800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJedinečné scenérie Islandu a Gronska

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Tento unikátní zájezd spojuje dvě atraktivní destinace severního Atlantiku. Nejdříve zavítáme na ostrov ohně a ledu – Island, kde spatříme nejzajímavější přírodní scenerie včetně slavného Geysiru, NP Þingvellir s nejstarším parlamentem na světě (UNESCO) a početné vodopády jižního pobřeží. Poté se nám otevře cesta na magický, ledovcem pokrytý, největší ostrov světa – Grónsko. Samotný přelet nad arktickou pustinou je velkým zážitkem, který pak ještě umocní pobyt ve městě Ilulissat. Zde se nám naskytne podívaná na odlamující se kry z ledovce, které proplouvají přímo v zálivu u města – tento přírodní fenomén je zapsaný na seznamu UNESCO. V ceně zájezdu jsou plavby lodí mezi těmito ledovými giganty.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy na Island (s přestupem), přílet a transfer na ubytování na jih ostrova. 3 noci.

2. den: Cestou po jižním pobřeží možná zahlédneme v dáli zasněžený vrcholek sopky Hekla. Pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavímeu splazu ledovce Sólheimajökull.

3. den: Dnes se vydáme do islandského vnitrozemí, do turisticky atraktivní geotermální oblasti Landmannalaugar. Jedná se o pohádkově barevnou oblast uprostřed divokých hor. Díky svěží barevnosti se Landmannalaugaru přezdívá „duhové hory“. Z turistického střediska, které leží v srdci oblasti na pokraji lávového pole, se návštěvníkům nabízí pestrá paleta pěších výletů různé obtížnosti. Místním unikátem, který každoročně přitahuje nejen zahraniční turisty, alei samotné Islanďany, je možnost koupele a dobití energie po náročnýchi lehčích túrách v přírodní laguně s termální vodou, která vzniká soutokem horké a chladnější říčky.

4. den: Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, takzvaný Zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt. Pak pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme též impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Þingvellir. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa– Alþing. Navečer se vykoupeme v unikátních termálních lázních Modrá laguna. Nocleh v Reykjavíku.

5. den: Z hlavního města Islandu Reykjavíku odletíme na západní pobřeží Grónska do Ilulissatu. Přílet odpoledne, prohlídka města. Večer absolvujeme plavbu lodí fjordem k ledovci, kde se odlamují kry, které dále proplouvají Ilulissatem (UNESCO). Plavba je v ceně zájezdu. Návrat kolem půlnoci.

6. den: Pěší výlet k archeologickému nalezišti saqqaqské kultury v údolí Sermemmiut, pozorování ledovců a flóry. V Ilulissatu je možno navštívit rodný dům Knuda Rasmussena – nejvýznačnějšího etnografa Grónska, muzeum A. Petersena, galerii grónských umělců či Zionův kostel. Odpoledne fakultativně fotovýlet letadlem úchvatnou jezerní a horskou krajinou nad ledovec Ilulissat (výlet trvá cca 2 hodiny, z toho 30 minut letu).

7. den: Celodenní plavba k „telícímu” se ledovci Eqi (v ceně zájezdu včetně obědu na lodi). Tento ledovec je považován za jeden z nejkrásnějších v Grónsku. Lodí se dostaneme do jeho bezprostřední blízkosti a budeme tak moci obdivovat proces odlamování ker z jeho čela (tzv. „telení”).

8. den: Dopoledne volno ve městě a po poledni odlet do Reykjavíku, kam přiletíme ve večerních hodinách. Nocleh na poloostrově Reykjanes.

9. den: Transfer na letiště Keflavík. V ranních hodinách odlet do Prahy (s přestupem).

Turistická náročnost

Turistická náročnost tohoto zájezd je označen modrou botičkou, což je po zelené druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinovýpobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Příplatky

- 1lůžkový pokoj: 8 000 Kč
- 4x večeře: 4 000 Kč
- cestovní pojištění ČP s rozšířením storna zájezdu: 460 Kč
- vyhlídkový let (nutno objednat již při zakoupení zájezdu, min. 4 osoby): 7 000 Kč

Minimální počet účastníků

7

×