800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIsland bez kompromisů

  • 8denní poznávací okruh
  • Nádherná divoká krajina

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Informace o hotelu

8denní poznávací okruh

Navštivte magický Island s naším jedinečným zájezdem: velký okruh Islandem, letecká doprava z Prahy, prověřené a dobře hodnocené hotely s vlastním sociálním zařízením, polopenze po dobu okruhu, bohatý itinerář a vstupy do muzeí v ceně. Pro velký úspěch a skvělý ohlas z řad našich klientů pořádáme i v tomto roce zájezd „Island bez kompromisů”, a to v měsíci červenci, kdy bývá na Islandu nejhezčí počasí a příroda je nejkrásnější. Kvůli omezeným kapacitám tyto zájezdy nebudou nabízeny v prodeji na poslední chvíli. Neváhejte tedy a rezervujte si svá místa včas.Představujeme vám dovolenou vašich snů: letecká doprava z Prahy, 7 nocí v předem známých kvalitních hotelech (žádné školy a koleje, jak je bohužel u některých konkurenčních zájezdů běžné), ubytování v samém srdci Reykjavíku, návštěva nejkrásnějších míst Islandu s českou profesionální průvodkyní, Zlatý okruh, Modrá Laguna, poloostrov Snaefellsnes Julese Verna, zemětřesný domeček (prožijete simulaci zemětřesení), 62 metrový vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se projdeme + skrytý vodopád v jeskyni, východní fjordy, magické jezero Mývatn, sopka Krafla, ledovcová laguna Jökulsarlón, město velryb Húsavík, perla severu Akureyri, nejsilnější vodopád Evropy Dettifoss a mnoho dalšího.V ceně je i informativní schůzka před odletem a mapa Islandu. Cestujte s lidmi, kteří si Island zamilovali jako svůj druhý domov a rádi by vám ukázali jeho krásy a taje.

Program zájezdu

1. den (sobota): Přílet na Island – hlavní město Reykjavík
Let z Prahy do Berlína s navazujícím letem na Island. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do hotelu v centru Reykjavíku.

2. den (neděle): Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)
Snídaně v hotelu. Prohlídka hlavního města s průvodcem. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Také si budete moci vyfotit sluneční loď Sólfar, která ztvárňuje bájnou loď Vikingů. Pokračujeme ke krásné vyhlídkové budově Perlan, ze níž je vidět skoro celý Reykjavík. Pak nás již čeká výlet na úchvatný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930, a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka poznáme slavný velký Geysir, který dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlící horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6–9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný vulkanický kráter Kerid starý 6 500 let. Ubytování v pěkném a kvalitním hotelu v Hveragerdi s termálním bazénem a jacuzzi. Společná večeře z lokálních surovin.

3. den (pondělí): Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík
Snídaně v hotelu. Hned po ránu budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Třetí den věnujeme přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss za jehož vodní stěnou projdeme a můžeme jej tak obdivovat ze všech úhlů. Dále podél útesu je ukrytý také úchvatný vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme na promítání o nechvalně slavné sopce Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu bezesporu také městečko Vík, které je samo o sobě také fotogenickým skvostem. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Dále přejedeme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíme noc. Společná večeře. Noc v country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell–Vatnajökull.

4. den (úterý): Národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy
Snídaně v hotelu. Národní park Skaftafell je velmi oblíbeným – jak mezi turisty, tak i Islanďany. Zde budeme mít možnost pokochat se pohledem na největší ledovec Evropy Vatnajökull, realizovat trekking k černému vodopádu Svartifoss nebo se zúčastnit exkurze na ledovec s mačkami (tato exkurze je fakultativní a závislá na dostupnosti a počasí). Odpoledne nám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znají z filmu James Bond – Dnes neumírej. Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu nebo ze speciálně upravených obojživelných lodí (za poplatek v ISK – kartou, rezervace nutná předem). Poté přejedeme po útesech jihovýchodních fjordů a budeme míjet malá rybářská osídlení, typická pro tuto oblast. U fjordu Stödvarfjördur navštívíme vyhlášené muzeum minerálů Petra, poté budeme pokračovat směrem na sever. Ubytování v hotelu ve městě Egilsstadir nad jezerem pro první termín zájezdu / v hotelu přímo na fjordu Fáskudsfjordur pro druhý termín zájezdu. Společná večeře.

5. den (středa): Národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – kaňon Ásbyrgi – velryby v Húsavíku
Snídaně v hotelu. Pátý den vás čekají úchvatné památky severu. Nádherný kaňon Jökulsárdalur, přejezd přes starou scénickou cestu Mödrudalur a zastávka na tradiční islandské farmě stejného jména. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme i polární lišku. Dále pokračujeme přes národní park Jökulsárgljúfur, kde se pokocháme pohledem na nejsilnější vodopád Evropy – mohutný Dettifoss. Odpoledne zastavíme u zajímavé přírodní formace Ásbyrgi, které se říká „Kaňon bohů”. Přejezd na poloostrov Tjörnes, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Příjezd do romantického Húsavíku a možnost fakultativní exkurze na pozorování velryb (pokud to počasí umožní). S trochou štěstí budeme mít možnost poznat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchálky a další zvířata a ptactvo žijící v zálivu Skjálfandi. Ne nadarmo se Húsavíku přezdívá „Hlavní město velryb” – je totiž jedním z nejlepších míst pro pozorování těchto živočichů. Pro ty, kteří by se nechtěli zúčastnit výletu na velryby se nabízí možnost projížďky na islandských koních nebo individuální volno v Húsavíku. Noc a společná večeře v hotelu v oblasti jezera Mývatn – Húsavík.

