800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIsland cestou necestou - vlastním autem 4x4, s Janem Suchardou

I v tomto termínu Vás bude doprovázet fotograf a cestovatel Jan Sucharda, který při svých dosavadních jedenácti cestách na Island projel prakticky všechny vnitrozemské cesty a je autorem dvou knih o Islandu. Zájezdu se můžete zúčastnit se svým vlastním autem nebo ve voze s průvodcem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Náročnost zájezdu

•Tento zájezd je označený „modrou botičkou“, která reprezentuje zájezdy u nichž můžete zpravidla očekávat, že během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.
•Označení botičkou prosím berte jako pomocné vodítko, aby jste se neocitli na náročnějším zájezdu, než co máte v úmyslu! Náročnost je těžko změřitelný fakt co je pro jednoho červené, může být pro druhé již černé…
•Přesnější informace najdete v instrukcích k odjezdu, nebo se můžete obrátit na pracovníky naší kanceláře.

1. den

Sraz s průvodcem 2.7. do kempu v dánském přístavu Hirtshals.

2. až 3. den

Trajekt Norröna vyplouvá 3.7. ráno. Na trajektu strávíme dvě noci.

4. den

Po vylodění v Seyðisfjörðuru si doplníme zásoby v Egilsstaðiru a poté se přesuneme přes vysočinu Breiðdalheiði na jihovýchodní pobřeží k Höfnu.

5. den

Budeme pokračovat po JV pobřeží. Zastavíme se u ledovcového jezera Jökulsárlón s plujícími ledovými krami, mezi nimiž se můžeme projet na obojživelném člunu. Pokračovat budeme do Národního parku Skaftafell, kde nás čeká lehká túra k vodopádu Svartifoss (Černý vodopád) s výhledy na ledovec Vatnajökull a mořské pobřeží.

6. den

Čeká nás náročná cesta po horské („F“) silnici na sopku Laki. Výstup na sopku. Cestou se zastavíme u malebné soutěsky Fjaðrágljúfur a u nádherného vodopádu Fagrifoss. Na této cestě budeme brodit mnoho potoků, ale také dvě řeky – bude to průprava na další a obtížnější cesty po vnitrozemí.

7. den

Absolvujeme východní část Fjallabak nyrðri (Severní stezka za horami) – silnice F 208 - s lehkou túrou do vulkanické soutěsky Eldgjá k vodopádu Ofærufoss . V případě příznivého stavu vody přebrodíme dvakrát řeku a vyjedeme na východní část soutěsky Eldgjá, odkud se nám naskytne téměř „letecký“ pohled na vodopád Ofærufoss. V další části cesty nás čeká brod jezerem Blautulón. Ubytování v srdci barevných hor – Landmannalaugar. Aby to nebylo úplně snadné, před kempem nás čekají ještě dva brody.

8. den

Nejméně půlden strávíme v oblasti barevných hor. Možný výstup na horu Bláhnúkur, z níž je za dobré počasí fascinující výhled na okolní krajinu, koupel v horkém potoku. Odpoledne pokračujeme na západ po cestě F225 s vyhlídkami na jezero Frostastaðavatn, strmým výjezdem na hranu červeného kráteru Ljótipollur, pěší túrou k vodopádu Rauðfossar. Projedeme krajinou zasypanou sopečným popelem z erupce Hekly v roce 2000.

9. den

Čeká nás obtížná, ale zato jedna z nejkrásnějších cest jižní části vnitrozemí – Fjallabak syðri (Jižní stezka za horami) podél okraje ledovce Mýrdalsjökull. Projedeme krajinou zasaženou erupcí sopky Eyjafjallajökulll na jaře 2010, dále okolo hor Einhyrningur a Hattfell. Absolvujeme krátkou pěší túru k ohromujícímu kaňonu řeky Markarfljót. Budeme pokračovat černou písečnou pouští Mælifellssandur k hoře Mælifell a dále na východ k hoře Öldufell, kde nás čeká brod nad vodopádem.

10. den

Navštívíme nejjižnější výspu Islandu mys Dyrhólaey s majákem a skalní bránou a pokračovat budeme okolo nádherných vodopádů Skógafoss a Seljalandsfoss do Þingvelliru– místa, kde se scházel od roku 930 první demokratický parlament.

11. den

Vydáme zpátky do vnitrozemí. Čeká nás dlouhá a náročná cesta po historické stezce Kjölur. Na jejím začátku se zastavíme u gejzíru Strokkur a vodopádu Gullfoss, dále navštívíme Pohoří čarodějnic (Kerlingarfjöll) s mnoha horkými prameny a barevnými horami a geotermální oblast Hveravellir, kde se vykoupeme v přírodním horkém bazénu. Kemp v okolí Varmahlíðu.

12. den

Po silnici č. 1 se přesuneme směrem k východu. Navštívíme Akureyri– druhé největší město Islandu, vodopád Goðafoss (Vodopád bohů) a k Mývatnu (Komáří jezero), kde strávíme dvě noci. Projdeme se lávovým „městem“ Dimmuborgir, uvidíme pseudokrátery u Mývatnu. Možnost koupání v „Modré laguně severu“.

13. den

Severně od Mývatnu navštívíme mimořádně atraktivní oblasti na západním břehu řeky Jökulsá á Fjöllum – Katlar a Hljóðaklettar. Dále na sever pak monumentální „otisk kopyta bájného koně boha Ódina“ – Ásbyrgi, nejmohutnější vodopád Islandu Dettifoss a jeho dva bratry Hafragilsfoss a Selfoss.

14. den

Vydáme se opět do islandského vnitrozemí - cestou navštívíme geotermální oblast Námaskarð a aktivní sopku Krafla, pak nás čeká přesun lávovou pouští s několika brody ke královně islandských hor – Herðubreið.

15. den

Pemzovou pouští pojedeme dále na jih k sopce Askja, kde absolvujeme túru do kaldery a ke kráteru Víti (Peklo) s teplým jezerem na dně (možnost koupele). Budeme pokračovat dále na jih až k severnímu okraji ledovce Vatnajökull.

16. den

Ledová jeskyně Kverkfjöll. Atraktivní cesta lávovou krajinou k oáze u Hvannalindir a dále přes sopečnou poušť k farmě Möðrudalur.

17. den

Cesta ke kaňonu Karahnjúkar s odbočkou k bývalé farmě Laugarvellir s horkou přírodní „sprchou“ – vodopádem a dále okolo hory Snæfell přes Egilsstaðir do Seyðisfojrðuru. (Klienti ve voze s řidičem jiný program a přesun do Keflavíku na odlet).

18. až 19. den

V ranních hodinách nalodění na trajekt.

20. den

Připlutí do Dánska 21.7. a individuální přesun do ČR (22.7.) Pozn.: Při nesjízdnosti některých cest, se může program či trasa měnit.

Příplatky

za trajekt při obsazení vozu třemi osobami: 1 300 Kč, za trajekt při obsazení vozu dvěma osobami: 3 900 Kč, kajuty vyšší kategorie na vyžádání, půjčení stanu: 2 000 Kč, U vozů s výškou nad 1,9m a délkou nad 5m - příplatek, info na vyžádání., Od 29.2.2012 navýšení povinného palivového příplatku: 850 Kč

×