800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější trek na Islandu

Tato sedmidenní dovolená na Islandu pro zdatné turisty nabízí absolvování jednoho z nejkrásnějších treků na světě – Laugavegur. Vede od jižního pobřeží Atlantiku až do srdce hornatého vnitrozemí - termální oblasti Landmannalaugar.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Tato nevšední dovolená na Islandu pro zdatné turisty nabízí absolvování jednoho z nejkrásnějších treků na světě – Laugavegur. Vede od jižního pobřeží Atlantiku až do srdce hornatého vnitrozemí – termální oblasti Landmannalaugar. Délka treku je 80 km a spatříte na něm všechny zajímavosti přírody této jedinečné země včetně čerstvého lávového pole ze sopky Eyjafjallajökull z roku 2010. Na dosah ruky se dostanete k aktivním projevům postvulkanické činnosti (vývěry horkých par s příměsí síry, bahenní sopky, termální prameny apod.), překonáte lávová pole různého stáří a vystoupáte též na hranici věčného sněhu a ledu. Ubytování je ve vlastních stanech bez stravy. Pro odlehčení batohů i pro vaše pohodlí a kvůli možnosti velmi nepříznivého počasí je možno si připlatit noclehy na horských chatách. Zde jsou ve společných místnostech „speciální“ čtyřmístné palandy. Příprava jídla je možná na vařičích v chatách. Odlet přímým letem z Německa.

Program zájezdu

1. den: Transfer z ČR na letiště v Německu. Odlet večer do Keflavíku, transfer na nocleh.

2. den: Ráno se linkovým autobusem přesuneme na začátek 5denního treku Laugavegur pod vodopádem Skógafoss, po jehož pravé straně vystoupáme vzhůru. Pak budeme pokračovat podél řeky Skógá s početnými vodopády a pěknými vyhlídkami. Od lávky se přes čerstvé lávové pole z roku 2010 dostaneme k chatě pod nejvyšším bodem dnešní trasy – průsmykem Fimmvörðuháls (1 116 m n. m.). Po překonání sněhových polí sestoupáme z průsmyku mírně exponovanou partií zajištěnou lany po cestě s úchvatnými výhledy až do zelené „oázy“ mezi ledovci Þórsmörk. Převýšení je cca 1 100 m.

3. den: Dnes nás cestou čeká několikledových brodů. Z Þórsmörku pokračujeme nejprve nízkým lesíkem, pak pustou ledovcovou krajinou. Přes hlubokou soutěsku přítoku řeky Markarfljót vede můstek. Večer dojdeme na nocleh k chatě Emstrur. Převýšení je cca 200 m.
4. den: Ráno pokračujeme po rovinaté cestě obklopené kužely vyhaslých sopek. Po krátkém výstupu na náhorní plošinu a přebrodění mělkých říček dojdeme k jezeru Álftavatn. Odpoledne budeme pokračovat bizarní kopcovitou krajinou modelovanou vodní erozí. Budeme se pohybovat ve výškách kolem 1 000 m n. m., kde i v létě dosahují teploty jen 8–10 °C není výjimečná sněhová přeháňka. Převýšení je cca 800 m.

5. den: Z chaty Hrafntinnusker, která se nachází na úpatí hory z černého sopečného skla, budeme sestupovat krajinou takřka bez rostlinstva, zato však s vývěry horkých par, až do „srdce“ islandského vnitrozemí – duhových hor Landmannalaugar. Odměnou za čtyřdenní námahu nám bude koupel v horké říčce nedaleko chaty. Nocleh.

6. den: Dopoledne strávíme relaxací či kratšími vycházkami v Landmannalaugaru a odpoledne odjedeme linkovým autobusem do Reykjavíku a dále do Keflavíku. Odlet po půlnoci.

7. den: Zájezd ukončíme příletem v ranních hodinách do Německa. Transfer do ČR.

Turistická náročnost

Tento zájezd je označen černou botičkou což znamená turistický zájezd s převahou turistiky nad poznáváním z autobusu (přejezdy mezi ubytováníma k nástupům na túry jsou však nutností). Několikahodinové túry, včetně celodenních. Často ve vysokohorském prostředí (vč. zbytků sněhu, krátké vyznačené úseky po okraji ledovce, brodění mělkých potoků apod.) a v kamenitém terénu. U účastníků předpokládáme zvyklost na pohyb na horách a odpovídajícívýbavu. Součástí zájezdu nejsou jen náročné túry černé, ale i túry s náročností červené botičky. Průvodce na zájezdu může účastníkovi, který nestačína tuto náročnost nebo nemá potřebnou obuv či oblečení, zakázat účast na túře. U některých zájezdů má průvodce s sebou pomocníka.

Příplatky

- 4x ubytování v horských chatách ve společné místnosti ve vlastních spacích pytlích: 3 500 Kč
- zapůjčení stanu: 2 000 Kč

Minimální počet účastníků

12

×