800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCesta za perlami Islandu

  • Nádherná příroda, gejzíry, geotermální oblasti a mnoho dalšího

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Keflavíku (s přestupem). Po příletu transfer do hotelu v Reykjavíku a ubytování. Večeře a nocleh.

2. den:

snídaně. Přes činnou sopku Hengill povede cesta do NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa a do biskupství Skálholt, známého ze slavného románu Gudmundura Kambana „Panna na Skálholtu". Po zastávce u okouzlujících vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss bude následovat procházka po tajuplné černé pláži a úchvatný pohled na Atlantik z útesů Dyrhólaey na nejjižnějším mysu Islandu. Večeře a nocleh.

3. den:

snídaně. Celodenní výlet do nejznámější geotermální oblasti Landmannalaugar s barevnými liparitovými horami, horkými prameny a kouzelnými přírodními scenériemi, měnícími se doslova na každém kroku. Nebudou chybět krátké turistické procházky a koupel v horkých přírodních lázních. Večeře a nocleh.

4. den:

snídaně. Po úchvatné podívané na famózní gejzír Strokkur a „zlatý" vodopád Gullfoss, považovaný za nejkrásnější na ostrově, povede cesta horskou silnicí mezi ledovci Hofsjökull a Langjökull do metropole severního Islandu Akureyri. Zastávka uprostřed neobydlené vysočiny v Hveravelliru proslulém horkými prameny. Prohlídka nejsevernější botanické zahrady světa Akureyri. Večeře a nocleh.

5. den:

snídaně. Panoramatická cesta po severním pobřeží s nádhernými výhledy na oceán a zastávka ve starém rybářském městečku Húsavík s romantickým přístavem a velrybím muzeem. Vjezd do kaňonu Ásbyrgi a přejezd monumentálním údolím Jökulsárgljúfur k nejmohutnějšímu evropskému vodopádu Dettifoss. Prohlídka bahenních sopek a obrovských sirných pramenů Hverarönd u jezera Mývatn. Večeře a nocleh.

6. den:

snídaně. Celodenní výlet do oblasti v okolí jezera Mývatn známé fantastickými vulkanickými formacemi a geotermální aktivitou. Lávový labyrint Dimmuborgir, sopečná oblast Krafla s kráterem Víti (Peklo) a kráter sopky Leirhnjúkur (naposledy v činnosti před dvaceti lety) patří k místům, na jejichž návštěvu se nezapomíná, stejně jako na pohled na "Boží vodopád" Godafoss při cestě na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den:

snídaně. Skanzen Glaumbaer a unikátní kostel v Pingeyrar jsou jen některá ze zajímavých míst na cestě severním pobřežím ke kráteru Grábrók, z jehož vrcholku je velkolepý výhled na okolní lávová pole. Návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu) a kaskády vodopádů Hraunfossar, tryskajících zpod lávového pole, korunované divokým vodopádem Barnafoss. Po příjezdu do Reykjavíku krátká prohlídka nejzajímavějších míst. Večeře a nocleh.

8. den:

snídaně. Transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy (s přestupem).

Poznámka k programu:

v případě vhodných klimatických podmínek bude do programu zařazen lodní výlet s pozorováním velryb a nebude chybět ani koupání v termálních lázních.

×