800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIsland - Perly severu self drive

8-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy přes Kodaň a Reykjavík do Akureyri. Na letišti převzetí auta, ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu či penzionu.

2. den

Akureyri - Eyjafjordur a okolí
V Akureyri je spousta možností a zajímavých míst k vidění: galerie umění, muzea, botanické zahrady. Kdo chce, může si zajet do okolí na Vánoční dům v Eyjafjordur nebo podniknout pěší turistický výlet na některou z okolních hor. Akureyri je čtvrté největší město na Islandu, obec má však celý název Akureyrarkaupstaður. Akureyri se nachází při pobřeží fjordu Eyjafjörður a je obklopeno horami, nejvyšší z nich měří 1213 m n. m. Od severního polárního kruhu je vzdálen pouze 98 km

3. den

Dalvík - Ólafsfjordur - Siglufjordur
S otevřením nového tunelu Hedinsfjordur v roce 2010 je staré rybářské město Siglufjordur vzdálené pouhých 80 km od Akureyri. Město má kouzelnou polohu na břehu fjordu a za ním se tyčí strmé hory. Najdete zde přístav, kostel a místní kavárny. Odpoledne pokračujte oblastí Fljót do malého města Hofsós, které má jeden z nejlepších bazénů na ostrově. Dále pokrečujte do Skagafjordu, kde budete ubytováni.

4. den

Skagafjordur - Glaumaer - Saudárkrókur
Dnes budete pokračovat úrodným údolím v okolí fjordu Skagafjordur, které je známé islandskými koňmi. Můžete navštívit starou farmu Glaumbaer, která je typickým příkladem původní islandské architektury. Poté se vrátíte zpět do Akureyri. Ubytování v Akureyri.

5. den

Godafoss a jezero Mývatn
Dnes se vydáte do oblasti jezera Mývatn. Cestou se zastavte u mohutného vodopádu Godafoss (vodopád Bohů). Oblast jezera Mývatn je rájem pro milovníky přírody, turistiky a ptactva. doporučujeme navšívit pseudokrátery kolem jezera (u vesnice Skútustadir), lávové formace Dimmuborgir, kráter Hverfjall, na který se dá i vystoupat. Můžete se vykoupat v přírodních bazénech s horkou vodou, navštívit geotermální oblast Hverarond či vulkán Krafla s nádherným jezírkem uvnitř Viti Crater. Ubytování a noc v Akureyri.

6. den

Húsavík - Ásbyrgi - Dettifoss
Dnes se můžete zajet podívat na poloostrov Tjornes či soutěsku (kaňon) Ásbyrgi a pokračujte k nejmohutnějšímu vodopádu Evropy - Dettifoss. Z Húsavíku se konají výlety za velrybami, pravděpodobnost je 99%, že je uvidíte. Noc v oblasti Húsavíku nebo Mývatnu.

7. den

Kópasker - Raufarhofn - Langanes
Podél fjordu dnes pojedte k vesnici Vopnafjordur, kde se v řekách prohání lososy, v okolí jsou nádherné vodopády a černé písečné pláže. Prohlédnete si poloostrov Langanes. Návrat do Akureyri, ubytování.

8. den

Odlet
Po snídani pojedete na letiště, kde předáte auto a odlet přes Reykjavík a Kodaň zpět do Prahy.

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Reykjavik - Praha
- přelet Reykjavik - Akureyri - Reykjavik
- veškeré letištní a vystavovací poplatky
- ubytování v hotelech, pensionech či farmách dle programu
- 7 x snídaně
- půjčení auta na dobu pobytu - typ Toyota Auris nebo podobné (compact, - vyzvednutí a vrácení na letišti)
- pojištění CDW, pojištění proti krádeži
- detailní silniční mapa (1:500 000)
- emergency non stop linka našeho partnera
- pojištění CK proti úpadku
- základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:

- připojištění proti stornu - 990 Kč/os
- GPS - 16 EUR/den
- druhý řidič 4 EUR/den (max. 32 EUR)
- výlety, vstupy a osobní výdaje (např. výlet na velryby)

Poznámka:

Poznejte hlavní město severu Akureyri, udělejte si výlet za velrybami, poznejte geologické zázraky kolem jezera Mývatn, soutěsku Asbyrgi a dva nejznámější vodopády Islandu Godafoss a Detifoss.

×