800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyISLAND 4x4

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Nevšední okruh „ostrovem ohně a ledu“ nás zavede do těch nejodlehlejších a nejpustších končin Islandu. Uvidíme tak nejkrásnější místa ostrova, jakými jsou národní park Þingvellir, kde byl založen nejstarší parlament světa, jezero Mývatn s jeho velmi zajímavým okolím, největší evropský ledovec Vatnajökull, na jehož úpatí se rozkládá nádherná ledovcová laguna Jökulsárlón, vodopád Gullfoss a gejzír Strokkur, obrovskou kalderu Askja s teplým jezírkem Víti či nejvodnatější vodopád Evropy Dettifoss. Poznáme divoké islandské vnitrozemí s rozsáhlými pouštěmi, činnými sopkami a kouzelnými geotermálními oblastmi. Doprava po ostrově je zajištěna islandským terénním autobusem, noclehy v hostelech ve dvoulůžkových pokojích se snídaní. Poznávací zájezd s mnoha lehčími vycházkami (do 4 hodin), které zvládne každý, prokládanými několikahodinovými přejezdy pustinou.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR do Německa. Přílet do Keflavíku v noci. Ubytování na poloostrově Reykjanes.

2. den: Nejdříve navštívíme NP Þingvellir, kde byl založen první parlament na světě. V oblasti Geysir uvidíme aktivní gejzír Strokkur, který v pravidelných intervalech vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů a poté „zlatý“ vodopád Gullfoss na řece Hvítá. Nocleh v okolí.

3. den: Po silnici F35 Kjölur přejedeme do vnitrozemí, do termální oblasti Hveravellir, kde se projdeme po aktivní zemi a můžeme se ponořit do přírodní „vany“ s teplou vodou. Odpoledne si prohlédneme skanzen Glaumbær, ukazující nelehký život Islanďanů v nedávné minulosti. Nocleh v okolí města Akureyri.

4. den: Cestou k unikátnímu jezeru Mývatn uvidíme vodopád Goðafoss. Potom již celý zbytek dne strávíme u jezera Mývatn, kde navštívíme okolí činné sopky Krafla, projdeme se lávovým „městečkem“ Dimmuborgir a vystoupíme na některý z kráterů (Víti či Hverfell). Budeme mít též možnost obdivovat tzv. pseudokrátery u osady Skútustaðir a vývěry horkých sirných par pod horou Námafjall. Tři noclehy v blízkém okolí.

5. den: Dnes podnikneme celodenní výlet do divokého vnitrozemí. Kolem královny islandských hor – Herðubreið dojedeme až k sopce Askja s obrovskou zatopenou kalderou. Vedle ní se nachází malý kráter Víti s teplou vodou. Večer návrat na ubytování.

6. den: Dopoledne zhlédneme v NP Jökulsárgljúfur monumentální vodopády Dettifoss, Hafragilsfoss a Selfoss. Poté dojedeme do malebného přístavu Húsavík. Návrat na ubytování.

7. den: Čeká nás náročný přejezd vnitrozemím přes oblast Sprengisandur. Nejdříve se zastavíme u vodopádu Aldeyjarfoss a poté se již vydáme do lávové pouště. Příjezdem do osady Hrauneyjar se vrátíme do civilizace. Nocleh v okolí.

8. den: Ráno se přesuneme do termální oblasti Landmannalaugar. Projdeme se po okolních barevných horách (přezdívaných „duhové“) a vykoupeme se v teplé říčce. Odpoledne budeme pokračovat divokou krajinou s početnými brody severně od ledovce Mýrdalsjökull a kolem soutěsky Eldgjá na nocleh.

9. den: Dopoledne nás čeká – NP Skaftafell (vodopád Svartifoss, vyhlídkyna ledovec Vatnajökull). Odpoledne navštívíme lagunu Jökulsárlón s plujícími ledovými krami, mezi nimiž se můžeme projet obojživelným člunem. Zastavíme se též v osadě Vík a u vodopádu Skógafoss. Ubytování 2 noci v okolí.

10. den: Dopoledne si prohlédneme vodopád Seljalandsfoss a přes devatero brodů dorazíme do zelené oázy Þórsmörk, rozkládající se mezi ledovci. Večer návrat na ubytování.

11. den: Ráno se přesuneme do hlavního města Reykjavíku. Po krátkém volnu si na poloostrově Reykjanes prohlédnéme aktivní oblast Krísuvík a před odletem se můžeme vykoupat v termálních lázních Modrá laguna.

12. den: Přílet z Islandu do Německa, následuje transfer do ČR.

Turistická náročnost

Turistická náročnost tohoto zájezd je označen modrou botičkou, což je po zelené druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinovýpobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Příplatky

cestovní pojištění ČP s rozšířením storna zájezdu: 460 Kč

Minimální počet účastníků

18

×