800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejznámější místa Islandu - odlet Praha

Během týdenního zájezdu zavítáme na nejzajímavější místa jihozápadního Islandu. Tato dovolená na Islandu nám umožní vidět vše, co tamní unikátní příroda nabízí: nespoutané vodopády, početné termální prameny, ledovcové splazy, lávové pustiny, sopky, vývěry síry. Zhlédneme zajímavé vodopády Hraunfossar a Barnafoss, dvacetimetrový gejzír Strokkur, impozantní „Zlatý“ vodopád Gullfoss a projdeme se Národním parkem ?ingvellir, kde byl založen nejstarší parlament světa. Přes mnoho divokých brodů přejedeme do zelené oázy mezi ledovci ?órsmörk (v překl. Thórův les). Duhové hory s jejich nádhernými pastelovými barvami budeme moci obdivovat v geotermální oblasti Landmannalaugar a nevynecháme prohlídku hlavního města Islandu Reykjavík. Lahůdkou bude návštěva vulkanického ostrůvku Heimaey v souostroví Vestmannaeyjar s početnými ptačími koloniemi.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Náročnost zájezdu

•Tento zájezd je označený „modrou botičkou“, která reprezentuje zájezdy u nichž můžete zpravidla očekávat, že během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.
•Označení botičkou prosím berte jako pomocné vodítko, aby jste se neocitli na náročnějším zájezdu, než co máte v úmyslu! Náročnost je těžko změřitelný fakt co je pro jednoho červené, může být pro druhé již černé…
•Přesnější informace najdete v instrukcích k odjezdu, nebo se můžete obrátit na pracovníky naší kanceláře.

1. den

Sraz na letišti v Praze před půlnocí.

2. den

V noci odlet z Prahy, přílet do Keflavíku časně ráno. Cestou snídaně v hotelu. Dopoledne navštívíme oblast severně od Reykjavíku a údolím řeky Grímsá se dostaneme k nejvydatnějšímu horkému pramenu Islandu Deildartunguhver (vydatnost až 180 litrů za sekundu). Poblíž leží vzdělávací centrum Reykholt známé působením jednoho z největších islandských spisovatelů - Snorri Sturlussona. Odpoledne budeme moci obdivovat dva kouzelné vodopády v lávě Hraunfossar a Barnafoss a vystoupíme také na kráter Grábrók. Přejezd na nocleh.

3. den

Dnes nás čeká tzv. islandský „zlatý trojúhelník“. Navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojdeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých 5 - 10 minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v Národním parku Þingvellir. V této oblasti se rozestupuje euroasijská a severoamerická litosferická deska; zde byl v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing.

4. den

Cestou po jižním pobřeží možná spatříme sopku Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme vodopád Gljúfurárfoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu slandu Dýrholaey budeme moci obdivovat skalní bránu a u městečka Vík navštívíme černou sopečnou pláž. Také se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull.

5. den

Dnes uskutečníme výlet lodí na ostrov Heimaey v souostroví Vestmannaeyjar (jízdenka v ceně zájezdu), kde můžeme vystoupit na aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v roce 1973. Ostrov je též známý početnými ptačími koloniemi.

6. den

Výlet do pohádky - v zelené oáze Þórsmörk (v překl. Thórův les) rozkládající se mezi ledovci Eyjafjallajökull a Mýrdalsjökull se projdeme malebným březovým hájem a vystoupáme na horu Valahnúkur s úžasnými výhledy na ledovce. Doprava do/z Þórsmörku islandským terénním busem za poplatek.

7. den

Celý den strávíme v islandském vnitrozemí. Vydáme se do turisticky atraktivní geotermální oblasti Landmannalaugar. Vykoupeme se v teplé říčce a projdeme se po okolních barevných rhyolitových horách s aktivní postvulkanickou činností. Návrat na nocleh.

8. den

Po jižním pobřeží se dostaneme do městečka skleníků a horkých pramenů Hveragerði (horké prameny přímo v centru). Poté si prohlédneme hlavní město Reykjavík. Uvidíme radnici, parlament a moderní kostel Hallgrímskirkja a zastavíme se také u vodojemu Perlan. Na závěr se vykoupeme v termálních lázních Modrá Laguna. Krátký nocleh u letiště.

9. den

V časných ranních hodinách odletíme z Islandu, přílet do Prahy dopoledne. Pozn.: Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

Příplatky

cestovní pojištění ČP s rozšířením storna zájezdu: 460 Kč

×