možnost večerní prohlídky města.

8. den

v brzkých ranních hodinách transfer autobusem na letiště, odlet.

×