800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejznámější místa Islandu

  • 6-ti denní poznávací zájezd
  • Projížďka obojživelným vozidlem v ledovcové laguně Jökusárlón
  • Trajekt na Vestmanské ostrovy

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Keflavíku (s přestupem). Přílet po půlnoci a transfer do Selfossu na ubytování (6 nocí). Večeře a nocleh.

2. den:

snídaně. Cesta po jižním pobřeží na dohled světoznámé sopky Hekla k vodopádu Seljalandsfoss (lze vstoupit za jeho vodní stěnu) u ledovce Eyjafjallajökull a krátká vycházka podél kaskády vodopádů na řece Skógá. Následuje monumentální šedesátimetrový vodopád Skógafoss. Program putování jižním pobřežím skončí na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey obklopeném černými plážemi a skalními útesy, z něhož je obdivuhodný pohled na Atlantik. Cestou zpět krátká zastávka u splazu ledovce ­Sólheimajökull. Večeře a nocleh.

3. den:

snídaně. Program dne vyplní "Zlatý islandský trojúhelník" – vodopád Gullfoss, gejzír Strokkur tryskající každých 5 minut proud horké vody až do výše 25 m a NP Tingvellir, kde byl v r. 930 vyhlášen první demokratický parlament na Islandu i na světě. Večeře a nocleh.

4. den:

snídaně. Lodní výlet na ostrov Heimaey ve vulkanickém?souostroví Vestmannaeyjar s možností vystoupit na aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v r. 1973. Ostrov Heimaey je známý i početnými ptačími koloniemi. Večeře a nocleh.

5. den:

snídaně. Celodenní výlet do jedné z turisticky nejatraktivnějších oblastí Islandu – geotermální oblasti Landmannalaugar s vykoupáním v teplé říčce a procházkou po okolních barevných liparitových horách s aktivní postvulkanickou činností. Večeře a nocleh.

6. den:

Celodenní výlet k perle jihovýchodního Islandu - ledovcové laguně Jökusárlón, která se nachází pod největším islandským ledovcem Vatnajökull. Projížďka po laguně obojživelným vozidlem patří k opravdovým turistickým zážitkům (projížďka a oběd na trase směrem k laguně je zahrnut v ceně zájezdu). Večeře a nocleh.

7. den:

snídaně. Odjezd do Reykjavíku a prohlídka města. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 70 EUR na osobu za 3,5 hodiny plavby). Návštěva městečka Grindavík a večer koupel v termálních lázních Modrá laguna. Transfer na letiště v Keflavíku. Po půlnoci odlet.

8. den:

přílet dopoledne do Prahy.

×