800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIsland s návštěvou Vestmanských ostrovů

Keflavík | Reykjavík | Modrá Laguna | Gulfoss | Geysir | Laugarvatn | Pingvellir | Almannagjá | Vestmanské ostrovy | Heimaey | Eldfell | Eyjafjallajökull | Skogafoss | Krisuvík

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den:  Odlet z Prahy, přílet na letiště do Keflavíku, před letištěm nás  bude očekávat autokar, který nás bude doprovázet po trase zájezdu a do místa ubytování.  Hned v úvodu návštěvy nás čeká neopakovatelný zážitek – návštěva Modré Laguny  možnost koupání v geotermální mléčně modré vodě tohoto přírodních jezera, jehož termální voda je nasycena solemi a silicemi, které vytvářejí jedinečnou kombinaci pro relaxaci a odpočinek (vstupné není v ceně, platí se na místě cca 30,- EUR).  Ubytování a nocleh.
2. den: Po snídani se vydáme za jednou z  výjimečných pozoruhodností ostrova, které nemůže opominout žádný návštěvník – tak zvaný „Zlatý trojúhelník“. Nejprve navštívíme "Zlatý vodopád" Gullfoss, jehož vody z ledovcové řeky Hvítá spadají ve dvou impozantních stupních do hlubokého kaňonu.  Po fotografické zastávce budeme pokračovat  do geotermální oblasti s gejzíry Strokkur a známým Geysirem,  který dal jméno všem tryskajícím pramenům na celém světě.  Uděláme si  vycházku mezi četnými horkými jezírky, malými bahenními sopkami, bublajícími  sirnými prameny a  při troše štěstí se nám podaří vyfotografovat  "bublinu" gejzíru před jeho vlastní erupcí.  Poté přes Laugarvatn přejedeme do historického centra ostrova, národního parku Pingvellir na březích jezera Pingvallavatn, kde byl v roce 930 založen nejstarší demokratický parlament světa. Projdeme se tektonickou puklinou  Almannagjá,  mezi dvěma světadíly Amerikou a Evropou. Poté se vydáme do hlavního města Reykjavík, kde nás čeká krátká  prohlídka města (kostel Hallgrímskirkja, vyhlídková stavba Perla, radnice, plastika vikingské lodi, místo setkání Gorbačova s Reaganem ve vile Höfdi, sochy slavných Vikingů). Dojezd do místa ubytování, večeře a nocleh.
3.den: Po snídani se vydáme na  jih na návštěvu Vestmanských ostrovů (ostrovy Západních mužů). Je to skupina asi 16 větších ostrůvků a mnoha osamělých skalisek vulkanického původu v blízkosti jižního pobřeží Islandu. Nejstarší z ostrovů vznikl erupcí  podmořské sopečné činnosti asi před 10 tis. lety, nejmladší z ostrovů Surtsey, nejjižnější a druhý největší ostrov se vynořil z moře teprve roku 1963. Jeho zrod trval 3 roky a stal se unikátní záležitostí pro vědce i turisty. Nejnavštěvovanější je ostrov Heimaey, (stáří cca  5 tis.let) vznikl erupcí sopky Helgafell. Obyvatele tohoto ostrova v roce 1973 vyrušil výbuch nové sopky Eldfell (Ohnivá Hora) na východním pobřeží ostrůvku. Láva a popel zalily na 400 domů a usedlostí, jejichž zbytky dodnes vyčnívají jako „memento“ z černé horniny. Výstup na tuto aktivní sopku. Procházka jejím lávovým polem budí úžas i úctu k této jedinečnosti přírody. Návrat do přístavu, odjezd  Porlakshoefnu, odkud pokračujeme za dalšími zajímavostmi jižního Islandu: malé vesničky Skógar na úpatí ledovce Eyjafjallajökull stékajícího z proslulé sopky, jejíž erupce v roce 2010 přerušila leteckou dopravu v Evropě.   Pokračujeme dále k úchvatnému  vodopádu Skogafoss, jehož vody spadají z výšky 60 m,  na úpatí se rozlévají do  několika menších vodopádů a spadají dalších 100 m do průsmyku Fimmvorduhás. Návrat do místa ubytování, večeře a nocleh.
4. den: Snídaně, v dopoledních hodinách se vydáme na prohlídku poloostrova Reykjanes, jihovýchodně od Reykjavíku. V roce 1975 byla tato oblast vyhlášena národní rezervací lávových formací. Projedeme až na nejvzdálenější část poloostrova, krajinou lávových polí,  do geotermální  zóny  Krisuvík.  Uděláme si krátkou procházku mezi bahenními sopkami -  mofetami a solfatary a dále pokračujeme k vyhlídce na jezero Kleifarvatn. Z nedalekého rybářského městečka můžeme sledovat kolonie  mořských ptáků, především terejů bílých, kteří na nedalekém ostrůvku v moři tvoří největší kolonii v severním Atlantiku. V odpoledních hodinách návrat do Reykjavíku, individuální volno k prohlídce města, možnost nákupů.
5. den: Snídaně,  transfer na letiště, odbavení a návrat do ČR.

×