800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIsland a Grónsko

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

neděle odlet a přílet na Island
Okolo 17. hodiny odlet z Prahy přes Kodaň do Reykjavíku. Přílet večer (20:55). Na letišti si zaplatíte Flybus (cca. 17 EUR) a ten Vás odveze do hotelu Hilton Nordica 4*. Zde budete ubytováni. Pokud nebudete moc unavení, můžete si udělat večerní procházku Reykjavíkem.

2. den

pondělí Jižní pobřeží (cca. 200 km)
Dnes uvidíte burácející vodopády, kamenné oblouky, černé písečné pláže - to vše je na jižním pobřeží Islandu. Uvidíte vodopády Seljalandfoss a Skogafoss, slavný ledovec se sopkou Eyjafjallajokull.

3. den

úterý údolí Thjorsardalur, vulkán Hekla, gejzíry (cca. 300 km)
Dnes projedete údolím Thjorsardalur, lávovými poly, řekami a vodopády, které se nachází pod vulkánem Hekla. Poté pokračujte k vodopádu Gullfoss a slavné oblasti gejzírů.

4. den

středa Thingvellir a oblast Borgarfjordur
Dnes si prohlédnete Národní park Thingvellir, který je zapsaný v UNESCO. Nacházel se zde nejstarší parlament a dodnes zde můžete vidět rift, kde se od sebe vzdaluje americká a euroasijská kontinentální deska. Poté se pojedete podívat ke fjordu Borgarfjordur a města Reykholt a odpoledne návrat do Reykjavíku.

5. - 6. den

čtvrtek, pátek přelet do Grónska a Grónsko
Dopoledne předání auta ve městě a z městského letiště přelet do Grónska - města Ilulissat. Přílet okolo poledne. Transfer z letiště do hotelu Arctic 4*. Ubytování na 2 noci se snídaní. Máte volné dva dny na prozkoumání tohoto města ledovců. Zakoupit si můžete výlet lodí po fjordu mezi ledovci, výlet na velryby, výlet lodí k telícím se ledovcům.

7. den

sobota volné dopoledne a přelet na Island
Volné dopoledne. Poté transfer na letiště a odlet do Reykjavíku (cca. v 19:00). Transfer do hotelu Hilton Nordica a ubytování.

8. den

neděle odlet do Prahy
Ráno nebo dopoledne (podle letu) transfer Flybusem na letiště (cca. 17 EUR/os) a odlet do Prahy.

×