6. den (čtvrtek): Magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Perla severu Akureyri
Snídaně v hotelu. Návštěva vyhlášeného jezera Mývatn a jeho okolí. Začneme s procházkou v sopečné oblasti vulkánu Krafla–Leirhnjúkur. Krafla je velký vulkanický komplex s 10kilometrovou kalderou, který vznikl již před 100 000 lety. Sopka byla aktivní naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající povrch, protože horká láva je jen 2 kilometry podpovrchem. Dále navštívíme obrovský kráter Vítí a prohlédneme si termální oblast Námaskard s vroucími bahenními krátery. Na břehu jezera Mývatn nevynecháme ani lávové městečko Dimmuborgir, pseudokrátery ve Skútustadiru a také se pokocháme výhledem na kráter Hverfjall. Poté již zamíříme směrem ke krásnému vodopádu bohů s islandským názvem Godafoss. K večeru dorazíme do nádherného města Akureyri, které Islanďané právem přezdívají „Perla severu”. Společná večeře a ubytování v hotelu v centru Akureyri.

7. den (pátek): Akureyri – Glaumbaer – poloostrov Snaefellsness – západní Island
Po snídani v hotelu vyrazíme přes impozantní hory do oblasti Skagafjördur, známé tradičním chovem islandských koní. Během cesty na severo-západ navštívíme zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Zde uvidíme tradiční drnovou architekturu s travnatými střechami. Dál budeme pokračovat směrem západ a přijedeme až na tajuplný poloostrov Snaefellsness, kde se nachází slavný ledovec Sneafellsjokull. Právě v této oblasti našel Jules Verne "Cestu do Středozemě". Zastávka u krásných útesů Arnastapi a Hellnar. Po návštěvě poloostrova Snaefellsness přejedeme do městečka termální pramenů Reykholt, kde se snoubí historie s romantickou krajinou u nedalekého ledovce Langjökull. Ubytování a večeře v hotelu Reykholt.

8. den (sobota): Hraunfossar – Barnafoss – Deildartunguhver – Modrá laguna – Reykjanes
Snídaně v hotelu. Po ránu navštívíme starobylý příbytek s bazénem Snorriho Sturlusona a historický kostel v Reykholtu. Poté se budeme moci pokochat krásným vodopádem Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole. Hned vedle můžeme obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Dále navštívíme nejsilnější horký pramen Islandu, Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu). Pak projededeme podmořským „Velrybím fjordem” Hvalfjördur do Reykjavíku. Zastávka u slavné budovy Harpa, která vyhrála ocenění na poli evropské architektury. Naši fascinující cestu zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si užijeme skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je nutné rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme zase přes Berlín do České republiky. Přílet do Prahy v neděli ráno.

Upozornění: Praktické informace:Účastníkům zájezdu doporučujeme s sebou vzít pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty. Pouze případné platby za některé fakultativní výlety je nutné hradit EUR. Doporučujeme vyměnit / vybrat z bankomatu na letišti v Keflavíku alespoň minimální obnos v ISK.Další informace:Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 20 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena. Limit na odbavené zavazadlo do letadla je 23 kg/osoba. Změna ceny zájezdu v případě změny výše DPH na Islandu, či změny kurzového rozdílu ISK / EUR / o více jak 5 % vyhrazena. Upozorňujeme klienty, že volitelné exkurze a vstupy bude nutné potvrdit s předstihem kvůli vysoké poptávce na Islandu, která často převyšuje danou nabídku. Změna v itineráři vyhrazena v případě nepřízně počasí či dalších klimatologických a přírodních vlivů.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava pravidelnou linkou po trase Praha–Berlín–Keflavík–Berlín–Praha, návštěva Islandu dle itineráře (kromě volitelných exkurzí, kterých se není nutné účastnit, aby byla vaše dovolená kompletní), doprava po ostrově kvalitním autobusem, 7x nocleh v pěkných hotelech kategorie 3* vždy se sociálním zařízením na pokoji, polopenze – po dobu okruhu (tedy kromě večeře v den příletu a odletu), vstup do muzea minerálů Petra, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer, muzeum Eyjafjallajökull s promítáním, služby česky mluvícího průvodce a speciální certifikát o překročení dvou kontinentů.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč pobyt/dítě. Volitelné exkurze: výlet lodí po ledovcové laguně Jökulsarlón – cca 43 EUR/osoba, lagunu je však možné perfektně vidět i ze břehu, exkurze na ledovec s mačkami v Národním parku Skaftafell – cca 95 EUR/osoba, vstup do Modré Laguny – cca 55 EUR/osoba, další volitelné exkurze či vstupy, obědy. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

×