800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIslandská mozaika s Janem Burianem - 5denní

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Keflavíku. Na cestě z Keflavíku do oblasti Borgarfjörduru nebude chybět zastávka u největších horkých pramenů na Islandu ¬Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskády vodopádů Hraunfossar tryskající z lávového pole a divoký vodopád Barnafoss. Nocleh.

2. den

Snídaně. Kráter Grábrók, z jehož vrcholku je velkolepý výhled na okolní lávová pole, unikátní kostel v Pingeyrar a skanzen Glaumbaer jsou jen některá ze zajímavých míst na cestě do „metropole" severního Islandu Akureyri s nejsevernější botanickou zahradou na světě, moderním kostelem a zajímavou starou částí města. Nocleh.

3. den

Snídaně. Celodenní výlet do oblasti jezera Mývatn známé fantastickými vulkanickými formacemi a geotermální aktivitou. Pohled na „Boží vodopád" Godafoss, procházka kolem pseudokráterů ve Skútustadir, lávový labyrint Dimmuborgir a sopečná oblast Krafla s kráterem Víti (Peklo) patří k místům, na jejichž návštěvu se nezapomíná. Večer přelet do Reykjavíku. Nocleh.

4. den

Snídaně. Prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku. Odpoledne volný program s možností návštěvy termálních lázní. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 55 EUR za 3,5 hodiny plavby) a nebo okusit jízdu na islandských koních (cena cca 70 EUR za instruktáž a 1,5 hodiny jízdy s místním průvodcem). Nocleh.

5. den

Snídaně. Výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku" povede do NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Cestou zpět do Reykjavíku zastávka v kráteru Korid. V podvečer transfer na letiště v Keflavíku. Odlet do Prahy. Přílet po půlnoci (6. den) do Prahy.

×